Skip to main content

Helen była kobietą sukcesu. Jej gwiazda świeciła jasno w jej biznesie. Pomimo tych osiągnięć biznesowych Helen nie miała żadnych znaczących relacji. Jej mąż był odległy z powodu biznesowego podejścia Helen do niej. Troje dzieci Helen nienawidzi jej za emocjonalną nieobecność w życiu. W ciemne dni, kiedy Helen była sama i nieprzerwanie, tęskniła za bardziej znaczącymi relacjami.

Wprowadzenie

Podczas świątecznego bankietu pastor Nathan Wilson był głównym mówcą i trenował żywy temat Na Boże Narodzenie chcę tylko ciebie. W swoim przemówieniu Pastor Wilson odniósł się do prawdziwego znaczenia Bożego Narodzenia jako do narodzin Jezusa Bożego Narodzenia, a nie do komercjalizacji świąt.

Ten tytuł to oczywiście słynna piosenka śpiewana przez popową divę Mariah Carey. Niektóre prowokujące do myślenia teksty to:

„Nie chcę dużo na Boże Narodzenie

Potrzebuję tylko jednej rzeczy

Nie dbam o prezenty

Pod choinką

Chcę tylko ciebie dla siebie

Więcej niż kiedykolwiek mogłeś wiedzieć

Spełnij moje życzenie, och

Na Boże Narodzenie chcę tylko ciebie ”

Teraz, gdy nadszedł kolejny sezon świąteczny, wiele osób ocenia, czy wakacje były udane na podstawie tego, czy dostali to, czego chcieli. Według Worldatlas.com Amerykanie planują wydać średnio około 830 USD na różne cele związane z Bożym Narodzeniem w 2015 r. (Wzrost o 15% w stosunku do 2014 r.).

Co piąty Amerykanin planuje wydać od 500 do 999 USD. Dzięki zgrabnym reklamom firmy przekonują opinię publiczną, że ich relacje zostaną poprawione poprzez zakup określonych produktów / usług dla ich bliskich. Jest więc szalona pasja do zdobywania rzeczy, które mają nadzieję uszczęśliwić innych.

Rozumie się nawet, że prezenty są tym, czego naprawdę chce odbiorca. Niektórzy twierdzą, że taka jest natura dzieci. Jednak gdy działania te nie dotyczą dzieci, ale dorosłych, społeczeństwo stworzyło społeczeństwo z pustymi związkami.

Adam Grant, autor Dawaj i bierz, stwierdza, że ​​ludzie dają w takim stopniu, w jakim otrzymają coś w jednakowej mierze. Zauważa: „Podmioty przyjmujące mają charakterystyczny podpis: chcą uzyskać więcej, niż dają. Przechylają wzajemność dla własnych korzyści i prezentują swoje interesy na potrzeby innych”.

Dobre relacje wymagają czasu i wysiłku. Budowanie znaczących relacji oznacza, że ​​relacja powinna opierać się na treści, a nie zbędnych elementach. Nie ma uniwersalnej definicji dobrego związku. Mimo to istnieją pewne wspólne cechy dobrych relacji.

Dobry związek definiuje się jako sposób interakcji dwóch lub więcej osób oparty na wzajemnym zaufaniu, szacunku i osobistej trosce. Kiedy dana osoba naprawdę dba o jednostkę, poprawia się jakość życia.

Dobre relacje wymagają jednak wszystkich. Niektóre osoby zostały przyłapane na doświadczaniu negatywnych relacji w przeszłości. W tym scenariuszu przeszłe relacje utrzymują tych ludzi w niewoli. Mówiąc biblijnie, ta mądrość (1 Piotra 4: 8) objawia się: „Przede wszystkim kochajcie się głęboko, bo miłość obejmuje wiele grzechów”.

Dobre relacje nie są jednostronne. W rzeczywistości dobre relacje robocze mają autentyczny charakter. Na przykład szef wyraża zaniepokojenie swoimi pracownikami, gdy mają oni problemy osobiste poza pracą. Ten szef rozumie, że pracownicy chcą być traktowani indywidualnie. Podejmując te działania, szef buduje dobre relacje ze swoimi pracownikami.

Gareth Jones i Jennifer George, autorka Współczesne zarządzanie, zauważ: „Liderzy zorientowani na relacje koncentrują się przede wszystkim na rozwijaniu dobrych relacji z podwładnymi i byciu przez nich kochanym”. Tak więc relacje zasadniczo nie są statyczne, ale mogą się zmieniać w czasie z powodu kilku zmiennych, w tym czasu i odległości. Następujące pytania pomagają nawiązać dobre relacje:

  • Czy jesteś wystarczająco sfrustrowany, aby zmienić swoje wcześniejsze zachowanie, abyś mógł iść w dobrym kierunku?

  • Czy stawiasz nierealistyczne oczekiwania wobec innych ludzi w swoich związkach?

  • Czy zainwestowałeś wystarczająco dużo energii w swoje relacje, aby miały one sens?

  • Czy nadal próbujesz zmieniać innych, aby zaspokoić twoje potrzeby, zamiast pozwalać ludziom być sobą?

  • Czy wybaczyłeś innym, że porzuciłeś negatywne elementy dawnych związków?

  • Czy chcesz uzyskać pomoc specjalistów, takich jak doradcy, którzy mogą ci pomóc?

Wniosek

Dobre relacje wykraczają poza przyjmowanie rzeczy. Bez dobrych relacji szczęście jest daleko. Po zakończeniu świąt Bożego Narodzenia niektórzy będą się gorzko odczuwać, że nie dostaną tego, czego chcieli. Ale jednym z najlepszych prezentów, jaki możesz mieć, jest znaczący, autentyczny związek, który trwa długo.

Wymagania dobrego związku mogą jednak narazić kogoś na niebezpieczeństwo. Caroline Zwickerson, autorka 9 cech ludzi, którzy są świetni w związkach, omówił koszt relacji roboczych: „Kiedy jesteśmy bezbronni, pozwalamy innym zobaczyć nas i spojrzeć w nasze dusze. To promuje poczucie pewności, którego nie można osiągnąć tysiącem słów”. Nie czekaj dłużej, aby budować dobre relacje. Zacznij już dziś, aby budować wspaniałe życie, a nie zmarnowane życie.

[ff id=”3″]