Skip to main content

Nowy agent nieruchomości w Ontario, wow, gratulacje! Co teraz Po całej ciężkiej pracy i studiach, które właśnie przeszedłeś, prawdopodobnie wciąż lecisz z podniecenia. Czas na zasłużoną przerwę przed wejściem do gry o sprzedaży nieruchomości. Okazja, aby pomyśleć o rzeczach, w jakiej nieruchomości chcesz się specjalizować, w jakim domu maklerskim chcesz się zaangażować, i dobry czas, aby przejrzeć i wymienić niektóre stare i nowe cele.

Po osiągnięciu oceny końcowej i zrobieniu sobie przerwy, aby świętować, należy podjąć decyzję o dołączeniu do agencji nieruchomości w Ontario. Jest to wymagane, ponieważ musisz być zatrudniony przez brokera zarejestrowanego w Real Estate Council of Ontario lub RECO. Wypełnisz nową rejestrację u swojego pracodawcy, a twój pracodawca (agent nieruchomości) również wypełni i autoryzuje jego sekcję. Te formularze wraz z opłatami i prowizjami należnymi RECO zostaną przesłane przez ciebie lub przez twojego nowego pracodawcę. Po pomyślnym zakończeniu otrzymasz zupełnie nowy certyfikat licencji na nieruchomości w Ontario na podstawie informacji podanych we wniosku.

Ontario ma wiele różnych rodzajów pośredników i pośredników w obrocie nieruchomościami. Różnice między nimi, takie jak życie vs. Komercyjne i / lub przemysłowe i leasingowe, koszty biurowe, przydział prowizji, świadczone usługi, szkolenia, powierzchnia biurowa na biurko i telefon, biuro franczyzowe vs. Niezależne itp. Itd. Główna różnica, która jest w dużej mierze przeoczana. Wielu nowych pośredników w obrocie nieruchomościami rozpoczyna karierę od tego, czy agent nieruchomości jest członkiem lokalnej komisji ds. Nieruchomości. Różnica jest duża, ponieważ jako członek wszyscy zarejestrowani agenci w tym domu maklerskim muszą być również członkami. Jako członek agent ma wiele przywilejów i usług, które są korzystne, ale wiążą się również z rocznymi kosztami. Jeżeli dom maklerski nie jest członkiem, unika się rocznych kosztów pośrednictwa i wszystkich jego rejestrujących oraz nie przyznaje się żadnych usług ani przywilejów.

Oto kilka kroków do rozważenia:

1. W Ontario, zgodnie z zasadami i przepisami RECO, musisz być zarejestrowany w domu maklerskim Ontario w ciągu jednego roku od zdania egzaminu końcowego przez dom maklerski Ontario. Jeśli nie, musisz zacząć od nowa. Dlatego twoim pierwszym krokiem powinno być to, czy wkroczyć lub zaparkować licencję na nieruchomości w Ontario i zachować ją u brokera, który oferuje niedrogie usługi w celu utrzymania twojej licencji. Jeśli chcesz zaparkować licencję, pozostawiając ją aktywną, możesz to zrobić w nieskończoność zgodnie z wytycznymi dotyczącymi pośrednictwa. Jeśli zdecydujesz się zablokować licencję, wszystko, co musisz zrobić, to poprosić o przeniesienie do innego wybranego biura maklerskiego w Ontario. Podczas parkowania licencji upewnij się, że jest to umowa miesięczna, aby zapewnić elastyczność. Jeśli zostaniesz poproszony o uiszczenie rocznej opłaty członkowskiej lub parkingowej, sprawdź, czy dostępne są inne opcje.

2. Zdecyduj, jaki typ nieruchomości w Ontario chcesz sprzedać / zamienić. Domy mieszkalne i kondominia, domy inwestycyjne, takie jak budynki mieszkalne, budynki przemysłowe, nieruchomości komercyjne, budynki biurowe, wynajem itp.

