Skip to main content

Samo zakwalifikowanie się do Medicaid nie wystarczy, jeśli po twojej śmierci Twoja rodzina będzie musiała wypłacić państwu każdy cent świadczeń wypłaconych w Twoim imieniu w ciągu twojego życia. Muszą być pewne techniki planowania, które można wdrożyć, prawda? Jakieś „tajemnice”, aby uniknąć tej trudnej zasady? Rzućmy okiem na kilka …

Przede wszystkim w krajach, w których odzyskanie wypłaconych świadczeń („odzyskanie majątku”) odbywa się wyłącznie w drodze roszczenia przeciwko twojej nieruchomości (tzw. Kraje „nieruchomości”), musisz mieć tylko pewność, że odbiorca Medicaid ma Nie Zniżka na śmierć. W związku z tym odbiorca powinien mieć tylko aktywa w postaci POD, TOD, współwłasności z prawem do przeżycia, emerytury itp. Jest to podobne do technik unikania postępowania spadkowego, z tym wyjątkiem Nie możesz użyć żywego zaufania: Każdy zasób z tytułu żywego trustu jest aktywem „podlegającym policzeniu” do celów Medicaid, nawet jeśli zwykle nie można go policzyć, jeżeli jest nie z pewnością.

Na przykład możesz Nadaj tytuł samochodowi w popularnych nazwach z dzieckiem. Samochód miałby nosić tytuł „Mary Smith and John Smith, JTWROS”. Jan jest synem Marii, a po jego śmierci jedyny tytuł samochodu automatycznie przechodzi na niego poza posiadłością. „JTWROS” oznacza „najemców z prawem do przetrwania”. (Pamiętaj, aby sprawdzić zasady dotyczące tytułu samochodu w danym stanie, aby upewnić się, że działa ono w twoim stanie!) Ponieważ samochód o dowolnej wartości jest zwolniony z życia Maryi, jest chroniony przez całe życie i ucieka z restauracji po śmierci.

To samo podejście można zastosować nawet w przypadku domu. Ponieważ dom odbiorcy Medicaid jest zwykle zwolniony z podatku przez cały okres jego użytkowania (do 500 000 $ wartości kapitału własnego), istnieje tylko jeden problem, jeśli odbiorca umrze. Aby zapobiec ponownemu włączeniu domu do majątku rodziców Możesz zadzwonić do domu JTRWOS. UWAGA: Dodanie czyjegoś nazwiska do certyfikatu jest darem interesującym dom, obowiązującym od daty certyfikatu! Kiedy Mary kazała swojemu prawnikowi podać nazwisko swojego syna w akcie, właśnie dała mu 50% domu. Chociaż podatek od darowizn rzadko stanowi problem, należy go rozważyć. Ważniejsze jest jednak to, że jest to transfer dyskwalifikujący Medicaid i podlega dużej karze. Jeśli Mary chce pójść tą drogą, może nie być w stanie ubiegać się o Medicaid 5 lat po podpisaniu certyfikatu.

Również Co jeśli John zostanie pozwany lub rozwiedziony? Mary może nadal postrzegać cały dom jako „ją”, ale wierzyciel lub rozwiedziony małżonek uzna ten 50% udziałów w domu za atut Johna i może zostać zaatakowany. Mary może znaleźć się na ulicy, jeśli dom będzie musiał zostać sprzedany, aby zastosować się do wyroku lub rozwodu.

Niektóre stany zezwalają na dodanie innej osoby do certyfikatu, dając mniej niż 50%, co może zmniejszyć kwotę podarunku, ale tylko twój prawnik może ustalić dla ciebie. Czasami zasada prawa własności różni się od zasady celu Medicaid. Słowo dla mądrych: Upewnij się, że prawnik, który wykonuje dla ciebie nowy certyfikat, jest świadomy wpływu na twoje uprawnienia do Medicaid!

W moich innych artykułach na ten temat przyjrzymy się innym sposobom planowania przywrócenia własności.

[ff id=”2″]