Skip to main content

Kupno domu staje się coraz droższe w indyjskich miastach z powodu inflacji w indyjskiej gospodarce. Rosnące ceny tak utrudniły przetrwanie grupom o niskich dochodach i grupom w trudnej sytuacji, że posiadanie mieszkań jest prawie niemożliwe.

W związku z inflacją indyjska agencja mieszkaniowa i eksperci w dziedzinie nieruchomości przyjęli koncepcję niedrogich mieszkań w Indiach. W indyjskich miastach istnieje wiele projektów mieszkaniowych. Region stołeczny, w skład którego wchodzą Noida, Ghaziabad, Gurgaon i Faridabad, ma wiele niedrogich projektów po okresie globalnej recesji. W Gurgaon istnieje wiele niedrogich opcji mieszkaniowych.

Dom w Gurgaon i Noida jest zwykle bardzo drogi, ale niedrogie opcje pomogłyby mieszkańcom. Oczekuje się, że koncepcja niedrogiego budownictwa mieszkaniowego będzie opłacalną działalnością dla budowniczych, ponieważ przyciągnie więcej nabywców z grup o niskich i średnich dochodach. Maksymalna powierzchnia działki jest wykorzystywana dla niedrogich projektów mieszkaniowych. Na przykład obszar, w którym zbudowano mieszkanie, jest przeznaczony na dwa mieszkania. Więcej nabywców otrzyma rozrywkę na rozpoczęty projekt, a tym samym większy dochód. Kupujący wygrywa, kupując dom po rozsądnych cenach, a budowniczy zyskuje, sprzedając większą liczbę mieszkań na tej samej nieruchomości.

Chociaż ceny nieruchomości są szokująco wysokie i nigdy nie osiągnęły tak wysokiego poziomu, historycznie rzecz biorąc, kupno nieruchomości jest najłatwiejszym czasem na zakup nieruchomości w obecnych standardach. Wynika to z łatwego dostępu do pożyczek pieniężnych przez zwykłego człowieka, czy to w bankach, czy innych firmach finansujących.

Wykonalność kredytu mieszkaniowego dla zwykłych ludzi znacznie przyczyniła się do wzrostu liczby nabywców na rynku nieruchomości. Obecne oprocentowanie jest wysokie, ale przystępne dla dużej liczby klientów, którzy kupują nieruchomości na kredyt.

Ponieważ kraj szybko się rozwija we wszystkich sektorach, wysoki wzrost nieruchomości i duży szacunek przyciągnęły bardzo dużą liczbę inwestorów na rynek indyjski. Złagodzenie przez rząd Indii standardów BIZ znacznie zwiększyło zainteresowanie nabywców indyjskich nieruchomości. Uruchomienie niedrogich projektów i łatwiejszy dostęp do kredytu itp. Znacznie poprawiły inwestycje w nieruchomości.

[ff id=”2″]