Skip to main content

Według National Association of Estate Planners & Councils, ponad 120 milionów Amerykanów nie ma zaktualizowanych planów ochrony swoich rodzin przed wypadkami, chorobami lub śmiercią.

Sygnał startowy dla procesu planowania majątku może być najważniejszym prezentem, który dajesz swojej rodzinie, aby Twoi bliscy nie byli narażeni na niepewność i konflikty. Te pięć kroków może pomóc Ci rozpocząć proces i pomóc Twojej rodzinie zrozumieć Twoje najnowsze życzenia.

1. Wykonaj testament

Jeśli umrzesz bez woli, sąd decyduje, co zrobić z aktywami, długami, a nawet twoimi dziećmi. Nazywa się to umierającym jelitem i pozostawia proces dystrybucji prawu państwa, w którym mieszkasz. Aby napisać prawidłową wolę, po prostu skup się na określeniu, kto chce odziedziczyć twoją własność, a także napisz, kim chcesz być opiekunem dziecka, jeśli coś stanie się z drugim rodzicem. Jeśli właściwe planowanie nie zostanie zakończone, twoja rodzina będzie siedzieć przed spadkiem, co jest czasochłonne i kosztowne.

2. Rozważ zaufanie

Jeśli chcesz całkowicie uniknąć procesu spadku, powinieneś ustanowić odwołalne zaufanie. Jeśli posiadasz swoje bogactwo w ten sposób, zasadniczo przenosisz własność swojej nieruchomości na trust, który podaje szczegóły dystrybucji po Twojej śmierci. Ponieważ informacje są zawarte w dokumencie, możesz całkowicie pominąć test.

3. Skonfiguruj ubezpieczenie na życie

Ubezpieczenie na życie jest sprytnym pomysłem, szczególnie jeśli masz małe dzieci, jesteś właścicielem domu lub prawdopodobnie jesteś winien dużą sumę podatku od nieruchomości po twojej śmierci. Musisz upewnić się, że twoja rodzina jest odpowiednio ubezpieczona, aby pokryć wszystkie wydatki, kiedy nie ma cię już przy pomocy. Rozważ zawarcie ubezpieczenia na życie, które może być niedrogą opcją, ponieważ płacisz stałą składkę za cały okres.

4. Kompilowanie starych danych

Oprócz testamentów, trustów i ubezpieczeń na życie krytyczne planowanie majątku powinno również obejmować trzy ważne dokumenty wycofania z eksploatacji. Aby pomóc bliskim w spełnieniu twoich życzeń, gdy nie możesz, upewnij się, że mają te trzy dokumenty:

– Pełnomocnictwo, które umożliwia wyznaczonemu przedstawicielowi zarządzanie sprawami prawnymi i sytuacją finansową.

– Formularz, który pozwala udostępniać informacje od lekarzy wybranym przedstawicielom.

– Formularz poprzedzający polisę, który identyfikuje osobę, która podejmuje decyzje medyczne, gdy nie jesteś w stanie pracować, i żyjącą wolę, aby dokładnie określić, jakiego leczenia potrzebujesz pod koniec życia.

5. Dowiedz się więcej o podatkach od nieruchomości

Chociaż większość nieruchomości nie jest zobowiązana do zapłaty podatku, ważne jest, aby zrozumieć, ile jesteś winien i jak strategicznie zminimalizować tę kwotę, jeśli posiadasz podlegającą opodatkowaniu nieruchomość o wartości ponad 5,43 mln USD. Na przykład, jeśli pozostawisz wszystkie swoje aktywa małżonkowi, taka dystrybucja jest wolna od podatku.

Pomimo krytycznego charakteru procesu planowania osiedla rozpoczęcie rozmowy może być trudne. Jeśli priorytetem będzie podjęcie tych prostych kroków, możesz mieć pewność, że zrobiłeś wszystko, co możliwe, aby chronić swoją rodzinę po śmierci.

[ff id=”2″]