Skip to main content

Ubezpieczenie od błędów i zaniechań (ubezpieczenie E&O) jest czymś, czego potrzebuje każdy producent filmowy, jeśli chce zawrzeć umowę dystrybucji filmu.

Nie jestem prawnikiem ani agentem ubezpieczeniowym, ale ubezpieczenie od błędów i zaniechań chroni Ciebie i dystrybutora filmów, z którymi podpisujesz umowę, przed różnymi sporami prawnymi, które są powszechne w branży rozrywkowej.

Obejmuje to zarzuty naruszenia umowy, naruszenia praw autorskich, zniesławienia lub pogorszenia jakości produktów (marek przed kamerą), naruszenia prywatności, naruszenia tytułu, hasła i wielu innych złych przypadków.

Jest to polisa ubezpieczeniowa, która chroni tyłek producenta filmowego i dystrybutora podczas prowadzenia działalności w branży rozrywkowej.

Ubezpieczenie od błędów i przeoczeń nie dotyczy twórczej strony tworzenia filmów, więc niektórzy niezależni producenci filmowi często nie planują tego w swoich budżetach filmowych.

Ale jeśli chcesz sprzedać swój program dystrybutorowi filmów, musisz w pewnym momencie dowiedzieć się, o co chodzi.

Chyba że Twój plan sprzedaży filmów używa własnego bloga do sprzedaży cyfrowych plików do pobrania lub DVD online, lub wyjdź na ulicę z kopiami w bagażniku pojazdu hybrydowego.

Znam więcej niż kilku niezależnych twórców filmowych, którzy mogą w ten sposób zarobić przyzwoitą kwotę na sprzedaży filmów, nie martwiąc się o koszty ubezpieczenia od błędów i pominięć.

Szanuję ich energię i zachęcam do sprzedaży filmów bezpośrednio online lub osobiście na różne sposoby. Jest to wkład w samodystrybucję, który zostaje na kolejny dzień.

Ubezpieczenie Catch-22 za błędy i przeoczenia ma związek z kontaktami z dystrybutorami filmów.

Każdy koproducent firm dystrybucyjnych, Tim „Timbo” Beachum i ja, od sprzedaży filmów niezależnych po programy reality, byli zaangażowani w ubezpieczenia E&O.

Po zakończeniu swoich możliwości filmowych chcesz osiągnąć znaczącą dystrybucję.

Oznacza to współpracę z dystrybutorem filmów, który będzie publikowany na wszystkich możliwych nośnikach przez zwykłe sklepy detaliczne w Niemczech i za granicą.

Umowy o dystrybucji filmów dla kina niezależnego zwykle są zawierane na dwa sposoby. Film jest pokazywany na różnych festiwalach filmowych, cieszy się zainteresowaniem dystrybutora, oferowana jest umowa dystrybucji filmu w celu nabycia praw lub oferta pełnego zakupu praw do filmu.

Możesz też pominąć festiwalowy festiwal filmowy i skontaktować się bezpośrednio z dystrybutorami filmowymi za pomocą screenera i innych materiałów marketingowych, takich jak dzieła sztuki itp. Jeśli podoba Ci się to, co widzą, zostanie Ci przesłana umowa dystrybucyjna.

W tym momencie euforia kręcenia filmu osłabła. Jesteś teraz zaangażowany w tworzenie filmów. Masz inwestorów filmowych, których musisz spłacić wraz z odsetkami.

Nawet jeśli to ciężko zarobione pieniądze zainwestowane w produkcję filmu, chcesz móc spłacać odsetki.

Niezależni twórcy filmowi robią wszystkie filmy z różnych pozycji finansowych, osobistych motywacji i potrzeb twórczych. Żaden z powodów, dla których kręcisz filmy, nie jest tak naprawdę ważny dla filmu jako dystrybutora.

Kiedy masz do czynienia z umowami o dystrybucji filmów, chodzi o biznes. Gdy tylko sprzedawca filmu, prawnik zajmujący się rozrywką lub reprezentujesz własny film, aby wynegocjować umowę i podpiszesz umowę dotyczącą dystrybucji filmu, lista dostaw filmów zostanie natychmiast zmieniona.

Lista dostaw filmów może trafić w nieprzygotowanego filmowca w dupę. Po raz kolejny lista przedstawień filmowych jest tematem, który pozostaje w innym wpisie.

W tym artykule na temat tworzenia filmów skupiamy się na ubezpieczeniu od błędów i pominięć, które jest jedną z najważniejszych rzeczy, które dystrybutor filmów musi od razu zrobić.

