Skip to main content

Poślubiasz, gratulacje. Panna młoda ma na sobie świetną sukienkę, może nawet nakrycie głowy z tiary. Co będziesz nosić Jaki rodzaj smokingu? Oczywiście, większość smokingu jest czysta czerń, ale istnieje wiele odmian stylu i sylwetek do wyboru. Istnieje wiele różnych rodzajów czarnych tkanin do wyboru. Może wcale nie chcesz czerni. Ciemnoniebieski smoking jest zupełnie inny i na pewno wyróżni Cię spośród reszty tłumu. Przejdźmy do szczegółów.

Pierwszą rzeczą, którą mówię moim klientom, że są stajennymi, jest to, że muszą rozpoznać, że większość zdjęć i filmów je zawiera, jeśli takie będzie. Niemniej jednak trzymam się z dala od wszystkich modnych rzeczy. Żadnych super cienkich klap. Bez spodni. Żadnych kurtek z czterema guzikami lub kurtek, które są tak krótkie, że wygląda na to, że masz na sobie szkolny garnitur. Myślę, że byłoby okropnie patrzeć na twoje zdjęcia ślubne za dziesięć lat i zastanawiać się, dlaczego nosiłeś dany przedmiot. Trzymaj się bardzo dopasowanego i klasycznie dopasowanego smokingu. Nie popełnisz błędu ani nie pożałujesz po latach.

Mój osobisty gust to jednoprzyciskowy smoking z klapami. Bardzo klasyczną wersją jest klapa z dwoma guzikami. Szalowy kołnierz był kiedyś bardzo popularny, ale od pewnego czasu nie był modny. Powraca w dymnych kurtkach. Spodnie z zakładką lub płaskim przodem są bardzo akceptowalne i pasują do prawie każdego stylu ciała. W smokingu klapa powinna składać się z jedwabnej satyny lub jedwabnego różanego ziarna. Ten jedwab powinien rozciągać się na wnętrze kurtki. Powinno to również pasować do jedwabnej tkaniny na nogawce. Jeśli znajdziesz smoking z jedwabnym pasem, jest to idealne rozwiązanie. Smoking dostarczany jest bez szlufek na pasek. Upewnij się więc, że masz doskonałe krawiectwo, w którym spodnie są delikatnie dopasowane do talii, abyś nie czołgał się podczas tańca w nocy.

Tkanina może mieć różne kombinacje. Najbardziej klasyczny jest materiał w 100% z wełny, najlepiej Super 120 lub lepszy. Dzięki temu materiał oddycha i możesz się pocić w tych nerwowych chwilach. Wełna Super 120 jest również odporna na zmarszczki i nadaje się na każdą porę roku. Jeśli chcesz czegoś drobniejszego, mieszanka jedwabiu i wełny jest bardzo dobra i jest udrapowana.

Jak wspomniałem powyżej, ciemnoniebieski smoking z granatowym jedwabiem zapiera dech w piersiach i jest trudny do znalezienia. Panowie młodzi, którzy chcą tej opcji, zwykle noszą kremową koszulę, kremowy krawat i akcesoria. Moim zdaniem Navy Smoking zawsze wygląda najlepiej jako górna klapa. Ciemnoniebieski jedwab na ciemnoniebieskiej wełnie ma delikatny kontrast i na pewno nikt go nie nosi.

Z pewnością nie zapomnę tutaj głównego składnika: panna młoda otrzymuje ostateczną aprobatę.

[ff id=”2″]