Skip to main content

Podczas podróży na Sycylię w poszukiwaniu ziemi pod budowę domu wymagana jest niewielka znajomość dialektu i tradycyjne środki. Staje się to bardzo skomplikowane, ponieważ różne regiony Sycylii używają tych samych słów dla różnych rozmiarów ziemi na Sycylii.

Oceniając ziemię na Sycylii, zawsze miej włoski inspektor dokumentujący jej wielkość w hektarach. Pamiętaj, że głównym plonem jest zakup i jakość obecnie na ziemi.

Większość kraju składa się z gruntów rolnych z restrykcyjnymi pozwoleniami na budowę. Ograniczeniem jest to, że można przywrócić tylko określoną objętość metra sześciennego na podstawie istniejących zarejestrowanych metrów sześciennych budynków w kraju. Zawsze pytaj w lokalnym włoskim rejestrze nieruchomości, w którym udokumentowano oficjalny wolumen budynku. Pamiętaj, że niektóre z zarejestrowanych budynków mogły zostać zburzone, aby uprawiać ziemię, więc możesz mieć większą objętość niż w rzeczywistości na wsi na Sycylii. Jeśli znasz istniejącą objętość w metrach kwadratowych, podziel ją przez 3 (średnia wysokość pokoju wynosi 3 metry). To daje metry kwadratowe, które można odbudować.

Metry kwadratowe = metry kwadratowe: metry kwadratowe = stopy kwadratowe: 1 metr kwadratowy = 10 metrów kwadratowych: 1 hektar = 10.000 metrów kwadratowych

Teraz dla sycylijskich rozmiarów ziemi:

Un (jeden) Tumolo = 2143 m 2 (w prowincji Trapani … pamiętaj, że jest różny w różnych obszarach).

Un (1) Salma = 16 Tumoli = 34 288 m²

1. miejsce Tomolo = 4 Mondelli : 1 Mondello = 4 Carozzi : 1 Carozzo = 4 Quarti : 1 Quarto = 4 quartigli

Tak więc 1 hektar to prawie 5 hektarów Tumuli .

Są to ważne środki, ponieważ pochodzą one z czasów, gdy sycylijscy baronowie i właściciele dali rolnikom ziemię pod rolnictwo. Większość rolników na Sycylii otrzymała „ Salma ”, z małym domem wiejskim ( wiersz ).

Wielu rolników ma obecnie trudności z uprawą ziemi, ponieważ ceny upraw spadły wraz z otwarciem rynków europejskich. W przeszłości winogrona sprzedawano konsorcjom winnic, aby produkować wino za 120 euro za kilogram. Teraz rynek płaci tylko 30 euro za kilogram. Z pracą ręczną podczas vendemmia Za 50 euro dziennie muszą zebrać dużo winogron, aby móc zapłacić.

Rolnicy coraz częściej zastanawiają się nad sprzedażą swoich gruntów. MIPC przygląda się obecnie domom wiejskim na sycylijskiej wsi. Ceny różnią się głównie w zależności od kultury i jakości kraju oraz gęstości kultur. Większość domów jest bardzo stara i wymaga całkowitej renowacji.

Nieuprawiane grunty kosztują od 2000 euro / tumolo, co odpowiada 10.000 / hektar. Droższy kraj z wysokiej jakości winogronami lub oliwkami może osiągnąć 5000 euro / tumolo lub 25 000 euro / hektar.

Rzeczywiste gospodarstwa wiejskie nie mają wartości rynkowej, ponieważ popyt na nie jest ograniczony, ale ich symboliczna cena wynosi od 10 000 do 50 000 euro w zależności od ich wielkości i stanu konstrukcyjnego.

[ff id=”2″]