Skip to main content
Budownictwo

Obiecujący nowy świt dla deweloperów nieruchomości w Indiach

By 9 kwietnia 2020No Comments

Zmieniające się oblicze indyjskich nieruchomości skłania nas do zauważenia, jak szybko zmieniają się oblicza różnych miast. Indie nadal są preferowanym miejscem dla deweloperów nieruchomości, Indian niebędących rezydentami, inwestorów globalnych i wielu innych. Zmieniające się podejście rządu do Indian spoza Indii w tym kraju oraz różne środki przyjazne inwestorom miały pozytywny wpływ na scenariusz nieruchomości w tym kraju. Ustawa Gabinetowa Unii z 2013 r. O nieruchomościach (regulacja i rozwój) to silna inicjatywa mająca na celu stworzenie jednolitego środowiska regulacyjnego w celu ochrony i ochrony interesów konsumentów. Bada także szybkie decyzje dotyczące sporów i zapewnia płynny i dobrze zaplanowany rozwój.

Szybka urbanizacja, rosnący potencjał zakupowy, rosnący trend dla głównych rodzin, łatwa dostępność kredytów mieszkaniowych, stale rozwijająca się infrastruktura, migracja z miasta do kraju i rosnące zapotrzebowanie na domy to główne przyczyny boomu w indyjskim sektorze nieruchomości.

Innym ważnym powodem, którego nie można przeoczyć, jest fakt, że wiek potencjalnych nabywców domów dramatycznie spadł. Gdzie kiedyś pod koniec lat 30. zastanawiał się nad kupnem domu, dziś ludzie pod koniec lat 20. kupują nieruchomości w zmienionym scenariuszu. Ta zmiana paradygmatu wynika ze wzrostu dochodów w różnych sektorach społeczeństwa pracującego.

Nieruchomości to drugi co do wielkości sektor, który stwarza różnorodne możliwości zatrudnienia. Warto zauważyć, że sektor ten stanowi prawie 6,3% PKB Indii lub produktu krajowego brutto. Sektor nieruchomości przeszedł drastyczną zmianę. Wielu deweloperów w Indiach motywuje kupujących do rezygnacji z pomysłów na domy i oferowania im innowacyjnych domów. Rozwój, który wcześniej koncentrował się tylko na większych miastach, teraz wpłynął również na mniejsze miasta. Poprawiony poziom życia i radykalne postępy w różnych sektorach zawodowych szybko zmieniły ten sektor.

Oczekuje się, że w nadchodzących latach indyjski sektor nieruchomości będzie rósł o około 15% rocznie. Największe miasta kraju, takie jak Hyderabad, Delhi, Bengaluru, Bombaj, Pune, Kalkuta i Chennai, odnotowały silny wzrost w ostatnich dziesięcioleciach i oczekuje się, że będą rosły wiele razy w nadchodzących latach.

Sektor nieruchomości w Mumbaju miał w ostatnim czasie pewne problemy, ale rozwijał się stosunkowo stabilnie i szybko się poprawia. Wiele znanych nazwisk na arenie gwarantuje, że nieruchomości w Bombaju rzadko doświadczają załamania, niezależnie od sytuacji gospodarczej kraju. Jeśli chcesz wierzyć w te fakty, na rynku nieruchomości w Bombaju odnotowano wzrost rejestracji nieruchomości o prawie 16%. Wiele dużych nieruchomości mieszkalnych i komercyjnych zostało bardzo pozytywnie odebranych przez potencjalnych nabywców. Oczekuje się, że trend ten utrzyma się przez długi czas.

[ff id=”2″]