Skip to main content

Gurgaon Real Estate, prowadzony przez wiele firm z listy Fortune 500 i szybko rozwijających się startupów, jest powodem do dumy dla całego rynku nieruchomości w kraju. Pomimo załamania na rynku nieruchomości w latach 2014–2015 zainteresowanie inwestorów tym rynkiem nie spadło zbyt nisko. Wzrosty cen i wzrost rynku są zawsze widoczne na rynku. Jedną z rzeczy, która dezorientuje inwestorów, są projekty mieszkaniowe i biznesowe w Gurgaon.

Zarówno mieszkalne, jak i komercyjne odgrywają rolę i wychwalają panoramę Gurgaon. Przyjrzyjmy się bliżej tym dwóm segmentom nieruchomości.

Nieruchomości mieszkalne

Ostatnie badanie sugeruje, że projekty mieszkaniowe w Gurgaon odnotowały wzrost cen o ponad 30% w ubiegłym roku. Nawet po zeszłorocznym spowolnieniu taka eskalacja stóp procentowych jest godna pochwały. Ale ma też pewną wadę: Gurgaon przedstawił również najwyższy poziom niesprzedanych zasobów reklamowych w całym RNK. Właśnie dlatego programiści zaczynają teraz uruchamiać nowe funkcje wolniej. Podaż wysokiej jakości domów w popularnych obszarach jest teraz wolniejsza. Wzrost popytu nie wynika z dostępności domów wysokiej jakości, ale został spowodowany zwiększoną siłą nabywczą konsumentów. Sohna Road, New Gurgaon, Dwarka Expressway i Sector 70-79 to najpopularniejsze miejsca inwestycji mieszkaniowych.

Nieruchomości komercyjne

Miasto zaczęło się jako centrum handlowe dla RNK i nadal ma dobrze prosperujący rynek handlowy. Ponieważ inwestycja w sektor komercyjny osiąga wyższą wartość czynszu, a wzrost cen jest również imponujący, profesjonalni inwestorzy czekają na zaparkowanie tutaj swoich pieniędzy. Lukratywne plany, które są oferowane wraz z projektami komercyjnymi w Gurgaon, takie jak system ubezpieczonych zwrotów, gwarancja leasingowa itp., Również znacząco przyczyniają się do sukcesu nieruchomości w Gurgaon. W ubiegłym roku cena w sektorze komercyjnym wzrosła aż o 30 procent, co jest prawie niewyobrażalne. Roczna stopa wzrostu cen ma wynosić od 18 do 19 procent. W rezultacie sektor gospodarczy kwitnie i w najbliższym czasie sytuacja zmieni się tylko na lepsze.

Chociaż trend popytu i podaży w segmencie mieszkaniowym może mieć kilka wzlotów i upadków, grafika luksusowych projektów mieszkaniowych w Gurgaon nie wykazuje prawie żadnej drastycznej różnicy. Przyczyną tego jest wysoka cena i eleganckie udogodnienia. Jednak niedrogi segment mieszkaniowy i biurowy wykazuje dobre zdrowie.

[ff id=”2″]