Skip to main content

W marketingu sieciowym każdy, kogo spotkasz podczas codziennych interakcji, jest potencjalnym klientem lub partnerem biznesowym. Ale nie możesz wejść w interakcje, myśląc: „Zrekrutuję tę osobę”. Potrzebujesz innego sposobu myślenia, aby rzeczywiście osiągnąć sukces w rekrutacji MLM.

Ludzie na ogół mówią za dużo i nie słuchają wystarczająco dużo. Zawsze mają porządek obrad i trzeba to usłyszeć dla siebie, zamiast słuchać drugiego. Nie możesz nakłonić ludzi do przyłączenia się do tego typu marketingu sieciowego. Będziesz musiał być inny. Będziesz musiał wykazać zainteresowanie ludźmi. Nie ma bardziej skutecznego sposobu niż słuchanie.

Słuchanie jest jedną z najcenniejszych umiejętności skutecznego rekrutowania MLM. Naucz się zadawać dobre pytania. Jeśli zadasz pytanie, które daje komuś możliwość porozmawiania o sobie, a następnie naprawdę się zamkniesz, słuchaj, natychmiast wyróżnisz się na tle 95% wszystkich, których zna. Nagle jest tu ktoś, kto jest nimi naprawdę zainteresowany. To natychmiast zaczyna przełamywać bariery i przyspieszyć proces budowania relacji.

Świetnym formatem konwersacji do rekrutacji MLM jest FORMULARZ (rodzina, zawód, rekreacja, wiadomość). FORMULARZ pomaga zapamiętać właściwe pytania. Nie muszą być w podanej kolejności, ale przekonasz się, że jest to dość naturalny postęp w każdej rozmowie.

Rodzina F.

Pytania dotyczące rodziny mogą obejmować: skąd ta osoba przyszła, gdzie poszedł do szkoły, kto wie, wiesz, ilu ma braci i siostry itp.

O-zawód

Możesz po prostu zapytać ich: „Jaką pracę wykonujesz?” „Jak długo to robisz?” Lub „Co ci się w tym podoba?”

R-rekreacja

Zapytaj osobę, co lubi robić, jakie są jej ulubione miejsca do odwiedzenia lub gdzie będą wymarzone wakacje.

Wiadomość M.

Chociaż nie musisz przestrzegać dokładnej kolejności FORMULARZA, ważne jest, aby zapisać wiadomość przed końcem rozmowy, PO zadaniu dobrych pytań. Musiałeś słuchać, aby móc odpowiedzieć na pojawiającą się potrzebę lub pragnienie. Przykład: „Joe, zauważyłem, że powiedziałeś, że nie lubisz swojej pracy i żałujesz, że nie możesz znaleźć czegoś, co umożliwiłoby zarobienie lepszych pieniędzy. Czy jesteś otwarty na pomysł zarobienia dodatkowych pieniędzy w niepełnym wymiarze godzin?”

Ponieważ ty & # 39; ve słuchałem i nauczył tego Joe nie jak jego praca i on robi Jeśli chcesz zarobić więcej pieniędzy, możesz zaprosić go do spojrzenia na Twoją firmę jako możliwe rozwiązanie. Jeśli jednak Joe polubi swoją pracę, twoje zaproszenie skoncentruje się na innej potrzebie wynikającej z rozmowy.

Kiedy zaczniesz słuchać, otworzysz drzwi i ludzie zaczną udostępniać. Dzielą się swoimi przemyśleniami, pragnieniami i potrzebami, którym możesz służyć.

Opowiem z własnego życia krótką historię o sile zadawania pytań i naprawdę interesujących ludzi. Ostatnio spotkałem kolegę z liceum i jego żonę. To zabawne, ponieważ zawsze myślałem, że chciałby dołączyć do mojej firmy zajmującej się marketingiem sieciowym.

Podczas kolacji zadałem jego żonie pytania, które otworzyły jej drzwi, by opowiedzieć o sobie. Z entuzjazmem podzieliła się tym, jak uwielbia firmę, z którą współpracuje, ALE chce ją zbudować własny bogaty. Bardzo pasjonowała się rozmowami na temat pomysłów na przedsiębiorczość i chęci założenia firmy. To się stało. Powiedziała: „Opowiedz mi o firmie, w której się znajdujesz”.

DRZEWO! Tak było. Otwarte drzwi Doprowadziło to do kolejnego spotkania, na którym dałem jej prezentację mojej firmy. Wszystko dlatego, że zadałem właściwe pytania, zamknąłem usta, otworzyłem uszy i słuchałem.

Jak więc zachęcić ludzi do przyłączenia się do Twojej firmy zajmującej się marketingiem sieciowym? Jak tworzysz klientów? Zadawaj pytania, które pozwalają ludziom rozmawiać i słuchać o sobie.

[ff id=”3″]