3. a) W oparciu o decyzję podaną w kroku 2 zapytaj brokera / właściciela niektórych agentów nieruchomości w Ontario, którzy specjalizują się w tej dziedzinie, ponieważ mogą ci pomóc w „know-how” tego wyboru. Dowiedz się więcej o ich wsparciu i prowizjach do wypłacenia, a także o polityce biura. Porównaj je z innymi brokerami, z którymi rozmawiasz. Wybierz pośrednictwo, które odpowiada Twoim osobistym celom.

3. b) W zależności od wyboru dokonanego w kroku 2, możesz potrzebować usług lokalnej rady ds. Nieruchomości w Ontario. Najbardziej aktywni sprzedawcy domów chcą być członkami lokalnego zarządu, ponieważ usługa wielokrotnego notowania jest niezwykle korzystna dla sprzedaży. Jednak niektórzy sprzedawcy komercyjni decydują się na rejestrację u brokera, który nie jest członkiem zarządu. Komercyjne są często obszarem, w którym brokerzy opracowują własnych nabywców dla swoich wewnętrznych ofert i wolą sprzedawać lub wynajmować nieruchomości komercyjne za pośrednictwem systemu MLS bez wsparcia innych brokerów od innych brokerów. Jeśli cię tu zgubiłem, przepraszam, że poprosisz brokerów, z którymi rozmawiasz, o wyjaśnienie zalet i wad. Możesz uzyskać inny pogląd od każdego brokera.

Jako nowy agent nieruchomości w Ontario, licencjobiorca, powinieneś rozważyć zwolnienie czasu przed wejściem i ponoszenie wszelkiego rodzaju kosztów od samego początku. Przed przystąpieniem do pośrednictwa franczyzowego lub innej firmy oferującej wszystkie usługi może okazać się korzystne, aby najpierw dołączyć do agencji nieruchomości Ontario, która pozwala ci utrzymać rejestrację lub licencję w niskiej cenie. Ci, którzy świadczą te usługi, ostatecznie będą Cię potrzebować w Twojej karierze. W świecie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami jest to również określane jako „zaparkuj licencję” lub „trzymaj to aktywne” z domem maklerskim niebędącym członkiem zarządu w Ontario.

Zaparkuj licencję i utrzymuj ją w ruchu. Dotyczy to nie tylko nowych agentów nieruchomości w Ontario. Istnieją brokerzy, którzy udzielają tych „parkowania” lub „posiadania” licencji na nieruchomości wszystkim rejestrującym, w tym brokerom, brokerom, brokerom, brokerom, sprzedawcom, mężom i żonom, którzy mają 2 aktywne licencje itp. .

Jeśli odrabiałeś już pracę domową i już wybrałeś biuro maklerskie Ontario, do którego chcesz dołączyć i chcesz zostać zatrudniony, wskocz z entuzjazmem i spraw, aby tak się stało. Dla wielu nowych absolwentów nieruchomości powolna ścieżka może być lepszym sposobem na upewnienie się, że podejmujesz właściwe decyzje dla siebie. To zadziwiające, jak wielu ludzi o dobrych intencjach zdecydowało się zostać agentem nieruchomości w Ontario, aby zaplanować długoterminową karierę, aby spełnić to marzenie. Koszty ponoszone w tym obszarze mogą być szokujące, zwłaszcza jeśli zrozumienie, że otrzymujesz pewne prowizje, zajmuje trochę czasu.

Daj sobie szansę na walkę. To naprawdę świetny biznes, aby być w późniejszych latach. Jesteś tuż za rogiem po otrzymaniu tego certyfikatu (licencji na nieruchomości) w poczcie, dla której tak ciężko pracowałeś. Wyszukaj tego brokera i przeprowadzaj wywiady z co najmniej 3-5 biurami / firmami. Wejdź do pośrednika w obrocie nieruchomościami z pełną obsługą i pełnym członkostwem w zarządzie nieruchomościami lub zaparkuj na chwilę swoją licencję i poświęć czas na staranność. To twoja decyzja.

[ff id=”2″]