Skip to main content

Torebki 101

Jeśli jesteś jak większość kobiet, pokochasz zakupy. Mamy tak wiele opcji, ale podejmowanie trafnych decyzji dotyczących zakupu toreb nie jest tak łatwe, jak kiedyś. Nie jest tylko jeden To kieszeń lub styl, który jest modny. I nie wszyscy mogą sobie pozwolić na dziesiątki toreb we wszystkich kształtach i rozmiarach. Dlatego ważne jest, aby wybierać mądrze. Dobrą wiadomością z tak wieloma opcjami jest to, że istnieje wiele stylów i cen, dzięki czemu możesz znaleźć ten, który najbardziej Ci odpowiada.

Torebki powinny pasować do ubrania i stylu życia

Zanim kupisz torebkę, zastanów się nad swoją garderobą i stylem życia. Czy jesteś bardziej wyrafinowany z dopracowanym wyglądem? Czy pracujesz w firmie i bierzesz udział w wielu wydarzeniach zawodowych i jeździsz do pracy? A może wolisz swobodne środowisko pracy, takie jak studio jogi lub spa? Twoja torebka powinna odzwierciedlać sposób ubierania się i dopasowywania do stylu życia. Jeśli regularnie chodzisz do klubów, możesz mieć inne potrzeby niż matka trójki dzieci (a może nie!).

Pomyśl o tym, co chcesz lub musisz zabrać ze sobą. Jeśli dbasz tylko o niezbędne rzeczy (dowód osobisty, komórkę, świetne pieniądze i błyszczyk do ust), czy jesteś chodzącą apteką? Decyzja, która torebka jest warta inwestycji, jest wyjątkowa dla każdej kobiety. Niektóre kobiety ściśle podążają za trendami sezonowymi, podczas gdy inne ograniczają się do pewnych rozmiarów torebek (np. Nigdy nie mogłabym nosić małej kopertówki / torby o zbyt dużym rozmiarze).

Jeśli utkniesz w bruździe torebki, najlepszym sposobem na wyjście jest wypróbowanie czegoś nowego! Oto przegląd najpopularniejszych stylów torebek. Wybierz taki, który pasuje do twojej osobowości.

Wybór odpowiedniej torebki dla swojego typu ciała

Nawet jeśli nie nosisz torebki, trzymaj ją przy sobie, aby nie była nieproporcjonalna do sylwetki.

To może nie wydawać się intuicyjne, ale eksperci od mody zalecają wybór kształtu, który jest przeciwny do twojego ciała. Jeśli jesteś wysoki i szczupły, niechlujna, zaokrąglona torba hobo uzupełni Twoją sylwetkę. Jeśli jesteś krótszy i zaokrąglony, najlepiej wybrać torebkę dłuższą i prostokątną lub długą i smukłą jak sprzęgło.

Im bardziej zaokrąglona figura, tym bardziej uporządkowana torba. Jednak nie musisz używać silnie prostokątnych lub kwadratowych kształtów w miękkiej skórze, aby uzyskać swobodną sylwetkę.

Z drugiej strony rozmiar torby powinien być proporcjonalny do sylwetki. Pomyśl o tym, jeśli masz 5’10 „, torebka mini wyglądałaby nie na miejscu. Podobnie 4’11” z ogromną torbą o dużych rozmiarach wielkości telewizora wyglądałby równie głupio.

I pamiętaj, że długość torebki – gdzie dno styka się z ciałem – podkreśla każdą część ciała, do której się zbliża (oczy spoczywają na torbie). Najpopularniejszą długością jest środkowy tułów, ponieważ spłaszcza talię.

[ff id=”2″]