Skip to main content

Jako aktywny agent już pracujesz na farmie – świetnie. Pytanie brzmi, czy w pełni to wykorzystujesz. Przy takiej samej liczbie potencjalnych klientów na wspólnym rynku, w jaki sposób zmaksymalizować wydajność gospodarstwa, aby uzyskać przewagę nad konkurencją? Zamiast spędzać je lub pracować 16 godzin dziennie, chodzi o zainstalowane systemy. Przyjrzyjmy się, w jaki sposób możemy pomóc Ci zautomatyzować Twoją pracę i nauczyć Cię prowadzenia firmy.

Czy prowadzisz działalność jako firma?

Więc jesteś niezależnym kontrahentem … nie pracujesz dla biura maklerskiego i nie dostajesz stałej pensji ani W-2 na koniec roku. Ważne jest, aby pamiętać, że prowadzisz własną działalność jako taką (nie myl się tutaj w oszkleniu). Większość agentów nie udaje się zrealizować tego połączenia i nawet po latach pracy będą nadal traktować swoją działalność bardziej jak hobby. Jasne, brzmi zabawnie. Ale sprawdź, czy któryś z nich wygląda znajomo …

  • Pracują na co dzień, w oczekiwaniu na nieuniknione spotkania ze znanymi problemami, na które nie mają czasu
  • Nie mają ustalonych budżetów operacyjnych (wszystko jest w locie i zależy od bólu lub możliwości)
  • Nie mają ustalonych procedur obsługi klienta krok po kroku
  • Nie mogli ci powiedzieć, jak będzie wyglądać pojutrze, i doświadczyć obiecanego harmonogramu

Krótko mówiąc, nigdy nie usystematyzowali pracy, którą musieli wykonywać codziennie. W rezultacie agenci ci poświęcają więcej czasu na poszczególne zadania niż jest to konieczne, a co gorsza, wielokrotnie rezygnują z tych zadań, aby wykorzystać okazję lub ugasić pożar. Jeśli szukasz sposobu na zaostrzenie procesów i zyskania czasu na rządzenie trudnymi problemami odstającymi, dobrym sposobem na rozpoczęcie jest opracowanie sposobu myślenia na linii montażowej. Nie martw się … możesz zachować osobiste zaangażowanie klienta i klienta … mówimy o procesach operacyjnych.

Jak rozwinąć mentalność linii montażowej

Linie montażowe wymagają spójności, podobnie jak stabilne i przewidywalne firmy. Chociaż nie możesz przewidzieć, który sprzęt zostanie zatkany podczas codziennej pracy w przyszłym tygodniu, możesz z wyprzedzeniem uwzględnić czas buforowania, aby naprawić przypadkowe problemy, które pojawią się później. To klucz do planowania biznesowego … zaplanuj to, czego nie wiesz. Dobra wiadomość jest taka, że ​​prawdopodobnie już to robisz, nie wiedząc o tym.

Jeśli sam wyznaczysz sobie 25-minutowy limit na seminarium internetowe lub 30-minutowe połączenie, abyś miał 5 minut na sesję pytań i odpowiedzi na koniec … to już pracujesz z mentalnością na linii montażowej. Pomyśl o tym, zastosujesz ogólną procedurę operacyjną („budżet na 5-minutowe pytania i odpowiedzi”) … do pewnego rodzaju działań („dla każdego zaproszenia”) … do pewnego rodzaju odbiorców („do zainteresowanych potencjalnych klientów „). Tutaj proaktywnie konfigurujesz procedury lub systemy … z góry.

Podczas opracowywania tego rodzaju systemów zdasz je lub nie zdasz. Dostosujesz je do nowych wyzwań marketingowych, nowych nabytych umiejętności lub zmian kadrowych w zespole. A kiedy te solidne wytyczne zaczną przynosić przewidywalny sukces, zaczniesz ufać swoim systemom i uzyskasz szerszy obraz tego, co dzieje się w dalszej kolejności … co może się wydarzyć w przyszłym tygodniu, następnym miesiącu lub następnym sezonie.

Pamiętaj, że najbardziej wydajne i przewidywalne firmy, które mają największą elastyczność w dostosowywaniu się do możliwości, znają swoją działalność aż do pokrywki kawy. Ten poziom przewidywalności precyzji wymaga czasu i wysiłku, ale możesz zacząć od zadań na szczycie ścieżki. Oto kilka pomysłów na znalezienie systemów w codziennej rutynie …

Zrób codzienną listę rzeczy do zrobienia

Możesz zacząć od utworzenia codziennej listy rzeczy do zrobienia. To proste i podkreśli wszystkie powtarzające się zadania, które musisz wykonywać każdego dnia. Sztuczka polega na tym, aby wymienić wszystkie rzeczy, które robisz dla swojej firmy każdego dnia. Następnie utwórz grupy działań, które pozwolą ci podejść do zadań w pojedynczych sesjach spotkań. Oto kilka przykładów …

