Skip to main content
Budownictwo

Pojęcia w przeglądzie podręczników planowania zasobów przedsiębiorstwa

By 25 marca 2020No Comments

Zazwyczaj podręczniki są nudne i nudne. Niektóre można nawet czytać w obszarze tortur, nawet jeśli lubisz czytać. Jednak koncepcje w trzeciej edycji Enterprise Resource Planning autorstwa Ellen Monk i Bret Wagner zmieniają koncepcję nudnego starego podręcznika.

Naprawdę świetne w tym podręczniku jest to, że jest krótki i do rzeczy. Zazwyczaj wiadomo, że podręczniki, szczególnie z dziedziny IT, rozciągają się na tysiące stron. Ten podręcznik ma tylko 254 strony, co czyni go sensownym czytaniem dla klasy. Treść jest nadal dość intensywna, ale jest tak krótka, że ​​nie będziesz siedział tam przez 50 lub 100 godzin, czytając ten podręcznik. To miła zmiana od normy.

Sam podręcznik jest dość łatwy do odczytania. Nie ma niewiarygodnie trudnych taktyk językowych. Może się okazać, że istnieje dość techniczna terminologia, ale autorzy wykonują dobrą robotę, wprowadzając te pojęcia. Ponadto na końcu każdego rozdziału znajduje się lista najważniejszych terminów, które możesz wyszukać na wypadek, gdybyś coś przeoczył.

Zrzuty ekranu z SAP są również niezwykle przydatne dla tych, którzy nigdy wcześniej nie widzieli SAP. Sam robisz zrzuty ekranu z GUI zamiast patrzeć na szczegóły kodu SAP. Jest to bardzo dobre dla wstępnej klasy college’u ERP.

Pytania na końcu rozdziału są szczególnie przydatne podczas egzaminu. Nie są one zbyt trudne, ponieważ niektórzy profesorowie lubią zdawać egzaminy, ale jeśli potrafisz rozwiązać problemy, ogólnie rozumiesz pojęcie z rozdziału. Miło było zobaczyć, że mają pytania, na które można się zastanowić przed przystąpieniem do egzaminu, ponieważ jest to trend, który różni się od podręczników uczelni.

Chociaż nie jest to coś, co większość ludzi przeczytałaby dla zabawy, nie jest to złe, jeśli uczęszczasz na zajęcia ERP. Mam tylko nadzieję, że masz szczęście być w klasie, która przypisuje koncepcje w trzeciej edycji Enterprise Resource Planning autorstwa Ellen Monk i Bret Wagner.

[ff id=”2″]