Skip to main content

Czy wiesz, że około 60% dorosłych Amerykanów nie ma pisemnego planu nieruchomości? W tym artykule skupiono się na wspólnym narzędziu do planowania nieruchomości – testamencie lub testamencie oraz jego zaletach i wadach.

Co to jest testament?

Testament jest dokumentem prawnym, który zawiera pisemne instrukcje dotyczące dystrybucji nieruchomości / majątku i opieki nad krewnymi pod nieobecność. Na twoje aktywa mogą składać się konta bankowe, fundusze maklerskie, pojazdy, nieruchomości, przedmioty o wartości sentymentalnej i inne mienie osobiste.

W planie nieruchomości opartym na testamencie, Twoja wola i będzie obejmować cztery ważne punkty:

 1. Kto będzie Twoim osobistym przedstawicielem / wykonawcą?
 2. Jakie uprawnienia będzie miał twój osobisty przedstawiciel / organ egzekwujący?
 3. Kto będzie twoim beneficjentem (tymi, którzy odziedziczą twoją własność)? i
 4. Jak twoja własność jest przekazywana twoim beneficjentom.

Jeśli masz małoletnie dzieci, twoja wola określi także, kto będzie opiekunem twojego dziecka. Istnieje kilka rodzajów testamentów, w tym następujące:

Oczywista / będzie

Testament, zwany także testamentem, jest tradycyjnym typem testamentu, który jest znany większości ludzi. Jest to formalnie przygotowany dokument podpisany w obecności świadków.

Holograficzna wola

Wola holograficzna jest testamentem, który został napisany ręcznie, nie został wpisany ani stworzony na komputerze lub edytorze tekstu i bez obecności świadków. Testamenty są ważne tylko w kilku krajach. Maryland i Dystrykt Kolumbii nie uznają holograficznych testamentów.

Werbalna wola

Testamenty słowne są testamentami wypowiadanymi świadkom. Sądy na ogół nie uznają tego ze względu na dużą możliwość oszustwa, nieporozumień lub błędów.

Jakie są wymagania prawne?

Testament jest ważny, jeżeli:

 • testament ma osiemnaście lat;
 • testament jest na piśmie;
 • testament jest podpisany przez testament; i
 • Wola jest obserwowana i podpisywana przez co najmniej dwie osoby w obecności woli.

Jakie są zalety i wady testamentów?

Możliwe korzyści

 1. Wola jest dobra dla osób i rodzin, które nie mają majątku, aby przejść przez proces prawny zwany spadkiem lub które nie są zainteresowane unikaniem spadku.
 2. Tradycyjnie tworzenie testamentu jest tańsze niż oparty na zaufaniu plan nieruchomości.
 3. Testamentem możesz wyznaczyć opiekuna, który będzie opiekował się małoletnimi dziećmi, dopóki nie dorosną.

Możliwe wady

 1. Testament może nie zapewniać odpowiedniego planowania podatkowego, więc Twoja nieruchomość i / lub beneficjenci będą musieli płacić wysokie federalne i stanowe podatki od nieruchomości.
 2. Testament może nie odpowiednio chronić twoich aktywów przed wierzycielami.
 3. Testament musi przejść test majątkowy, który może potrwać od kilku miesięcy do kilku lat. bardzo drogi; i złożone. Osiedle również nie ma prywatności, co oznacza, że ​​Twój plan nieruchomości stanie się częścią akt sądowych, które każdy może przeczytać, w tym twoją wolę i wolę z przeszłości, listę twoich beneficjentów i aktywów, a także podział na to, kto, co, co, jak i kiedy .
 4. Sam testament nie zawiera żadnych ustaleń, jeśli nie będziesz w stanie działać.
 5. A zazwyczaj zajmuje się dystrybucją większości twojego bogactwa. Istnieją jednak pewne zasoby, które nie są objęte instrukcjami w testamencie, np. B. Majątek wspólnotowy, wypłaty z ubezpieczenia na życie, aktywa emerytalne i rachunki inwestycyjne zwane „przeniesieniem na śmierć” oraz aktywa należące do dwóch lub więcej osób, które osoba pozostała przy życiu automatycznie nabywa własność (najemca z prawem do przeżycia).

Nie pozwól, aby długa lista możliwych wad Wills zniechęciła Cię do planowania posiadłości. Wszystkim możliwym wadom wymienionym powyżej można zaradzić za pomocą innych narzędzi do planowania nieruchomości.

Jak mogę zmienić lub wycofać testament?

Możesz odwołać lub zmienić testament w dowolnym momencie przed śmiercią. Możesz zmienić testament, wykonując nową testament lub dodając dodatek o nazwie „Codicil”. Pisemne zmiany, takie jak dodawanie, usuwanie, komentarze lub oznaczenia samej testamentu, mogą unieważnić testament. Dlatego testament nie powinien być w żaden sposób zmieniany po podpisaniu bez pomocy prawnika zajmującego się planowaniem nieruchomości.

Co muszę wziąć pod uwagę, przygotowując testament?

 • Kto powinien dostać moją nieruchomość? W jakich proporcjach? Jeśli są dzieci, w jakim wieku? Jeśli osoba, którą chcesz wyznaczyć, aby otrzymać część swojej nieruchomości, umiera przed tobą, to kto powinien otrzymać tę część?
 • Kogo należy nazwać opiekunem moich małoletnich dzieci? Jeśli masz nieletnie dzieci, powinieneś również rozważyć plan ochrony dziecka, który wymienia tymczasowych i stałych opiekunów dla twoich dzieci.
 • Czy w mojej testamencie należy stworzyć zaufanie dla mojego małżonka, dzieci lub innych osób?
 • Czy wpływy z ubezpieczenia powinny być wypłacane powiernikowi wymienionemu w testamencie? Małżonka? Dzieci?
 • Kogo powinienem wymienić jako osobistego przedstawiciela? Osobisty następca?
 • Czy oczekuję, że odziedziczę własność od rodzica lub innej osoby, co zwiększy moje dziedzictwo i wymaga bardziej starannego planowania?
 • Czy mogę zmniejszyć lub uniknąć podatków od nieruchomości?

Mam nadzieję, że te informacje pomogły ci lepiej zrozumieć testamenty i ich dopasowanie do procesu planowania nieruchomości. Jak zawsze, jeśli masz jakieś pytania dotyczące jakiegokolwiek aspektu planowania nieruchomości, zapraszam do kontaktu telefonicznego (888) 495-7289 lub do odwiedzenia naszej strony internetowej lub bloga.

[ff id=”2″]