Skip to main content
Motoryzacja

Pomysły na projektowanie biur domowych dla komfortowego środowiska pracy

By 13 marca 2020No Comments

Podczas gdy przede wszystkim tworzysz biuro lub biuro domowe, ważne jest, aby nie zapomnieć o odrobinie relaksu przy formułowaniu pomysłów na projekt biura domowego. Bez naturalnych znaków interpunkcyjnych dnia w zatłoczonym biurze miasta czas może wydawać się przeciągać. Kiedy nadejdą te chwile, często lepiej jest całkowicie zamknąć na krótki czas, a następnie wrócić do pracy odświeżony. Wygodne krzesło, muzyka, gorące / zimne napoje, materiały do ​​czytania – wszystko to pomoże kontrastować z główną działalnością.

Jedną z wielkich zalet miejsca do pracy w biurze domowym jest to, że możesz dostosować go dokładnie do własnych życzeń, a tym samym wyrazić swój własny styl. Ten styl niekoniecznie musi być zbyt biznesowy, ale może w jakiś sposób odzwierciedlać aktywność, w którą się angażujesz lub po prostu odzwierciedlać twoje osobiste preferencje. Można również zwrócić uwagę na przyjemne aspekty, takie jak zapach pokoju i hałas w tle. Pomyśl o pięknie urządzonej przestrzeni, być może pachnącej hiacyntami. Żonkile fruwają na wietrze przed oknem, aw tle słychać kwartet smyczkowy. Kto potrzebuje teraz urzędu miasta?

Planując biuro domowe lub pracownię, pokusa, aby zanurzyć się w nim ze świetnymi pomysłami na schematy kolorów dla firm itp., Ale najpierw jest wiele innych podstawowych rzeczy do rozważenia.

Oto lista kontrolna pytań, które pomogą rozwinąć Twoje pomysły:

 • Czy chcesz mieć bliski kontakt z niektórymi pokojami w domu, czy preferowana jest lokalizacja zdalna?
 • Czy oddzielny dostęp jest pożądany?
 • Jakie działania będą miały miejsce w kosmosie?
 • Jakiego sprzętu potrzebują te działania?
 • Jakie usługi (np. Telefon, bieżąca woda, ogrzewanie, wentylacja) są potrzebne?
 • Jak zamierzasz oświetlać różne działania (używając zarówno naturalnego, jak i sztucznego światła)?
 • Jakie są wymagania dotyczące przechowywania?

Inne uwagi to:

 • udogodnienia dla gości (miejsca siedzące, szatnia, miejsce parkingowe itp.);
 • izolacja akustyczna (w celu wykluczenia lub ograniczenia hałasu);
 • przestrzeń i sprzęt dla pracowników-imigrantów (np. księgowych, tymczasowych sekretarzy);
 • bezpieczeństwo (zamki, sejfy, alarmy i tak dalej);
 • bezpieczeństwo (np. podłogi antypoślizgowe, zapobieganie pożarom).

Dekoracje

Styl, w jakim pracujesz, zależy w dużej mierze od wielkości pomieszczenia i osobistych preferencji. Cokolwiek by to nie było, twoja aktywność prawdopodobnie będzie wymagała pewnej ilości sprzętu, dobrej pracy lub miejsca na podłodze oraz dużej ilości miejsca do przechowywania, dlatego zaleca się, aby w twoim pokoju brakowało miejsca na wszystkie te rzeczy, które należy pomieścić bez wywoływania bałaganu. Jeśli pokój jest wykorzystywany do celów profesjonalnych, staraj się unikać tworzenia zbyt domowego stylu, bo okaże się, że praca nie jest traktowana poważnie.

Przechowywanie

Spróbuj zaplanować przechowywanie od zera, a nie przypadkowo ewoluować. W każdym razie użyj ponownie istniejących mebli, ale tam, gdzie to możliwe, dostosuj i zainstaluj, aby uzyskać usprawniony, zorganizowany i bardziej wydajny wygląd.

Oświetlenie

Oświetlenie, choć oświetlone w miejscu pracy, nie musi być użyteczne, o ile spełnia swoje zadanie. Skoncentruj się na zapewnieniu dobrego ogólnego poziomu oświetlenia i upewnij się, że określone zadania będą wykonywane w dobrym świetle bez oślepiania, wychodzącym z właściwego kierunku.

[ff id=”3″]