Skip to main content

Rocznica urodzin Abrahama Lincolna nie mogła nadejść w bardziej komfortowym momencie w naszej historii, ponieważ wszyscy moglibyśmy wykorzystać dodatkowe przypomnienie jego mądrości, jego osiągnięć i jego wielkości.

Lincoln był prezydentem w czasach Wielkiego Kryzysu i dobrze nam będzie myśleć o niektórych trudnych czasach, przed którymi stanął Naród, i pamiętajmy, że w tamtych czasach ich problemy były równie poważne jak nasze obecne problemy, a jednak przetrwały i natknął się na nich. My, ludzie, byliśmy lepsi, dzięki czemu mieliśmy lepszy kraj.

Lincoln był wzorem dla amerykańskiego snu: przekonanie, że KAŻDY w tym kraju może odnieść sukces, bez względu na to, jak skromne są jego początki. Jest wiele historii takich jak Lincoln, a wielu naszych prezydentów i przywódców osiągnęło wielkość od samego początku, ale niektórzy wywarli wielki wpływ na amerykańską historię, na przykład Abraham Lincoln. Przez wiele pokoleń Lincoln był przykładem tego, co jest możliwe i co można osiągnąć.

Historie jego czytania przy ognistym świetle są prawdziwe. Opowieści o jego wielkiej sile, jego zdolności do oddzielania szyn i chęci ciężkiej pracy są prawdziwe. Już jako młody mężczyzna była znana jako Uczciwy Abe, znak jej postaci, i to był atrybut, który chciał zdobyć.

Dzięki Bogu miał wiele dobrych cech charakteru. Wydawało się, że ma szczególne, mocne zrozumienie i wiarę w swój pogląd na ludzką naturę; wiele jego najtrudniejszych decyzji prezydenta zależało od tych przekonań. Był cierpliwy; bardzo cierpliwy; niektórzy mówią przez pomyłkę, ale zdawało się, że dobrze mu to służy. I wybaczył; nawet gdy zdradzili go jego doradcy, znalazł sposób, by im wybaczyć.

Był doskonały i powiedziałby to pierwszy; wiedział, że jest tylko człowiekiem, ze wszystkimi mocnymi i słabymi stronami, które się z tym wiążą, ale starał się przezwyciężyć oba.

Był właściwym prezydentem i właściwym czasem w historii naszego kraju. Jego decyzje wywarły na nas wielki wpływ, nawet dzisiaj, i bez wątpienia pomogły nam stworzyć siłę, którą jesteśmy teraz.

Ponieważ jest to dwudziesta rocznica jego urodzin, teraz jest świetny czas, aby nie tylko uhonorować Abrahama Lincolna, ale także przypomnieć sobie i nauczyć nasze dzieci, kim był i dlaczego jest ważny 143 lata po jego śmierci.

Musimy przypomnieć naszym dzieciom, że Abraham Lincoln powinien zostać uhonorowany tym, kim był, co reprezentował i co osiągnął. Muszą wiedzieć, że gdyby nie Abraham Lincoln, ich codzienne życie, kraj i świat, byliby znacznie innymi miejscami niż teraz.

koniec

[ff id=”1″]