Skip to main content
Budownictwo

Obniż podatek od nieruchomości – noworoczne rozwiązanie, które możesz zachować

By 5 kwietnia 2020No Comments

Dla wielu początek nowego roku to czas, w którym zmieniają swoje życie i stają się bardziej podobni do siebie. Dla innych styczeń sygnalizuje czas na inny rodzaj zmiany, która jest znacznie łatwiejsza do wprowadzenia: obniżenie podatku od nieruchomości. Proces odwołania podatkowego w New Jersey obejmuje kilka kroków. Korzystanie z doświadczonego doradcy podatkowego od nieruchomości w celu poprowadzenia cię przez cały proces znacznie ułatwia przestrzeganie postanowień noworocznych.

Sezon rozliczeń podatkowych w New Jersey, który rozpoczyna się na początku roku, obniża podatki od nieruchomości jest idealnym rozwiązaniem na nowy rok. Pod koniec stycznia każdego roku każdy właściciel nieruchomości w New Jersey otrzymuje roczną wycenę. To jest mała zielona karta, która pochodzi z urzędu skarbowego. Ponieważ wszystkie nieruchomości w określonej społeczności w New Jersey są opodatkowane według tej samej stawki podatkowej, obciążenie podatkowe jednego właściciela nieruchomości różni się od obciążenia innego i jest faktyczną miarą tego, czy nieruchomości są opodatkowane sprawiedliwie, czy nie. Okres, w którym recenzja może być kwestionowana w New Jersey, trwa od momentu otrzymania recenzji do 1 kwietnia (1 maja, jeśli dokonano przeszacowania lub przeszacowania).

Pierwszym krokiem do zrozumienia, czy podatki są nadmiernie opodatkowane, jest zrozumienie, w jaki sposób wyceniana jest Twoja nieruchomość.

W New Jersey twoją oceną jest wartość, według której twoja nieruchomość została wyceniona w momencie ostatniej przeszacowania. Chociaż wartość, z jaką społeczność ceni twoją nieruchomość, zmienia się z roku na rok, twoja ocena zwykle pozostaje taka sama. Każdej społeczności w New Jersey przypisany jest „współczynnik rekompensaty” w celu odzwierciedlenia bieżącej wartości nieruchomości w określonej społeczności w stosunku do jej wartości w roku wyceny.

Możesz dowiedzieć się o wysokości odszkodowania w swojej społeczności, dzwoniąc do urzędnika skarbowego lub urzędu skarbowego. Można go również znaleźć na stronie internetowej New Jersey Division of Taxation. „Średni stosunek” to procent „prawdziwej wartości”, który jest brany pod uwagę przy ocenie. Innymi słowy, podziel swoją ocenę przez współczynnik kompensacji, aby uzyskać rzeczywistą wycenę nieruchomości. Jest to liczba, którą rzeczoznawca faktycznie używa do obliczenia podatku od nieruchomości, a nie szacunku.

Dla wielu osób decyzja o odwołaniu się od wyceny jest łatwa, gdy uznają prawdziwą wycenę ich nieruchomości. W przypadku innych, zwłaszcza tych, którzy posiadali nieruchomość od dawna i nie rozważali zakupu ani sprzedaży, pytanie, czy zakwestionować ocenę, jest mniej jasne.

Oto kilka praktycznych zasad, które należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o odwołaniu się od Twojej opinii:

  • W miarę starzenia się oceny i zmniejszania się stopy rozliczenia, prawdopodobieństwo, że ocena nie będzie już odpowiadać rzeczywistej wartości nieruchomości, jest większe.
  • I odwrotnie, jeśli wskaźnik rekompensaty wzrośnie powyżej 100%, ponieważ spadły wartości nieruchomości (jak w poprzednich latach), oznacza to, że nieruchomości w tych społecznościach są przeceniane średnio. Na właścicielu spoczywa ciężar dowodu, że jego nieruchomość jest zawyżona, ale średnia stopa powyżej 100% jest dobrym wskaźnikiem przeszacowania.
  • Jeśli mieszkasz w osadzie lub okolicy, w której nieruchomości są bardzo podobne, a ceny znacznie spadły, Twoja indywidualna wartość nieruchomości prawdopodobnie spadnie, a Twoja ocena i stopa rozliczenia mogą nie nadążyć.
  • Ilekroć nieruchomość ma unikalne cechy, które znacznie ją odróżniają od tych w pobliżu, wycena często musi zostać zmniejszona. Na przykład bardzo duży stary dom w sąsiedztwie mniejszych, nowszych domów jest często oceniany jako większy dom o charakterystyce otaczającego terenu. W rzeczywistości takie domy są zazwyczaj trudniejsze do sprzedaży i często wymagają niższych wycen.

