Skip to main content

Co się stanie, jeśli Święty Mikołaj i Pani Mikołaj zdecydują się sporządzić plan nieruchomości? Choć niewątpliwie świetni klienci, faktyczny plan może być trudny.

Jak duża jest posiadłość Claus? Bardzo trudno jest obliczyć nawet dla pana i pani Claus. Twój księgowy wzrusza ramionami tylko na żądanie. Przynajmniej w ciągu najbliższych kilku lat podatek od nieruchomości będzie zabójcą. Sklep z zabawkami Świętego Mikołaja kwitnie. Ma wystarczającą ilość zapasów, aby zapewnić każdemu dziecku na ziemi co najmniej jedną zabawkę każdego roku. Na Ziemi żyje obecnie ponad 6 miliardów ludzi, a jeśli tylko połowa z nich to dzieci, a Święty Mikołaj wydaje tylko 20 dolarów na każde dziecko, wydaje tylko 60 miliardów dolarów rocznie na same prezenty świąteczne. Najwyraźniej ten formalny program podarunkowy nie zmniejsza dostatecznie wielkości jego majątku lub zobowiązań podatkowych, ponieważ kontynuuje to od IV wieku.

Innym rozważaniem planu majątku Świętego Mikołaja będzie opieka nad setkami elfów, które pracują w jego sklepach i wydają się być całkowicie zależne od jego przetrwania. Nie ma znanych krewnych, którzy mogliby służyć jako strażnicy, gdyby Mikołaj i Pani Mikołaj zmarli razem. I nawet jeśli można wytropić krewnych, wątpliwe jest, aby mieli wszystko, czego potrzeba, aby opiekować się tyloma krewnymi. Możemy rozważyć utworzenie organizacji non-profit, która tworzy domy, miejsca pracy i dozorców dla tych magicznych małych ludzi.

Święty Mikołaj zainwestował również dużo czasu, pieniędzy i miłości w swój rezerwat dzikiej przyrody. Oprócz normalnego łosia, karibu i niedźwiedzi polarnych, Święty Mikołaj z powodzeniem wyhodował unikalny typ latającego renifera i co najmniej jednego z emitującym światło pyskiem. Jest prawdopodobne, że kilka światowych ogrodów zoologicznych poprosi o włączenie tych zwierząt do swojej kolekcji, ale byłoby wskazane, aby Święty Mikołaj i Pani Mikołaj podjęli niektóre z tych decyzji z wyprzedzeniem.

Oczywiście śmierć nie jest jedyną troską dla klauzul. Jeśli Mikołajowi przeszkadza kolizja z samolotem, upadek z sań podczas szybkiego startu lub rana postrzałowa przez kogoś, kto pomylił go jako włamywacza, sprawa może wpaść w kłopoty. Pani Claus miała pełne ręce roboty, opiekując się elfami, i nie miała bezpośredniego udziału w tworzeniu zabawek. Wskazane może być wybranie pracowników elfów kierowniczych, którzy mogą zostać przeszkoleni do przejęcia. Być może odpowiedni jest ESOP lub wcześniej wynegocjowana umowa kupna / sprzedaży. Ze względu na jego zaawansowany wiek (około 1600 lat) oraz fakt, że ma nadwagę i pali, ubezpieczenie na życie jest również mało prawdopodobne – ale nie należy go wykluczać z powodu jego ogólnego dobrego zdrowia i witalności.

Inną kwestią do rozważenia jest obywatelstwo. Chociaż uważamy Świętego Mikołaja za ikonę amerykańską, tak naprawdę urodził się jako Mikołaj von Myra w Anatolii – w dzisiejszej południowo-zachodniej Turcji. Plotka głosi, że poznał panią Claus podczas oglądania corocznego oświetlenia drzew w Rockefeller Center w Nowym Jorku. Jeśli Pani Claus jest obywatelką USA, musi przygotować co najmniej jedno wykwalifikowane zaufanie krajowe do właściwego planowania podatkowego.

Oczywiście planowanie Świętego Mikołaja i Pani Mikołaja będzie zniechęcającym zadaniem, które będzie wymagało najlepszych starań planisty. Podobnie jak Święty Mikołaj, życzymy wszystkim Wesołych Świąt, wesołych świąt i szczęśliwego Nowego Roku.

[ff id=”2″]