Skip to main content

Nieruchomości reprezentują wynajmowane budynki, mieszkania, domy i pokoje. Przy rosnących kosztach prawnych nieruchomości są bardzo dochodowym biznesem. Nieruchomości należą do dwóch kategorii: budynków mieszkalnych i komercyjnych. Chociaż koszty gruntów rosną z każdym rokiem, budynki budowane na ziemi są dewaluowane według stawki zależnej od ich lokalizacji, miast i regionu.

Właściwości są dewaluowane z powodu osłabienia konstrukcji betonowej na przestrzeni lat z powodu pogody. Układy elektryczne i mechaniczne należy wymienić w odpowiednim czasie. Właściciel może mieć jeden dom lub kilka budynków. Samo zarządzanie nieruchomościami obejmuje funkcje takie jak najemcy, tj. Kto mieszka w mieszkaniu, struktura wynajmu (w tym czynsze miesięczne i dzienne), stopa wzrostu czynszu oraz utrzymanie budynku i jego instalacji.

Oprogramowanie do zarządzania nieruchomościami to potężne narzędzie w rękach właścicieli, menedżerów i właścicieli. Pomaga mieć oko na najemców w różnych mieszkaniach i budynkach. Wszystkimi transakcjami finansowymi związanymi z budynkiem można zarządzać, a dane odzyskiwać. Oprócz tych funkcji utrzymanie jest ważnym centrum kosztów administracji budynków.

Oprogramowanie do zarządzania nieruchomościami pomaga właścicielom zoptymalizować koszty utrzymania budynku. Koszty utrzymania obejmują naprawę instalacji takich jak media i utrzymanie konserwacji na zewnątrz. Główne moduły obejmują tworzenie zleceń pracy, bazę danych kontrahentów i rzemieślników, historię zleceń pracy, raportowanie zasobów i koszty utrzymania, aby pomóc menedżerom w podejmowaniu decyzji dotyczących prac naprawczych i unieszkodliwiania.

Większość fizycznych aktywów domów firmowych składa się z budynków. Oprogramowanie do zarządzania nieruchomościami może być zatem zintegrowane w całej firmie. Może to zmniejszyć koszty utrzymania, a tym samym koszty operacyjne i administracyjne organizacji.

[ff id=”2″]