Skip to main content

Wszelka komunikacja biznesowa, która musiała odbywać duże odległości, była kiedyś wykonywana przez telefon i operatora. Potem stały się faksami. Wreszcie telefony komórkowe stały się ważną sprawą dla wszystkich w świecie biznesu. Przez krótki czas Blackberry rządził tymi, którzy niosą teczkę.

Ale w ostatnich latach pojawiło się nowe wyzwanie dla ich tronu komunikacyjnego, a wzrost technologii w połączeniu z lepszą przepustowością sprawia, że ​​rośnie prawdopodobieństwo, że będzie nadal rosła w tym roku. Mówię oczywiście o VOIP, znanym również jako Video Over Internet Protocol lub Wideokonferencje.

Czy wideokonferencje są odpowiednie dla Twojej firmy? Odpowiedź na to pytanie może być trudna, ponieważ zależy od wielu zmiennych. Ale rozważmy zalety i wady tego tematu.

Profesjonalne wideokonferencje

Wideokonferencje, kiedy działa, mogą wydawać się magiczne. W końcu rozmawiasz tysiące mil stąd, jakby byli w tym samym pokoju. W końcu możesz zobaczyć wyraz twarzy ludzi i zrozumieć ich emocje znacznie lepiej niż telefon. Czy kiedykolwiek próbowałeś być sarkastyczny w swoim telefonie i czy poszedłeś niewłaściwą drogą, ponieważ drugi koniec linii nie mógł ocenić twoich znaków mowy na podstawie samego dźwięku? Wideokonferencje mogą łatwo rozwiązać ten problem.

Jest również idealny, jeśli na końcu linii jest coś do pokazania. To może być tak ładne jak kontur lub tak proste jak para dokumentów. Należy zauważyć, że nowa technologia umożliwiła także udostępnianie ekranu. Oznacza to, że nawet jeśli przywracasz pliki komputerowe lub PowerPoint w tę iz powrotem, możesz o nich rozmawiać jednocześnie z plikami.

Ale nie wszystko jest idealne w świecie wideokonferencji.

Wady wideokonferencji.

Wideokonferencje mają swoje słabe strony. Zacznijmy od najbardziej oczywistych – wideokonferencje są w zasadzie niemożliwe bez silnego połączenia z Internetem. Nieprawidłowo ustawiony czas audio, niewyraźne klatki, pominięty kod, a nawet przerwane połączenia to wszystkie możliwości, szczególnie w przypadku wideokonferencji w sieci Wi-Fi. O wiele lepszym pomysłem jest ożywienie relacji.

Ponadto, ponieważ inny rozmówca może cię zobaczyć, istnieje większe prawdopodobieństwo, że zepsuniesz coś, co może złapać. Może to być nieodpowiedni gość przychodzący do twojego biura lub uśmiech, który mówi, gdy coś mówisz – nie da się złapać telefonu, ale łatwo go wykryć podczas wideokonferencji.

Czy należy korzystać z wideokonferencji?

Najważniejsze do zapamiętania jest uzależnienie od sytuacji. jeśli masz silne połączenie internetowe i jesteś pewny swoich umiejętności, to tak, powinieneś!

[ff id=”1″]