Skip to main content

Nikt nie chce myśleć o jej śmierci, ale śmierć jest czymś nieuniknionym. Więc zanim umrzesz, musisz mieć pewność, że cała twoja rodzina jest pod opieką. Oznacza to, że powinieneś zaplanować swoją nieruchomość w odpowiednim czasie. Dokonywanie uzgodnień w ostatnich dniach to nie tylko pomoc całej rodzinie w najtrudniejszych chwilach życia. Chodzi również o to, aby wysiłki twojego życia nie zostały zmarnowane. Oto, co musisz zrobić:

Zrób listę wszystkiego, co masz i jesteś winien

Aby rozpocząć obliczanie wartości swojej nieruchomości, musisz wziąć pod uwagę wszystkie swoje rozpuszczalne i nierozpuszczalne aktywa. Należy wziąć pod uwagę twoje nieruchomości, ubezpieczenie na życie, pieniądze na rachunku bankowym i inne kosztowności. Musisz także rozważyć, ile pieniędzy jesteś winien. To najprawdopodobniej pomoże ci dokładnie wiedzieć, ile możesz zostawić swojej rodzinie i innym osobom pozostającym na utrzymaniu. To ćwiczenie jest bardzo pomocne w określeniu potrzeby planowania nieruchomości i testamentu. Im więcej masz pieniędzy, tym więcej możesz dać.

Przygotuj testament

W przypadku, gdy zarezerwujesz trochę pieniędzy dla członków rodziny, Twoim obowiązkiem jest napisać testament i zdecydować, w jaki sposób pieniądze zostaną wykorzystane, gdy nie będziesz już żył. Jeśli umrzesz bez pozostawienia woli, los ciężko zarobionych pieniędzy leży w rękach zupełnie obcych. Jeśli nie masz woli i nie żyjesz, twoje ciężko zarobione dolary automatycznie trafią do rządu. Dlatego wynajmij prawnika nieruchomości do osobistego planowania nieruchomości i upewnij się, że twoje pieniądze są przekazywane osobom, które zarabiają najwięcej. Możesz także uwzględnić nieletnich w testamencie i wyznaczyć wykonawcę, który zajmie się twoją posiadłością.

Skonfiguruj ważne dokumenty

Planowanie majątku pozostawia się nie tylko każdemu, kto leży na łożu śmierci. Wiele osób zatrudnia prawników zajmujących się nieruchomościami, którzy pomagają utrzymać rodziny przez całe życie. Najważniejszym dokumentem, który powinieneś stworzyć przez całe życie, jest prawdopodobnie pełnomocnictwo. Ten dokument może pomóc twojemu przedstawicielowi lub wyznaczonemu wykonawcy w zarządzaniu twoimi sprawami prawnymi i finansowymi. Możesz również wydać wytyczne z wyprzedzeniem i udzielać wskazówek swoim agentom lub menedżerom w każdym przypadku, gdy zostaniesz niepełnosprawny. To gwarantuje, że twoje życzenia zostaną przekazane na list, nawet jeśli nie będziesz już w stanie samodzielnie wydawać instrukcji.

Nawiąż relację zaufania

Możesz przenieść tytuł swojej wyłącznej własności na odwołanego żywego trustu i zachować kontrolę nad nim, wyznaczając siebie jako powiernika. Możesz również potwierdzić, że aktywa trustu trafiają bezpośrednio do twoich spadkobierców po Twojej śmierci. Może to zapewnić, że prawowici spadkobiercy otrzymają rozsądną kwotę z tego spadku.

[ff id=”2″]