Skip to main content

Jest to proces usuwania ziemi z przeszkód, takich jak krzaki, nierówny brud, drzewa, skały i inne zanieczyszczenia. Można to osiągnąć za pomocą różnych urządzeń, takich jak piły łańcuchowe, koparko-ładowarki, duże spycharki, koparki i inne ciężkie maszyny. W przypadku niektórych prac związanych z oczyszczaniem gruntów właściciel domu może sam pracować, jeśli jest to niewielka praca i nie trzeba przenosić dużych drzew i dużych kamieni. Jeśli właściciele domów nie będą w stanie wykonać pracy sami, zatrudnią profesjonalną firmę zajmującą się oczyszczaniem gruntów. To, co jest faktycznie usuwane, zależy od wybranego rodzaju usunięcia. Jeśli chcesz, aby został wyczyszczony, aby umożliwić mu obejście nieruchomości, zapewnienie bezpieczeństwa przeciwpożarowego lub przywrócenie zarośniętych widoków, osoba wykona selektywne oczyszczanie terenu. Spowodowałoby to usunięcie wszystkich gruzów i zarośli, ale pozostawienie wszystkich pożądanych i ustalonych drzew w spokoju. Wszystko jest usuwane, gdy polana dotyczy gruntów ornych lub pastwisk. Jeśli jest to budynek mieszkalny lub handlowy, wszystko jest usuwane i pozostawia tylko brud.

Koszty odprawy

Rzeczywisty koszt tej pracy zależy od firmy, którą zatrudniasz i od tego, co musisz usunąć. Zależy to również od tego, czy ziemia jest trawiasta, spadzista, zarośnięta, płaska, mocno lub lekko zalesiona, czy też od ich kombinacji. Firma dowie się również, jak dostępny jest kraj i jakie są lokalne przepisy. Możesz nawet obliczyć stawkę godzinową.

• Niewiele drzew i lekka roślinność – od 20 do 200 USD rano
• Nachylenie z kilkoma drzewami i zarośniętymi zaroślami – od 500 do 2000 USD rano
• Zalesiony lub mocno zalesiony – od 3000 USD do 6,00 USD lub więcej rano

W większości stanów potrzebujesz pozwolenia na oczyszczanie, chyba że jest ono częścią zatwierdzonego pozwolenia na budowę. Oddzielne zatwierdzenie może kosztować od 50 do 200 USD lub więcej.

Rodzaje wylesiania

• Kontrolowane spalanie – jest to jedna z najniebezpieczniejszych metod i polega na rozpoczęciu i utrzymaniu kontrolowanego ognia. Trzeba to robić, dopóki wszystkie pędzle i drzewa nie spłoną. Zaraz po ugaszeniu pożaru polanę można przeprowadzić za pomocą maszyn budowlanych, takich jak spychacz
• Pushover – polega na użyciu sprzętu budowlanego do pchania drzew. Zjedziesz z nienaruszonymi korzeniami. Wszystkie drzewa są doprowadzane do miejsca, w którym są przetwarzane w celu ściółkowania lub sprzedaży.
• Cięcie i mielenie – drzewa w kraju ścina się i zabiera do miejsca przetwarzania. Kikuty pozostają w ziemi, gdzie można je później wyciągnąć z ziemi lub ziemi na materiał ściółkowy.

[ff id=”2″]