Następnym krokiem w procesie dla osób fizycznych jest decyzja, czy chcą współpracować z prawnikiem. Podczas gdy firmy i inne osoby prawne muszą być reprezentowane przez prawnika zgodnie z prawem stanu New Jersey, pojedynczy właściciel domu może reprezentować siebie. Istnieją jednak bardzo dobre powody, aby je zachować:

  • Wielu prawników pracuje w nagłych wypadkach, więc nie ma żadnych opłat prawnych, chyba że podatki zostaną obniżone. Właściciel ponosi pewne koszty stałe, ale adwokat otrzymuje procent oszczędności podatkowych tylko wtedy, gdy odwołanie się powiedzie.
  • Prawnik, który pracuje w nagłych wypadkach, powinien zaoferować bezpłatne porady i przeprowadzić własne niezależne badania w celu ustalenia, czy odwołanie może się powieść. Jeśli prawnik nie oddzwoni i poświęci czas na wyjaśnienie, dlaczego uważa, że ​​należy obniżyć twoją ocenę, jest to sygnał, by szukać gdzie indziej.
  • Przede wszystkim istnieje możliwość, że doświadczony specjalista rozpatrzy twoją sprawę. Nie musisz się martwić o reguły, które mogą być stresujące i szczerze arbitralne. (Na przykład skargi na podatek od nieruchomości można oddalić, jeśli petycja nie jest wydrukowana na papierze.) Nie musisz zeznawać na rozprawie, która jest zwykle nieznana i niewygodna dla właściciela domu.
  • Wiele osób uważa, że ​​jeśli reprezentujesz prawnika, uzyskasz lepszy wynik. Te dodatkowe oszczędności z nawiązką rekompensują z roku na rok wynagrodzenie adwokata.

Weźmy na przykład przypadek Stephena i Rachel Pineles, którzy w 2010 r. Postanowili odwołać się od wyceny ich domu w hrabstwie Essex w stanie New Jersey. „Moje miasto nie było poddane ponownej wycenie od ponad dwudziestu lat, a moja wycena była oburzająco wysoka w porównaniu z rzeczywistą wartością mojego domu” – powiedział Stephen Pineles. „Zatrudnienie adwokata do rozpatrzenia skargi na podatek od nieruchomości było dla mnie zdecydowanie właściwą decyzją. Nie musiałem się o nic martwić. Początkowo urzędnik skarbowy oferował raczej niską zniżkę. W końcu mój prawnik odniósł znacznie lepsze rozstrzygnięcie i moje podatki od nieruchomości zostały zmniejszone o ponad 3700 $, czyli prawie 30% moich podatków ”.

Podobnie jak w przypadku wszystkich innych elementów, istnieje ryzyko związane z zakwestionowaniem oceny. Jeśli Twoja sprawa w New Jersey zakończy się niepowodzeniem, nie otrzymasz zwrotu kosztów. Ponadto, zgodnie z prawem stanu New Jersey, egzaminator ma prawo argumentować, że twoja ocena jest zbyt niska. Prawo to jest jednak ograniczone do przypadków, w których Twoja nieruchomość jest zaniżona o 15%. Jeśli wycena nieruchomości podzielona przez współczynnik rozliczenia wynosi 100 000 USD, rzeczoznawca może argumentować, że wycena powinna zostać podwyższona, jeśli może wykazać, że Twoja nieruchomość jest faktycznie warta co najmniej 115 000 USD. Jeśli twój prawnik wykonał dobrą robotę dochodzeniową i stwierdził, że istnieje dobry powód, aby obniżyć swoją ocenę, jest mało prawdopodobne.

Na początku nowego roku, oprócz niektórych trudniejszych celów i zmian, o których myślą ludzie, warto spróbować obniżyć obciążenia podatkowe. To może być jedna z najłatwiejszych i najbardziej dochodowych rozwiązań, jakie podejmujesz.

[ff id=”2″]