Skip to main content

Bill C-28, kanadyjskie prawo antyspamowe, został niedawno uchwalony i wejdzie w życie jeszcze w tym roku. Chociaż zamierzonym celem są wprowadzające w błąd formy spamu, kanadyjskie małe i średnie firmy powinny być świadome prawa, aby zapewnić zgodność z potencjalnymi klientami, tworzeniem sieci i opracowywaniem kampanii marketingowych. Oto najważniejsze informacje o ważnych aspektach ustawy C-28, o których ty i twoi pracownicy powinniście wiedzieć:

Definicja spamu

Ogólnie spam jest uważany za masową wiadomość e-mail od nieznanych lub nieuzasadnionych nadawców. Nowe przepisy mają jednak zastosowanie do wysyłania „komercyjnych wiadomości elektronicznych”, które mogą obejmować wiadomości e-mail, wiadomości błyskawiczne lub SMS, a także wiadomości w mediach społecznościowych i inne formy, których nie możemy uznać za spam. Często wysyłane informacje nie mogą być traktowane przez nadawcę jako spam, ale mogą być uważane za spam przez odbiorcę. Przed wysłaniem ważne jest, aby rozważyć sposób odebrania wiadomości na drugim końcu. Mamy nadzieję, że przepisy, które jeszcze nie zostaną opublikowane, będą zawierać dodatkowe szczegóły lub progi, które pomogą zdefiniować zakres tego terminu.

Wyraźna i dorozumiana zgoda

Wiadomości elektroniczne nie są uważane za spam, jeśli odbiorca wyraził zgodę na ich otrzymanie. Dlatego ważne jest, aby najpierw ustalić, czy odbiorca wyraził zgodę na wysłanie wiadomości, czy nie. Zgoda jest udzielana w dwóch formach – wyraźnej i milczącej.

Wyraźna zgoda w rozumieniu prawa to tak zwana zgoda „opt-in”, w której osoba lub firma wyraźnie zgadza się na kontakt przed wysłaniem wiadomości. Z reguły odbywa się to w formie rejestracji biuletynu poprzez dodanie adresu e-mail do listy pisemnej lub elektronicznej lub poprzez aktywację pola wyboru w celu uzyskania dalszych informacji. Jest to bardziej praktyczna opcja dla właścicieli firm, ponieważ mniej prawdopodobne jest rozwiązanie problemu przez osoby, które wyraźnie wyraziły zainteresowanie.

Domniemana zgoda ma szersze zastosowanie, co może być korzystne dla marketerów i właścicieli małych firm, ale może również okazać się trudniejsze do udowodnienia, gdy pojawi się problem. Zgodnie z nowym prawem istnieje milcząca zgoda, jeśli „ [t] Osoba, która wysyła wiadomość, osoba, która inicjuje wysłanie wiadomości, lub osoba, która zezwala na wysłanie wiadomości, ma związek istniejący lub niezwiązany z działalnością gospodarczą z osobą, do której jest wysyłana. „” (Faktura C-28, sekcja 9a).

Jeśli w przeszłości klient kupował towary lub usługi od firmy 2 lata Zakłada się, że istnieje relacja biznesowa między tobą a klientem, która jest dorozumianą zgodą. Jest bez limitu czasu status relacji, jeśli klient wyraził wyraźną zgodę na przyszłe kontakty. Jeśli chodzi o wyraźną i milczącą zgodę, najlepiej jest grać bezpiecznie i starać się uzyskać wyraźną zgodę wszystkich użytkowników, jeśli to możliwe .

Identyfikacja

Wiadomości muszą wyraźnie informować odbiorcę, z którego pochodzi wiadomość, i muszą pasować do marki, która została użyta, gdy adresat skontaktował się z firmą po raz pierwszy. Wiersz tematu nie może zawierać mylących informacji, które fałszywie przedstawiają wiadomość lub nadawcę. Wszystkie wiadomości muszą zawierać aktywne dane kontaktowe nadawcy i adres pocztowy.

Opcja rezygnacji z subskrypcji

Firmy posiadające biuletyn e-mailowy muszą mieć opcję rezygnacji z subskrypcji, która jest wyraźnie określona w każdej wiadomości, aby użytkownicy mogli łatwo przerwać przyszłą korespondencję w dowolnym momencie. Niektórzy użytkownicy mogą nie wiedzieć, jak korzystać z łącza anulowania subskrypcji. Dlatego ważne jest, aby podać dane kontaktowe dla swojej firmy, aby odbiorcy mogli skontaktować się z Tobą w innej formie, która zostanie usunięta z listy mailingowej. Jeśli klient skontaktuje się z Tobą w inny sposób, aby zostać usunięty z listy, ręcznie wyloguj użytkownika i natychmiast powiadom go o usunięciu.

Wskazówki dla małych firm

Jeśli masz na swojej stronie obszar rejestracji do newslettera, upewnij się, że ważne informacje, takie jak nazwa i data rejestracji, są przechowywane w bazie danych – nie tylko adres e-mail – abyś mógł potwierdzić swoją zgodę, jeśli wystąpi problem występuje. Zawsze podawaj swoim klientom dane kontaktowe w wysyłanych przez nich wiadomościach, a także opcję anulowania lub anulowania subskrypcji w dowolnym momencie. Klienci nie powinni być automatycznie dodawani do bazy danych e-mail. Muszą być w stanie zdecydować, czy chcą otrzymywać informacje od ciebie, czy nie. Nie bombarduj swoich klientów wiadomościami, może to łatwo sfrustrować klientów, jeśli Twoja skrzynka odbiorcza jest stale wypełniona wiadomościami od Ciebie. Założenie konta za pomocą oprogramowania do marketingu e-mailowego może zapewnić zgodność twoich wiadomości z przepisami rządowymi. Nadawcy, którzy nie zastosują się do nowych przepisów, mogą podlegać surowym grzywnom. Dlatego upewnij się, że Twoje wiadomości są w jakiś sposób przydatne lub informacyjne dla użytkownika. W rezultacie klienci oczekują na Twoją korespondencję, a Twoja baza danych rośnie.

Będzie więcej na ten ważny temat, kiedy regulaminy zostaną opublikowane.

[ff id=”2″]