Skip to main content
Budownictwo

Opanuj sztukę negocjacji biznesowych, postępując zgodnie z trzema Ps negocjacji

By 29 marca 2020No Comments

Jako przedsiębiorcy wszyscy chcemy być w stanie robić więcej interesów, bardziej konsekwentnie. Duża część rozwoju od niedoświadczonego przedsiębiorcy do eksperta zależy od tego, jak dobrze negocjujesz. Negocjacje są ważną częścią całego procesu biznesowego, od współpracy z profesjonalnym zespołem wsparcia po potencjalne źródła finansowania po bezpośrednią współpracę z potencjalnymi klientami. Wielu ludzi biznesu jest zastraszonych procesem negocjacyjnym i jest oczywiście zbyt zaniepokojonych tym, by powiedzieć właściwą rzecz we właściwym czasie. Brzmi znajomo?

Jako biznesmen sam tam byłem i nauczyłem się tak zwanych sztuczek handlowych, aby proces negocjacji był mniej zastraszający i bardziej skuteczny. Odkryłem, że dobre negocjacje sprowadzają się do przestrzegania tego, co nazywam 3 Ps. Są to przygotowania, planowanie i ćwiczenia. Poświęćmy trochę czasu i przeanalizujmy, co oznacza każdy z tych punktów.

Co to znaczy skutecznie przygotowywać się do skutecznych negocjacji? Mówię, jeśli chcesz, o stole do negocjacji, z którym później będziesz musiał się zmierzyć. Co musisz najpierw zrobić, aby poinformować ludzi, że jesteś przedsiębiorcą? Zgadłeś Sprzedajesz swój biznes. Marketing to świetny sposób na przygotowanie się do wynikowych negocjacji, ponieważ daje doskonałą okazję do zaprezentowania podstawowych usług i warunków, które oferujesz.

Na przykład, masz doskonałą okazję, aby odpowiedzieć na niektóre z wielu pytań, które otrzymujesz od klientów poprzez swoje wypowiedzi w marketingu. Wiele pytań, które otrzymujesz, dotyczy rodzaju i zakresu twoich usług, więc marketing może utorować drogę do skutecznych negocjacji później. Nazywa się to gotowością do negocjacji.

Po drugie, ważne jest, aby zaplanować każdą rozpoczętą negocjację. Co oznacza ten krok? Gdy klient dzwoni do Ciebie po raz pierwszy, najlepiej zacząć od skryptu lub listy kontrolnej, aby zadać mu podstawowe pytania. Dostarcza podstawowych informacji potrzebnych do rozpoczęcia przygotowywania rozwiązania, które odpowiada Twoim potrzebom i jest dla Ciebie opłacalne. W oparciu o te podstawowe informacje musisz odpowiedzieć na następujące pytania:

1) Jaka jest najważniejsza rzecz, jakiej klient potrzebuje z tej transakcji?

2) Jaki jest powód, dla którego chcesz robić ze mną interesy?

3) Co mogę zaoferować jako przedsiębiorca, aby zaspokoić Twoje potrzeby?

4) Jak najlepiej opisać to rozwiązanie i dostarczyć je Tobie?

Wykonanie tych kroków nazywa się planowaniem negocjacji. Odpowiedzisz na powyższe pytania i wykorzystasz odpowiedzi do zaprojektowania zarówno rozwiązania dla klienta, jak i jego prezentacji. Ponieważ nie wszyscy klienci (i zdecydowanie nie wszystkie motywujące okoliczności) są wycinani z tego samego kształtu, ten krok jest ważny, aby skutecznie negocjować umowę z własnymi klientami. Rezultatem jest rozwiązanie dostosowane do każdego klienta. Ten osobisty kontakt może być bardzo skuteczny w wykonaniu pracy.

Ostatni z naszych 3 Psów dotyczy praktyki. Możesz nauczyć się wszystkiego, czego chcesz, z książek, kaset, kursów, a nawet mentoringu, ale nic nie zastąpi samodzielnego wyjścia. Każdy musi gdzieś zacząć, a najlepszym sposobem na podniesienie swoich umiejętności jest wyjście i zrobienie interesu. Zaczyna się od marketingu, ponieważ to sprawia, że ​​telefon dzwoni. Im więcej reklamujesz, tym więcej dzwoni telefon. Daje to cenne informacje o tym, jak postępować z klientami (i ich pytaniami lub wątpliwościami) przez telefon.

Im więcej połączeń wykonujesz z potencjalnymi klientami przez telefon, tym więcej umówisz się na spotkania. Spotkania mogą być najbardziej zastraszającą częścią biznesu dla początkujących, ponieważ oznacza to, że grasz w osobistym otoczeniu. Najlepsze, co możesz zrobić, aby pokonać ten strach, to po prostu to zrobić! Umów się na kilka spotkań, ćwicz wcześniej, jeśli chcesz, i po prostu bądź sobą. Wiesz więcej niż myślisz, a najlepszym sposobem na osiągnięcie lepszych wyników w środowisku na żywo jest zrobienie tego raz lub dwa doświadczyć wcześniej Jasne, wciąż będziesz mieć dziwne pytanie tu i tam, ale po pewnym czasie będzie mało tego, czego doświadczasz, czego nigdy nie widziałeś ani nie słyszałeś.

Najważniejsze jest to, że negocjacje nie są nauką rakietową, jeśli zastosujesz się do 3 Ps omówionych w tym artykule. Negocjacje biznesowe dotyczą sprzedaży, ale jesteś produktem sprzedawanym klientom. Gdy zdobędziesz wiedzę i zaufanie, które zdobędziesz podczas szkolenia i pracy w firmie, reszta to tylko wykonanie. Przy odrobinie przygotowania, planowania, a zwłaszcza praktyki, możesz stać się bardziej skutecznym negocjatorem, co prowadzi do większej produktywności dla Twojej firmy.

[ff id=”2″]