Skip to main content

Planowanie majątku to coś, z czym tak naprawdę nikt nie chce sobie poradzić, choćby dlatego, że musisz poradzić sobie z tematem swojej śmiertelności. Biorąc pod uwagę raczej zrzędliwą i niezdrową postawę, którą wypracowaliśmy pod koniec życia, można z całą pewnością powiedzieć, że większość ludzi stara się nie mówić o śmierci jak śmierci. To nie jest łatwy temat i na pewno nie będzie łatwiej, jeśli dyskutujesz o tym, jak rozkładają się twoje rzeczy po śmierci. Jeśli chodzi o twoje finanse, planowanie nieruchomości jest tym trudniejsze, że w rzeczywistości dotyczy to poważnych liczb.

Szkoda, że ​​tak wielu ludzi ma do czynienia z ostatecznym planowaniem finansowym, aby pokazać, jak niewiele osiągnęli w ciągu swojego życia. Ludzie muszą skupić się na tym, że tworzą plan, który przyniesie korzyści ich rodzinie po ich śmierci. Powinieneś mieć pozwolenie na żałobę, a właściwe planowanie majątku spełnia swoje zadanie.

Oto pięć sekretów (szczerze mówiąc, to po prostu zdrowy rozsądek) udanego planowania nieruchomości:

1. Sporządzanie testamentu – Kpiąc z prostej wersji testamentu nie kosztuje dużo, a przynajmniej zaczyna się proces, w którym można przejść, jeśli zdasz.

2. Nazwij wykonawcę – jak sugeruje tytuł, jest to osoba, która zajmuje się wszystkimi aspektami twojego majątku. Chcesz kogoś, komu możesz zaufać, ale chcesz też, żeby ktoś, kogo znasz, wykonał przyzwoitą pracę.

3. Żyjąca wola – Żyjąca przeraża wiele osób, ponieważ masz możliwość poważnego wypadku lub niemożności komunikowania się z innymi pod koniec życia. Poważne postępowania sądowe i długotrwały dramat rodzinny związany z życiem nie będą dostępne, a każdy, kto spróbuje dowiedzieć się, co może być dla ciebie w porządku. Może być bałagan.

4. Zaktualizuj testament – musisz nie tylko rozpocząć planowanie posiadłości, ale także przejrzeć dokumentację przynajmniej raz w roku. Wszelkie zmiany, które mogą do Ciebie przyjść, takie jak: B. ważne wydarzenia życiowe (tj. Zgony, małżeństwa itp.) Mogą zmienić treść twojej woli. Warto więc to sprawdzać regularnie.

5. Komunikacja – Zanim przejdziesz i nastąpi ostateczne czytanie testamentu i zanim nie będziesz w stanie komunikować się z najbliższymi, musisz pozostawić otwarte kanały komunikacji, abyś mógł powiedzieć wszystkim, jakie masz plany. Tak, twoja wola jest dokumentem prawnym, ale jeśli masz problem z twoimi intencjami, przynajmniej informowałeś wszystkich o tym, czego chcesz.

Planowanie majątku nie jest zabawą. Nie uważaj jednak tej sprawy za ponure „do zrobienia”, ale jako kolejną notatkę w swoim codziennym terminarzu. Jest to bardzo ważny moment w dorosłości, a moment, który każdy musi zrozumieć, jest być może najważniejszą rzeczą, którą zrobi, aby pomóc swojej rodzinie, gdy umrzesz. Ale nie ma sposobu na zakończenie życia; To raczej symbol, że masz zdecydowany pogląd na przyszłość.

[ff id=”2″]