  • Marketing: Jeśli lubisz większość agentów, poświęć przynajmniej część dnia na promocję swojej marki i usług. Może są potencjalni klienci, z którymi należy się skontaktować, przygotować kampanię mailową lub nawet zapukać do drzwi. Podziel je na typy zadań. Na przykład odprawy potencjalnych klientów i przygotowania do kampanii z pocztą bezpośrednią mogą wymagać telefonu i bliskości komputera podczas pukania do drzwi. Chociaż wszystkie trzy należą do bardziej znanego typu zadania biznesowego (znanego również jako „marketing”), w rzeczywistości istnieją dwa rodzaje zadań: zadania, które można wykonać w biurze i zadania, które nie wymagają od ciebie obecności w biurze.
  • Obsługa klienta: E-mail jest oczywiście potężnym narzędziem, ale samo w sobie jest także całym biurem. Niestety większość agentów się tutaj pomyli. Możesz zacząć usprawniać ten bałagan, identyfikując działania klienta do podjęcia. Na przykład ci, którym powinieneś dostarczyć raport o stanie, wszelkie informacje zwrotne, których możesz potrzebować, aby uzyskać lub zamknąć transakcje wymagające Twojej uwagi. Podziel je na rodzaje akcji reakcji. Być może robisz to już z filtrami i folderami. Spójrz jeszcze raz i sprawdź, czy systemy, które obecnie posiadasz, odpowiadają twoim codziennym procedurom. Być może nastąpiła zmiana w docelowych klientach, która wymaga podobnej zmiany w strategii komunikacji lub planowaniu.
  • Edukacja: Firma, która się nie uczy, prawdopodobnie będzie firmą, która się nie rozwija. Jest to konkurencyjny rynek i jeśli nie jesteś na bieżąco z technikami, które powinieneś zrobić, przynajmniej dowiedz się, co konkurencja robi na twojej farmie. Dlatego ważne jest, aby uwzględnić w treningu rutynowe szkolenie. Prawdopodobnie nie jest to coś, co będziesz robić codziennie, ale na pewno co tydzień będziesz spotykać się ze swoim zespołem, przeglądać najnowsze pytania, trendy regionalne, statystyki rynku i tak dalej. To także edukacja … i można ją usystematyzować. Zaznacz w swoim kalendarzu dwa 30-minutowe bloki każdego tygodnia, aby uczyć się tematu (najlepiej z zespołem lub współpracownikami w biurze). Nie ma znaczenia, co to jest, o ile jest to związane z Twoją firmą i robisz to.
  • Planowanie: Jest to często pomijane i rozwija się w wolnych godzinach … daj czas na zaplanowanie swoich działań na następny dzień, ponieważ nieuchronnie się to zmieni – w porządku, zaplanowałeś zmiany. Oczywiście chcesz podzielić jutrzejsze zadania na grupy, którymi możesz zarządzać jednocześnie, więc skup się na tym, jak sobie z nimi poradzić.

Zacznij dokumentować swoje procesy biznesowe

Jako niezależny przedsiębiorca powinieneś dołożyć wszelkich starań, aby ograniczyć powtarzalne, ręczne zadania. Jeśli masz zespół, muszą wiedzieć, jak pracować zgodnie z Twoim nowym podejściem fabrycznym. Podobnie … potrzebujesz tu i tam odświeżaczy (przynajmniej dopóki nie stanie się to drugą naturą). Tutaj wchodzi w grę instrukcja „SOP” lub Standardowa procedura operacyjna (znana również jako dokumentacja).

Po pierwsze, upewnij się, że w pełni opanowałeś każdy system i wykorzystałeś wszystkie dostępne technologie, aby zaoszczędzić czas i wyeliminować czasochłonną pracę. Zautomatyzuj zadania, takie jak generowanie potencjalnych klientów, które można efektywniej wykonywać przy użyciu nowych technologii. Następnie rozpocznij krok po kroku udokumentowanie najprostszego sposobu wykonania wszystkich czynności z listy rzeczy do zrobienia. Staraj się ograniczyć każde zadanie do 10 pocisków o jednym zdaniu.

Dokumentuj wszystko, nawet przyziemne rzeczy, takie jak robienie kawy rano. Twoi pracownicy mogą nie wiedzieć, jak zrobić kawę, ale ustalając oczekiwania na to, jak długo to potrwa, czy nie, mogą ustalić wytyczne i określić względną przewidywalność, którą wszyscy docenią w chaotycznym otoczeniu.

Im więcej dokumentujesz, tym lepiej. Rozpocznij od jednego prostego zadania w dokumencie Word, dokumencie Google itp. Zapisz 5–10 kroków, aby go osiągnąć, i nazwij dokument w stylu „SPO 2018 – Rozłóż kawę w 15 minut” (zwróć uwagę na bufor. .. plan opóźnień). Kluczem do dobrej dokumentacji jest konsekwencja, szczególnie w nazewnictwie, ponieważ ułatwia przyszłym pracownikom wyszukiwanie określonych zadań. „Co nowy szef myśli o swojej kawie?” – Jest do tego lekarz. Racjonalnie przewidywalny? Sprawdź … dalej …

Kiedy nie musisz przechowywać tych wszystkich informacji w głowie, uwalniasz przestrzeń mózgową i siłę mózgu i ponownie przypisujesz je do relacji i możliwości, które pomogą ci rozwinąć biznes. Mniej skupienia się na codzienności i konserwacji, większy nacisk na możliwości.

Oto przydatny zasób

Jest książka zatytułowana „E-mit ponownie odwiedzony”, która może pomóc ci poznać różnicę między pracą nad firmą a pracą nad nią. Czy chcesz w tym roku padać? Kto to nie jest? Prowadząc swój biznes jako firmę, znajdziesz nowy świat możliwości sukcesu!

[ff id=”3″]