Skip to main content
Reklama

Naucz się tańczyć na wielki grecki ślub

By 18 marca 2020No Comments

Jeśli widziałeś „My Big Fat Greek Wedding”, to wiesz, że grecki taniec ludowy to świetna rzecz! Z zewnątrz wygląda to na nieco skomplikowane. Istnieje wiele różnych greckich tańców ludowych dostosowanych do określonych rodzajów muzyki. Kilka tańców greckich może być zbyt trudnych, ale w szczególności jest jeden taniec, który jest bardzo łatwy do nauczenia się i zawsze jest wykonywany na przyjęciach i festiwalach. Załóż buty do tańca, możesz nauczyć się tańczyć w greckim stylu ludowym!

Jak tańczyć z Grekami

Pierwszą rzeczą, jaką należy wiedzieć o greckim tańcu ludowym, jest to, jak działa. Taniec grecki odbywa się z rzędu, a ludzie ustawiają się w kolejce od prawej do lewej. „Lider” tańca prawie zawsze będzie po prawej stronie. Ten skład, który tańczy w prawo, zamienia się w duży okrąg. Po utworzeniu tego kręgu lider linii i osoba tańcząca na końcu są blisko siebie.

Czy trzymamy się za ręce?

W większości tańców greckich ludzie z rzędu trzymają ręce obok siebie, niezależnie od płci osoby. Są tańce, w których tancerze kładą dłonie na ramionach ludzi obok nich (jak taniec, który został spopularyzowany w filmie „Nigdy w niedzielę”). Często widzę ludzi bez doświadczenia w tańcu greckim, którzy próbują trzymać się ramion ludzi stojących obok. Zazwyczaj nie jest to konieczne. Trzymanie się za ręce jest normalne i znacznie łatwiejsze. Zwykle prawa ręka opuszcza się, a lewa podnosi. Oznacza to, że gdy trzymasz się za ręce z ludźmi obok siebie, masz prawą rękę pod osobą po prawej, a lewą rękę nad osobą po lewej stronie.

Zerwij to.

Nauka greckiego tańca ludowego składa się tylko z sześciu kroków. Jeśli tak uważasz, to całkiem proste! Te sześć opanowanych kroków są po prostu powtarzane w kółko. Naprawdę niewiele więcej! Oto sześć kroków: prawa stopa krok w prawo, lewa stopa krzyżuje się do tyłu, prawa stopa krok w prawo, krok lewa stopa prawa, krok lewa stopa – lewa stopa, prawa stopa krok lewa . To jest to! Naprawdę możesz nauczyć się tańczyć w greckim stylu ludowym!

Jak ćwiczyć ten taniec

Najłatwiej jest nauczyć się tego tańca samemu lub z innym przyjacielem. Pomyśl teraz o sześciu krokach do tego tańca. Po ich wizualizacji łatwiej jest nazwać kroki w następujący sposób: w prawo, w lewo w lewo, w prawo, kopnięcie, lewo, kopnięcie. Upewnij się jednak, że rozumiesz, co naprawdę oznaczają te instrukcje, aby nie kopnąć niewłaściwą stopę itp.

Najpierw wykonaj te sześć kroków bardzo powoli. Po zakończeniu ostatniego kroku „kopnij” (lub kopnij prawą stopą w lewo), rozpocznij sekwencję ponownie od „prawej” (lub kopnij prawą stopą w prawo). Powtarzaj te kroki powoli, aż poczujesz się z nimi dobrze.

Jak rozpoznać ten taniec

Po ćwiczeniu kroków możesz tańczyć na dużym, grubym greckim weselu. Jak rozpoznasz ten taniec? Łatwym sposobem, aby dowiedzieć się, że ludzie wykonują ten sam taniec, jest zastanowienie się, czy jest on podobny do żydowskiego tańca Hora wykonanego z muzyką Havy Nagili. (W rzeczywistości Hora oznacza po prostu taniec w kręgu, który jest również w większości tańcem greckim.) W większości przypadków piosenki, które wykonuje ten grecki taniec, brzmią nieco szczęśliwiej niż Hava Nagila i większość greckich piosenek tanecznych. Rytmy muzyki greckiej są dość skomplikowane, ale taniec ten składa się z sześciu średnio szybkich uderzeń. Po ustaleniu, czy ten taniec jest podobny do tego, czego się nauczyłeś, po prostu obserwuj tancerzy i sprawdź, czy możesz wybrać sześciostopniowy wzór, którego się nauczyłeś. Kiedy to zobaczysz, możesz dołączyć do zabawy!

Upewnij się, że dołączasz do tańca na końcu linii lub pomiędzy niektórymi osobami, które rozpoznajesz (zwykle pod koniec linii).

To jest to! Łatwo jest nauczyć się tańczyć greckie tańce ludowe! Ten prosty grecki taniec to świetna zabawa, świetny trening i zawsze wykonywany na przyjęciach, festiwalach i weselach. Na pewno dostaniesz szansę na grę i będziesz się dobrze bawić!

[ff id=”5″]