Skip to main content

W ostatnich miesiącach niektóre znane osobistości zostały obalone przez skandale, które zniszczyły ich wizerunek. Niektórzy zostali aresztowani, niektórzy zostali zbadani, a inni widzieli, że ich światy wywrócono do góry nogami. Najmłodsza postać publiczna była początkującym kongresmenem, który pokładał duże nadzieje w nim i jego politycznej przyszłości. Ale co to ma wspólnego z nieruchomościami?

Wszyscy członkowie Kongresu muszą złożyć przysięgę, zanim ich kadencja zacznie prowadzić wyborców i służyć im. Jako pośrednicy nie rządzimy urzędnikami, ale mamy własny kodeks etyczny, którego musimy przestrzegać. Ten kod został stworzony nie tylko po to, aby zaangażować wszystkich brokerów w te same wartości i zasady, ale także w celu ochrony interesów tych, którym służymy i którzy byliby naszymi klientami.

Według National Association of Realtors zasady Kodeksu Etyki można luźno zdefiniować jako:

  • Lojalność klientów
  • Obowiązek powierniczy wobec klientów
  • Współpraca z konkurentami
  • Prawdziwość wypowiedzi i reklamy

Czego wszyscy możemy się nauczyć od tych, którzy znajdują się w trudnej sytuacji, to to, że musimy ponosić odpowiedzialność za nasze czyny. Powinniśmy uważać na to, co mówimy, czy to za pomocą naszych słów, mediów społecznościowych lub tego, co robimy, ponieważ zgodziliśmy się zostać wyższym standardem, zostając pośrednikiem. Nasz kodeks etyczny nie może być traktowany pochopnie. Mamy największą pojedynczą inwestycję z większością ludzi, a to oznacza dla nas dużą odpowiedzialność.

Czy mówimy prawdę w naszych ofertach, czy wyolbrzymiamy rzeczywistość, aby spróbować uzyskać sprzedaż? Czy nasze zdjęcia nieruchomości są dokładnym odwzorowaniem nieruchomości, czy też zostały dostarczone z sesjami zdjęciowymi lub zniekształcone nie do poznania? Czy próbowałeś kontrolować klientów, aby uzyskać wyższą prowizję? Czy źle mówisz o innym pośredniku w obrocie nieruchomościami?

Chociaż nie jest pewne, czy niektóre z tych osób zrobiły coś nielegalnego, większość ludzi uznałaby to za niestosowne i nieetyczne. Jako pośrednicy w obrocie nieruchomościami powinniśmy zachować podobne standardy, ponieważ reprezentujemy ludzi tak samo, jak ci urzędnicy reprezentują społeczeństwo. Możemy nie mieć wpływu ani odpowiedzialności w tak dużej grupie, ale mamy pewne obowiązki względem siebie i naszych klientów. Musimy mieć pewność, że służymy im w uczciwy, odpowiedzialny i godny zaufania sposób w celu promowania i ochrony ich interesów.

[ff id=”2″]