Skip to main content

Życie na przedmieściach nie zawsze było tak popularne jak dzisiaj. Ponieważ w miastach płyną po brzegi nieruchomości, nie ma już miejsca na dalszy rozwój, a klasa średnia nie może sobie pozwolić na życie w istniejących kamienicach ze względu na gwałtowny wzrost. W tym momencie ludzie zaczęli dryfować na obrzeża, tworząc podmiejski styl życia. Realty w Bombaju był pionierem życia na przedmieściach w Indiach. Miasto marzeń jako pierwsze doświadczyło braku miejsca w centralnych obszarach.

Na poziomie makro przedmieścia Bombaju można podzielić na przedmieścia wschodnie (znane również jako przedmieścia centralne) i przedmieścia zachodnie. Ten ostatni jest uważany za najstarsze przedmieście Bombaju i istniał na Maharasztrze od czasu miasta Bombaju. Podmiejskie mieszkania na sprzedaż w Bombaju były bardzo poszukiwane z następujących ważnych powodów:

  • Wygórowane stawki mieszkaniowe w centralnym Bombaju
  • Lepsze udogodnienia i wyposażenie na przedmieściach
  • Zdrowy stan infrastruktury fizycznej
  • Odpowiednia dostępność udogodnień obywatelskich
  • Mniejsze i ekonomiczne projekty nieruchomościowe
  • Znani budowniczowie zapuszczają się na przedmieścia
  • Bez kompromisów w zakresie jakości życia

Zachodnie przedmieścia składają się z kompleksu Bandra-Kurla, który jest znany jako najstarszy planowany kompleks handlowy w mieście. Miejsce to stało się jednym z pierwszych centrów wzrostu w Mumbaju, zapewniając ożywienie nieruchomości mieszkalnych na przedmieściach Bombaju. Cieszy się także bliskością głównego obszaru Bollywood. Inne ważne miejsca na zachodnich przedmieściach to Jogeshwari, Borivali, Andheri, Goregaon, Juhu, Santacruz, Malad i Vile Parle. Wszystko to jest znane w eleganckich dzielnicach mieszkalnych miasta i jest domem dla niektórych znanych gwiazd Bollywood.

Z drugiej strony wschodnie przedmieścia stały się ostatnio popularne ze względu na zwiększony popyt na mieszkania w Mumbaju na sprzedaż. Składa się z miejsc takich jak Bhandup, Vikhroli, Chembur, Kanjurmarg, Kurla i Mulund. Dzielnice te weszły do ​​sektora nieruchomości w ostatnich latach. Zapotrzebowanie na niedrogie mieszkania i powierzchnie biurowe wzrosło na wschodnich obrzeżach, głównie z powodu ulepszonej infrastruktury wsparcia i tańszej dostępności mieszkań. Ceny nieruchomości na tych przedmieściach wzrosły w ostatnich latach o ponad 50%, co również potwierdza ich status preferowanego miejsca do inwestowania.

Mumbaj przewodził trendowi życia na przedmieściach w Indiach i udało mu się doprowadzić go do przodu. Przedmieścia są nie tylko niedrogie, ale także oferują doskonałe możliwości inwestycyjne.

[ff id=”2″]