Skip to main content

Perforowana rura metalowa to rura z otworami lub szczelinami, które są przekłute przez ścianę, aby umożliwić cieczom lub powietrzu (gazom) wejście lub wyjście z cylindra. Zastosowania filtrów, takie jak filtry oleju, są najczęstsze w tego rodzaju rurociągach, chociaż są one regularnie stosowane do podziemnego odwadniania. Ponadto producenci tłumików regularnie używają perforowanych rur, gdy muszą zmniejszyć hałas silnika i filtrować gazy spalinowe. Przeszywane lamówki są dostępne w różnych wzorach, różnych stylach perforacji, a także w różnych szwach.

Przebite rury można znaleźć w wielu różnych obszarach przemysłu, takich jak wspomniany przemysł motoryzacyjny, przemysł naftowy, projekty architektoniczne, przemysł chemiczny, a nawet NASA. Ten produkt ma szeroki zakres zastosowań.

Rodzaje stali

Perforowane rury metalowe mogą być wykonane ze stali, stali nierdzewnej, tytanu, cyny, mosiądzu, aluminium, a nawet niektórych egzotycznych metali, takich jak Hastelloy, który zachowuje swoje właściwości w ekstremalnych temperaturach i jest odporny na utlenianie, oraz Monel, który jest wykonany z niklu i miedzi. wraz ze śladami żelaza, manganu, węgla i krzemu. Stop ten jest mocniejszy niż nikiel i na wiele sposobów jest odporny na korozję, w tym szybko płynącą wodę morską.

EMI

Jednym z mniej znanych zastosowań tego produktu jest ekranowanie elektromagnetyczne, w którym pole elektromagnetyczne w pomieszczeniu jest zmniejszane przez blokowanie pola przeszkodami wykonanymi z materiałów przewodzących lub magnetycznych. Ta osłona jest zwykle stosowana do obudów w celu odizolowania urządzeń elektrycznych od „świata zewnętrznego” i odizolowania kabli od środowiska, przez które przebiega kabel. Ta tarcza blokuje promieniowanie elektromagnetyczne o wysokiej częstotliwości, znane również jako ekranowanie RF.

Oceny stali

Głównym metalem zastosowanym w tym produkcie jest ogólnie ISO 9000. Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna wspiera światowe prawa autorskie, uprzemysłowione i handlowe standardy. Jest to system monitorowania jakości, z którego firmy mogą korzystać, aby upewnić się, że spełniają potrzeby konsumentów i innych osób, a jednocześnie spełniają prawne i regulacyjne wymagania dotyczące produktu.

Powierzchnie

Stal może być przetwarzana na różne sposoby, od powlekania w różnych wzorach po lakierowanie proszkowe, które można wykonać w różnych kolorach. Elektropolerowanie nadaje stalowej rurze trwałe i trwałe wykończenie.

Realistycznie jest tak wiele opcji wykończenia stali, że możesz spędzić godziny, decydując, które wykończenie preferujesz, szczególnie jeśli interesuje Cię projektowanie architektoniczne, a także dla artysty, który pracuje ze stalą.

Jak widać, perforowane metalowe rury są używane w tak wielu aplikacjach, że nie wszystkie z nich można tutaj wymienić. Jeśli testujesz ten produkt po raz pierwszy, w twoim najlepszym interesie jest skontaktowanie się z lokalnym sprzedawcą i dowiedz się, w jaki sposób może on być dla ciebie przydatny. Może się okazać, że mogą dać ci kilka świetnych pomysłów na wykorzystanie tego produktu w Twojej firmie.

[ff id=”4″]