Skip to main content

Gujarat jest jednym z najbardziej zorientowanych na wzrost krajów w Indiach. Chociaż kilka lat temu miasto Surat było nieznane, nieruchomości w mieście są dziś bardzo poszukiwane.

– W 2011 Surat stał się & # 39; 3rd Cleanest City & # 39; w Indiach w 2011 r. od INTACH

– W 2013 r. Surat otrzymał dwie nagrody za „Najlepsze miasto w Indiach” i „Najlepsze miasto do życia w Indiach” w corocznej ankiecie przeprowadzonej przez City-Systems (ASICS) w Indiach

– Surat, kiedyś znany jako stolica diamentów i stolica tekstyliów w Indiach, nazywa się teraz Mall City
– Surat ma również najwięcej wiaduktów w Gujarat

Wszystkie te fakty sugerują, że Gujarat jest od dawna słabo rozwiniętym miastem, ale w rzeczywistości jest rozwijającą się metropolią. Podczas gdy rynek nieruchomości w Surat w ostatnich latach pogorszył się, zmienia się to dzięki wielu inicjatywom rządowym, takim jak BRTS (Bus Rapid Transit System), system transportu masowego, który zapewnia szybkość i niezawodność systemów kolejowych, zapewniając jednocześnie komfort i oferuje elastyczność systemów autobusowych. BRTS wpłynie na obszary Udhna, Sachin, Adajan, Jahangirpura, Pal, ONGC, Anuwarat-Zwergen, St. Thomas Junction, Daksheshwar Mahadev Junction, Magob, Hirabaug, Gajera School i Kosad EWS Aavas i wszystkie obszary pomiędzy nimi.

Obecnie ceny nieruchomości w Surat wynoszą od 1500 Rs za mkw. Ft do Rs. 6000 za kw. Ft. Eksperci uważają, że ten system może zwiększyć wartość nieruchomości przynajmniej o Rs. 500 na stopę kwadratową zarówno na obszarach mieszkalnych, jak i komercyjnych, głównie ze względu na lepszą infrastrukturę i dostępność oraz wynikające z tego zapotrzebowanie na nieruchomości.

Innym ważnym motorem ekonomicznym sektora nieruchomości w Surat jest planowany obszar przemysłowy Surat Navasari (SNIA) i projekt siostrzanego miasta Surat-Navsari. Projekty te będą miały pozytywny wpływ na profil demograficzny miasta i zwiększą sprzedaż wysokiej klasy projektów nieruchomościowych, takich jak zintegrowane gminy w Surat i luksusowe apartamenty w Surat, a także dalszy wzrost wartości nieruchomości.

Trzecim aspektem, który napędza popyt na nieruchomości w Surat, jest zwiększona imigracja ze względu na lepsze warunki życia i możliwości ekonomiczne. Władze Surat Municipal Corporation (SMC) szacują, że populacja miasta wzrośnie o ponad 60 procent i do 2023 roku zamieszka w Surat około 80 lakh.

Surat odnotował poprawę infrastruktury, niedrogie mieszkania na sprzedaż w Surat oraz rosnącą liczbę migrantów z wielu części kraju, a ostatnio odnotowano wzrost popytu we wszystkich sektorach nieruchomości.

[ff id=”2″]