Skip to main content

W ostatnich latach rynek dojrzał, infrastruktura się poprawia i wiadomo, że Nikaragua jest „następną Kostaryką”, ale ceny są nadal znacznie niższe niż u naszego południowego sąsiada.

Istnieje wiele opcji nieruchomości, które należy wziąć pod uwagę, a wiele zależy od twoich celów inwestycyjnych i zainteresowań. Możliwości inwestycyjne w Nikaragui rozciągają się od niezagospodarowanych plaż do zarządzanych działek w kompleksach mieszkaniowych po turystyczne firmy handlowe, pola uprawne, projekty mieszkaniowe i budynki mieszkalne.

Wielu inwestorów widzi dobre zwroty przy zakupie wolnych gruntów lub gruntów wzdłuż wybrzeża Pacyfiku. Wiele ¼ akrów i więcej zaczyna się od 40 000 $ i oferuje zapierające dech w piersiach widoki na ocean. Jeśli Twój kapitał inwestycyjny umożliwia budowę domu, zwrot może się podwoić, jeśli nie więcej, w ciągu dwóch lat, ponieważ możesz oczekiwać zwrotu 2 USD za każdy 1 USD wydany na budowę, plus cena rynkowa nieruchomości w Sprzedaj czas swojego pobytu. Obecne koszty budowy wynoszą od 55 USD / ft2 do 80 USD / ft2 w przypadku wysokiej jakości konstrukcji z twardym drewnem, powierzchniami granitowymi itp. Obecnie na rynku dostępnych jest więcej nieruchomości „pod klucz”, z których niektóre są oferowane po obniżonych cenach przed budową. Dobre zwroty z wynajmu można uzyskać w ustalonych lokalizacjach. Niegdyś senna wioska rybacka San Juan del Sur stała się centralnym punktem sprzedaży nieruchomości na wybrzeżu Pacyfiku.

Inną kategorią nieruchomości, która jest popularną inwestycją w Nikaragui, są kolonialne domy w Granadzie. Koncentrujemy się na historycznych nieruchomościach w obszarze 10 bloków, który obejmuje historyczne i kulturalne centrum miasta. Wielu klientów kupuje blaty i naprawia je zgodnie z tradycyjnymi hiszpańskimi stylami architektury kolonialnej. Na rynku istnieje również kilka niedrogich przebudowanych nieruchomości. Zaledwie kilka chwil od Granady znajduje się zapierające dech w piersiach Jezioro Kraterowe w Apoyo. Niedawno wymieniliśmy szereg pięknych nieruchomości nad jeziorem i na skraju w atrakcyjnej cenie. Perspektywy należą do najlepszych w kraju.

Aby uzyskać więcej informacji na temat możliwości nieruchomości w Nikaragui, kliknij Nikaragua Real Estate

[ff id=”2″]