Skip to main content

Jak osiedlić nieruchomość spokojnie i uczciwie

Podobnie jak w przypadku każdej gry, wszyscy uczestnicy (spadkobiercy) muszą znać i uzgodnić zasady gry Rozliczenie, aby były uczciwe, a następnie wszyscy muszą po nich zagrać. W „grze” istnieją cztery podstawowe zasady, o których mowa w systemie organizacyjnym przedstawionym w tej książce. To są bardzo ważne! Zrobią dużą różnicę w wyniku końcowym osiedla. Oto lista tych podstawowych zasad:

1. Zidentyfikuj „graczy” – (tylko spadkobiercy – brak małżonka lub innych członków rodziny).

2. Zobowiązaj się do wspólnego celu: (Aby zachować spokój w rodzinie).

3. NIE usuwaj żadnych przedmiotów z domu (lub lokalu). Pozwól, aby wszystko przeszło proces „gry osadniczej”.

4. Skonfiguruj system organizacyjny.

Ten artykuł koncentruje się w szczególności na czwartej z powyższych podstawowych zasad. Ustanowienie „systemu organizacyjnego” naprawdę zmieni różnicę między uporządkowanym przeniesieniem własności a całkowitym chaosem. Bez względu na to, kto zostanie wyznaczony na „wykonawcę” – wybierz „spadkobiercę”, który ma najlepsze umiejętności organizacyjne lub zaplecze biznesowe, aby odpowiadać za tę część. Wyznacz tę osobę na oficjalnego sekretarza dla całego procesu. (To może być – ale NIE musi być executorem). Przykład: jedno rodzeństwo może być wykonawcą testamentu, inne może mieć lepsze umiejętności organizacyjne. Dlatego mogą stworzyć metodę dla „typowych” zadań, które dotyczą wielu elementów, którymi należy się zająć.

Następnie zdobądź materiały potrzebne do zarejestrowania informacji. Należą do nich na przykład notatnik, czysty papier do zapisywania notatek i różnych informacji i faktów, długopisy i ołówki (z dobrymi gumkami), małe pudełko z gotówką, książeczka kasowa i podstawowe artykuły biurowe.

Niezwykle ważne jest, aby dokładne rejestry były przechowywane przez cały proces. Pierwszym istotnym punktem, który zawiera zapisy, jest ocena jakości. Zatrudnij profesjonalnego rzeczoznawcę, aby utworzyć listę wszystkich pozycji o dowolnej wartości i przypisać kwotę w dolarach do każdej pozycji. Dobry rzeczoznawca jest bardzo cenny w tym procesie. Znajdź więc coś poważnego i etycznego. Zapytaj o rekomendacje jakościowe od doradców prawnych, planistów finansowych lub innych osób, którym ufasz. Zdobądź referencje – i sprawdź je! Wszystko zależy od tej oceny. Więc nie spiesz się i wydaj niezbędne pieniądze. (UWAGA: wyniki mogą Cię zaskoczyć. Czasami możesz odkryć przedmioty o wyższej wartości niż oczekiwano).

Istnieją inne podobne kroki w procesie nagrywania. Jedną rzeczą do zapamiętania jest postrzeganie całego procesu jako wielkiej ekstrawagancji „czyszczenia”. Weź jeden pokój na raz i przejrzyj wszystko – każdą szufladę, każdą szafkę, każdą szafkę, każde pudełko itd. Sprzątanie tworzy wiele prawdziwych „śmieci”. Pamiętaj jednak: nie wyrzucaj niczego, dopóki wszyscy nie pomyślą, że to naprawdę „śmieci”. Prawie wszystko ma dla kogoś wartość.

Oczywiście w „systemie organizacyjnym” jest wiele innych etapów związanych z procesem podziału porozumienia spadkowego. Przede wszystkim pamiętaj: to złoty moment w czasie … doceń to … niech się liczy … to na zawsze! Upewnij się, że postępujesz zgodnie z systemem organizacyjnym, który uczy, jak spokojnie i sprawiedliwie osiedlać nieruchomość.

[ff id=”2″]