Skip to main content

Co powinieneś wiedzieć

Planowanie majątku jest ważną częścią przyszłości każdego, bez względu na to, czy chce się zastanowić, kto rozwiąże swoje sprawy po ich śmierci, czy nie. Planując z wyprzedzeniem te szczegóły, nawet jeśli myślenie o nich jest bolesne, proces staje się znacznie łatwiejszy i wydajniejszy dla krewnych, którzy ostatecznie opłakują twoją śmierć. Znaczna część planowania osiedla wymaga woli, aby upewnić się, że twoje ostateczne wnioski zostaną spełnione, i nie ma pytań o to, jak należy załatwić sprawy.

Jakie są zalety testamentu?

Posiadanie testamentu jest ważną częścią planowania nieruchomości jako całości. Chociaż niektórzy mogą myśleć, że posiadanie testamentu jest niepoważne, utworzenie tego dokumentu ma wiele zalet:

  • Jeśli masz testament, możesz zdecydować, kto dostanie określone aktywa po śmierci. W przypadku osób z dziećmi może to być również osoba sprawująca opiekę nad dziećmi, jeśli coś Ci się stanie, gdy nadal będą uważane za nieletnich.

  • Wola może określać, kto zostanie wyznaczony na wykonawcę, jeśli zdasz.

  • Napisanie testamentu może dać ci spokój, że planowanie twoich ostatnich spraw jest już ustalone i że bliscy krewni nie muszą zmagać się z trudnymi decyzjami.

Wybór wykonawcy nieruchomości

Wybór, kto będzie wykonawcą twojego osiedla, jest ważną decyzją, której nie należy podejmować pochopnie. Kiedy myślisz o tym, kto przyjmie tę rolę, pomyśl o kimś, kto jest dobrze zorganizowany, kto może dotrzymać ważnych terminów, a kto jest uczciwy i otwarty na temat tego, co zarysuje wola. Podejmując tę ​​decyzję, ważne jest, aby nie martwić się o to, kto może się obrazić lub zranić jego uczucia. Wykonawca musi zostać wybrany na podstawie jego zdolności do wykonania zadania.

Różne dokumenty planowania nieruchomości

Istnieje wiele dokumentów związanych z planowaniem osiedla i wybór tych, których potrzebujesz, może być mylący. Oto krótkie wyjaśnienie, aby lepiej zrozumieć te dokumenty:

  • Ostatnia wola: Podział majątku, opiekunowie prawni nieletnich dzieci, ostatnie życzenia, w tym organizacja pogrzebu
  • Living will: Preferencje podtrzymujące życie, Specyfikacje dawstwa narządów
  • Żywe zaufanie: Unikaj opóźnień i opóźnień nieruchomości, zachowaj prywatność informacji o nieruchomościach i obniż niektóre podatki od nieruchomości

Doradztwo inwestycyjne od Global Financial Private Capital, LLC i zarejestrowanego doradcy inwestycyjnego SEC. Wszystkie komentarze na temat bezpiecznych inwestycji i gwarantowanych źródeł dochodów dotyczą wyłącznie stałych produktów ubezpieczeniowych.

[ff id=”2″]