Tak jak w filmie Hitchcock wspomniałem Catch-22 z ubezpieczeniem od błędów i pominięć w poczcie, teraz trzeba go użyć.

Zawsze o wiele taniej jest uzyskać ubezpieczenie od błędów i pominięć od renomowanej firmy niż polegać na wypożyczalni filmów w celu pokrycia kosztów.

Catch-22 polega na tym, że niektórzy, nie wszyscy, ale niektórzy dystrybutorzy filmów zaangażowani w produkcję niezależnych filmów używają ubezpieczenia E&O, aby oderwać oczy niezależnych twórców filmowych nadmiernymi kosztami.

Firma zajmująca się dystrybucją filmów powie niezależnemu twórcy filmu, który nie ma ubezpieczenia od błędów i zaniedbań, aby się tym martwić. Wykupujesz polisę z brokerem ubezpieczeniowym, którego znasz, płacisz za nią i odliczasz jedynie koszty zaliczek lub przyszłych opłat filmowych.

Brzmi dobrze, jeśli nie masz pieniędzy na samodzielne wykupienie ubezpieczenia E&O, biorąc pod uwagę, że z góry nie wypłyną żadne pieniądze. Jednak nie jest dobrze, jeśli Twoja przedpłata lub późniejsze opłaty za ubezpieczenie E&O zostaną mocno dotknięte.

Możesz w końcu zapłacić od 200% do 400% kosztów. Jak powiedziałem, nie wszyscy dystrybutorzy filmów, którzy wydają filmy niezależne, robią tego typu BS, ale są tacy, którzy to robią.

Każda firma ma ludzi, którzy żartują. Jeśli skontaktujesz się bezpośrednio z przedstawicielem w celu wykupienia własnego błędu i rezygnacji z ubezpieczenia, ZAWSZE oszczędzasz PIENIĄDZE.

Ale całkowicie rozumiem, jak w końcu ukończyć film i skończyć z nie więcej niż stu dolarami w budżecie, aby poradzić sobie z naprawdę ciężkim kosztem uzyskania wyników filmu.

Jest to sprytny krok w fazie przedprodukcyjnej, aby zwrócić się do firm specjalizujących się w ubezpieczeniach od winy producenta i ubezpieczenia domyślnego w celu porównania ofert. Po uzyskaniu tych cen możesz dodać je do swojego budżetu.

Chcę uwzględnić go jako element zamówienia w budżecie postprodukcyjnym. Jako niezależny producent filmowy przypomina mi, że po zapakowaniu filmu mamy jeszcze długą drogę do osiągnięcia postprodukcji i rezultatów filmowych.

Nawet jeśli wiesz, że nie masz pieniędzy na ubezpieczenie E&O po podpisaniu umowy o dystrybucję filmów, przynajmniej jeśli wiesz, jakie polisy Cię kosztują, możesz negocjować koszty, które obciąży Cię dystrybutor.

To część, którą nazywam Catch-44. Zachowaj ostrożność w kontaktach z dystrybutorami filmów, którzy nie akceptują ubezpieczenia od błędów i zaniedbań.

Możesz mieć specjalne wymagania, np. B. Że twoja polisa nie pochodzi od licencjonowanego przewoźnika w twoim stanie lub z jakiegokolwiek innego powodu odmowy ubezpieczenia E&O.

Jeśli podpisałeś już z nimi umowę, zanim spytasz, czy twoje własne ubezpieczenie na wypadek błędu i odszkodowania spełnia twoje potrzeby, możesz walczyć.

Przestrzegałeś zasad i oszczędzałeś pieniądze, kupując własną polisę ubezpieczeniową E&O, ale teraz masz z tym problem. Jeśli nie podpisałeś umowy, zmień na innego sprzedawcę.

Tak długo, jak twoja polisa ubezpieczeniowa E&O pochodzi od renomowanej firmy, zostanie uznana przez innego dystrybutora filmów, jeśli zechce on twój film.

Jeśli jesteś podpisany linią przerywaną, być może będziesz musiał go pochłonąć i ugryźć w pocisk i skontaktować się z brokerem poleconym przez sprzedawcę filmowego, który zwykle pobiera nieco więcej niż zapłaciłbyś.

Firma ubezpieczeniowa nie dolicza dopłaty. Jest to wypożyczalnia filmów, która dodaje sok, aby zrobić ci przysługę i pokryć koszty.

Prawda o ubezpieczeniu od błędów i zaniechań w świecie dystrybucji filmów niezależnych nie zawsze jest uczciwa i ładna, ale tak samo jest z życiem.

[ff id=”6″]