Skip to main content

Internet jest pełen artykułów na temat planowania nieruchomości, które zawierają listy typowych błędów, które ludzie popełniają, ale często mówią o tych samych rzeczach. Oto kilka mniej powszechnych, ale równie ważnych rzeczy do rozważenia.

Planuj dla starszych dzieci, nie tylko nieletnich.

Większość rodziców myśli o opiekunie dla małych dzieci, ale niewielu planuje brak doświadczenia i zły osąd u dorosłych dzieci. Pomyśl o tym, co dzieje się, gdy dziecko ma 18 lat. Dziecko jest teraz dorosłym. Bez odpowiedniego planowania ma on prawo do całej spuścizny bez przywiązania do warunków. Ilu 18-latków da sobie radę? A może nawet starsze dorosłe dzieci? Czy jesteś na tyle stary i dojrzały, aby odpowiedzialnie korzystać z pieniędzy? Czy lepiej dać komuś kontrolę nad dziedzictwem, aby twoje dzieci (lub wnuki) nauczyły się z niego korzystać? Co powiesz na krewnych ze specjalnymi wyzwaniami, takimi jak nadużywanie substancji, rozwód, ograniczenia fizyczne lub psychiczne? Są to wszystkie okoliczności, które mogą uzasadniać szczególną ochronę. Nic nie może się zdarzyć bez odpowiedniego planowania.

Nie zapomnij też o celach. Czy rozważałeś dodanie „zachęty” do swojego planu promowania świadczeń rodzinnych? Nie tylko planuj wydatki na studia, ale rozważ przekazanie młodemu człowiekowi znaczącego prezentu pieniężnego, gdy tylko ten pierwszy stopień zostanie osiągnięty. Co powiesz na przeznaczenie pewnej kwoty na cele charytatywne, ale pozwolenie potomstwu na wybranie odbiorców? To może być wspaniały sposób na nauczanie filantropii.

Nie zakładaj, że twoja wola jest zawsze pod kontrolą.

Wiele osób błędnie zakłada, że ​​ich wola musi być przestrzegana „bez względu na wszystko”. Nie dotyczy to aktywów, które są zatytułowanyjak nieruchomości i konta finansowe. Jeśli ktoś inny jest z tobą związany tytułem własności, osoba ta może być uprawniona do całej nieruchomości, jeśli umrzesz. Jeśli tak, twoja wola zostanie zignorowana. To samo dotyczy aktywów o nazwach beneficjentów, takich jak ubezpieczenia na życie lub konta emerytalne. Rozważ przypadek kobiety, której dorosła córka miała wypadek samochodowy i która opuściła ją z powodu długotrwałych obrażeń i wysokich rachunków medycznych. Największym atutem kobiety było ubezpieczenie na życie. Wolą kobiety jest oddanie córce całego jej bogactwa, ale imieniem odbiorcy ubezpieczenia na życie jest ubezpieczenie na cele charytatywne. Wyznaczono odbiorcę ubezpieczenia na życie. Wola kobiety nie ma znaczenia.

Pamiętaj, że do wykonania twojego planu może być wymagana gotówka.

„Jak zamierzasz za to zapłacić?” Ludzie planują dzielić swoją własność po śmierci, ale zapominają o tym prostym pytaniu. Nakazują, aby dom był wykorzystywany jako dom rodzinny, ale nie pozostawiają nic do spłacenia kredytu hipotecznego, podatków, ubezpieczenia lub świadczeń alimentacyjnych. Zapominają, że ich długi i wydatki muszą zostać spłacone po ich śmierci, nie pozostawiają gotówki na ich pokrycie i nie kierują tym, co należy sprzedać, aby za nie zapłacić. Inne typowe potrzeby związane z gotówką obejmują organizację pogrzebu, prowadzenie firmy rodzinnej, wsparcie rodzinne, płacenie podatków, płacenie za pogrzeb i opłacanie majątku. Musisz zaplanować płynność, a jeśli masz specjalny składnik aktywów, którego nie chcesz sprzedać, chyba że jest to absolutnie konieczne, musisz to podać w swoim planie lub ryzykować uwzględnienie w bloku aukcyjnym!

Nie ukrywaj swoich informacji.

Informacja jest kluczem! Rzeczy, które są przechowywane w twojej głowie, nie są pomocne, jeśli nie możesz działać lub umarłeś. Czy korzystasz z Internetu do fakturowania i wyciągów bankowych? Skąd Twoi bliscy wiedzą, jakie masz rachunki, jeśli nigdy nie przyjdą na pocztę? Jak uzyskać dostęp do swoich kont e-mail i kont internetowych, jeśli nie znasz adresów internetowych ani haseł? Twoje konta internetowe powinny być wymienione z jasnymi instrukcjami.

Problemem może być także przeniesienie woli lub zaufania „w bezpieczne miejsce”. Jeśli nikt ich nie znajdzie, nikt nie będzie mógł ich śledzić. W jednym przypadku kobieta przyszyła swoją wolę do podłogi w pokoju dziennym. Znaleziska dokonano wyłącznie przez przypadek. „Bezpiecznym” miejscem do przechowywania woli jest sejf w banku lub ognioodporne pudełko w domu. Kopia powinna być z twoim prawnikiem, a przynajmniej jednemu z twoich krewnych należy powiedzieć, gdzie znaleźć oryginał.

[ff id=”2″]