Skip to main content

Przy obecnym rynku nieruchomości w nieprzewidywalnym stanie, w dużej mierze z powodu kryzysu gospodarczego, który dotknął świat, sytuacja oferuje możliwości. W Kalifornii nie było lepszego czasu na inwestowanie w ziemię. Wyzwanie polega jednak na podjęciu decyzji, gdzie w stanie chcesz skoncentrować swoje inwestycje w Północnej lub Południowej Kalifornii.

Północna Kalifornia

Jest to obszar z większą mieszanką obszarów mieszkalnych, przemysłowych i wiejskich obszarów mieszkalnych, z których niektóre są wstępnie zagospodarowane. Geografia regionu rozciąga się od malowniczych wzgórz i lasów parków narodowych, takich jak Muir Woods i Crater Lake, do wybrzeża i plaż. Na tych wiejskich obszarach mieszkalnych ceny należą do najniższych w regionie. Tutaj właściciele nieruchomości nie budują więcej niż jednego domu na 2,5 hektara ziemi.

Teren w pobliżu lub w obrębie dużych miast, takich jak San Francisco, Sacramento i San Jose, kosztuje więcej niż na obszarach wiejskich. Są to jednak jedne z najlepszych nieruchomości, dlatego popyt jest znacznie większy.

Z powodu podziału na strefy duża część pustej ziemi w pobliżu miast jest wykorzystywana na cele wielorodzinne. Oczekuje się, że zwrot z tego rodzaju inwestycji będzie bardziej opłacalny, ponieważ deweloperzy zwykle płacą dolarów premium, aby uzyskać te nieruchomości.

Na obszarach wiejskich jest więcej gruntów rolnych i ranczo, a hektary na hektary są obecnie dostępne.

Zarówno na obszarach wiejskich, jak i miejskich istnieją udogodnienia i infrastruktury, takie jak sieci drogowe, światło, energia elektryczna i woda.

Południowa Kalifornia

Gospodarka południowej Kalifornii należy do najsilniejszych w kraju, chociaż od lat ma poważne problemy budżetowe. Z ekonomicznego punktu widzenia sytuacja poprawi się dla wielu osób w kraju, gdy kraj wciąż wychodzi z kryzysu gospodarczego.

Każdego roku tysiące ludzi przenosi się w to miejsce, ponieważ jest domem dla wielu światowej klasy plaż, sprzyjającego klimatu i dobrych udogodnień socjalnych. Istnieje wiele grup etnicznych i różnorodności gospodarczej.

Ceny nieruchomości w regionie dramatycznie spadły w ciągu ostatnich trzech lat i są obecnie uważane za najniższe. Powiaty takie jak San Bernardino, Riversdale i Los Angeles mają wiele miejsc, które dokonują wielkich inwestycji.

Znaczna część kraju na tym obszarze składa się z powierzchni mieszkalnej i komercyjnej. Oznacza to, że wraz ze wzrostem rozwoju rośnie zapotrzebowanie na grunty, co z kolei oznacza większy zwrot z inwestycji początkowych.

W porównaniu z północnym regionem stanu ceny nieruchomości tutaj są droższe.

Decyzja o tym, który region jest lepszą inwestycją w ziemię, musi być podjęta przez ciebie, inwestora i tego, czego szukasz. Każdy region jest inny i oferuje inwestorowi inny potencjał inwestycyjny. Zwrot z inwestycji powinien być dobry bez względu na region, w którym inwestuje się ziemię.

[ff id=”2″]