Skip to main content

Małżeństwo jest kamieniem milowym i obejmuje niezliczone korekty w wielu dziedzinach życia. Jednym z obszarów, który nowożeńcy często przeoczają, jest planowanie nieruchomości. Kiedy wchodzisz w nową fazę swojego życia, ostatnią rzeczą, o której chcesz pomyśleć, jest to, co by się stało, gdyby jedno z was zmarło lub stało się niepełnosprawne. Jeśli jednak położysz teraz odpowiednie fundamenty, możesz zapewnić opiekę swojej rodzinie w przyszłości. Oto kilka wskazówek:

• Jeśli nie masz testamentu, nadszedł czas, aby każdy z was go ustanowił. W ten sposób możesz dbać o siebie nawzajem według własnego uznania, zamiast poddawać swój majątek prawom narzuconym przez prawo stanowe.

• Spójrz na własność, którą każdy z was posiada. Ważne jest, abyś dokładnie wiedział, co posiadasz i jak nazywa się Twoja nieruchomość. Na przykład twoja wola nie ma wpływu na nieruchomości będące współwłasnością jako współwłaścicielem z prawem do przetrwania, ponieważ nie podlegają testowi nieruchomości. Jeśli zamiast tego umiera właściciel, własność automatycznie przechodzi na pozostałego przy życiu właściciela.

• Sprawdź nazwiska swoich beneficjentów. Powinieneś przejrzeć swoje konta emerytalne, ubezpieczenie na życie i inne aktywa, dla których wyznaczyłeś beneficjenta. Czy bieżącym beneficjentem nadal jest osoba, do której powinien trafić dany zasób? Jeśli nie, nadszedł czas na zmianę. Aktywa, dla których wyznaczyłeś beneficjenta, nie podlegają spadkowi, więc nie będziesz kontrolować, kto je otrzymuje.

• Jeśli nie masz planu inwalidzkiego, chcesz go skonfigurować. Twój plan niepełnosprawności składa się z zestawu dokumentów, które kontrolują, kto podejmuje decyzje medyczne i finansowe w twoim imieniu, jeśli jesteś chory lub poważnie ranny i nie możesz się o siebie zatroszczyć. Bez nich współmałżonek może potrzebować udać się do sądu, aby uzyskać prawo do opieki nad tobą i finansami w przypadku niezdolności do pracy.

Twój prawnik ds. Planowania nieruchomości może pomóc w dokonaniu przeglądu aktywów, ocenie celów i potrzeb związanych z planowaniem oraz opracowaniu planu dostosowanego do Ciebie i Twojego małżonka.

[ff id=”2″]