Skip to main content
Budownictwo

Niebezpieczeństwa związane z planowaniem własnego osiedla

By 18 kwietnia 2020No Comments

Kiedyś próbowałem więcej napraw w domu niż teraz. Doświadczenie może być tak trudnym nauczycielem. Przy wyjątkowej okazji sama moja „naprawa” spowodowała powódź w moim domu. Byłem tak pewny siebie, że początkowy problem (ciągłe kapanie, kapanie, kapanie z nieszczelnego zaworu) wymagałoby jedynie prostego rozwiązania. Nie tak Jeśli kiedykolwiek widziałeś Myszkę Miki, która gra ucznia czarnoksiężnika, możesz sobie wyobrazić moją spanikowaną reakcję, gdy woda spływała po podłodze, przez sufit poniżej itp. „Roszczenie naszego pierwszego właściciela domu”, moja żona zauważyła raczej fakt polega na tym, że zbadaliśmy spowodowane przeze mnie szkody. Choć cała ta sytuacja była dla mnie zawstydzająca, uderzenie w mój portfel bolało gorzej. Dolary, które spodziewałem się zaoszczędzić, pracując sam, zostały faktycznie wypłacone kilka razy, aby spełnić koszty uzyskania przychodu właściciela domu.

W ten sposób nauczyłem się pozostawić wiele „prostych” napraw wykwalifikowanym. Podobnie w mojej praktyce planowania majątku odkryłem, że ludzie, którzy sami go próbują, ryzykują, że sami spowodują wielki ból głowy. Typowy przykład: kilka lat temu przyszła do mnie nowa klientka po tym, jak próbowała sprzedać swój dom, a osoby, które same planowały osiedle, były całkowicie rozczarowane. Wszystko zaczęło się, kiedy odziedziczyła dom po majątku rodziców. Uznała, że ​​łatwo będzie włączyć troje swoich nieletnich dzieci do tytułu nieruchomości. Jak wyjaśniła mi, jej intencją była ochrona praw dzieci w majątku, gdyby zmarła. Mając to na uwadze, kupiła luki w lokalnym sklepie z artykułami papierniczymi i odnotowała certyfikat. Niedługo potem, kiedy zdecydowała się sprzedać nieruchomość, dowiedziała się, że dodanie jej małoletnich dzieci do tytułu spowodowało poważne problemy: dla spółki tytułowej, która nie ubezpieczałaby transakcji z powodu drobnych sprzedawców; dla ich potencjalnych nabywców, którzy nie obywaliby się bez ubezpieczenia majątkowego; dla ich pożyczkodawcy; i dla siebie. Moja klientka zbyt późno zdała sobie sprawę, że doszło do jej próby samodzielnego planowania osiedla, a także moich ćwiczeń w zakresie remontu instalacji sanitarnych.

Słyszałem różne wersje tej smutnej historii od innych planistów nieruchomości. Nierzadko ludzie o dobrych intencjach wypróbowują własny plan nieruchomości bez profesjonalnej porady. Zakładam, że dostęp do wszystkich bezpłatnych informacji w Internecie, dystrybucja legalnych zestawów do samodzielnego wykonania oraz doskonale zrozumiałe pragnienie zaoszczędzenia kilku dolarów, o ile to możliwe, mają więcej niż kilku przedsiębiorczych konsumentów skłaniał do odważnego udania się tam, gdzie w końcu zdają sobie sprawę, że tego nie chcą. Po stanie w kałużach z mokrymi butami, które sam sobie stworzyłem, z pewnością mogę współczuć. Jak dowiedzieliśmy się wraz z moim klientem, rzetelne profesjonalne porady mogą uchronić Cię przed kosztownymi błędami.

© 8 grudnia 2016 Hunt & Associates, P.C. Wszelkie prawa zastrzeżone

[ff id=”2″]