Skip to main content
Rozwój osobisty

Pomysły na projektowanie wnętrz – schematy kolorów – rozkład kolorów w pokoju

By 19 marca 2020No Comments

Wybrałeś kolorystykę domu. Schemat kolorów powinien mieć około 3 główne kolory (mogą to być kolory neutralne), 2 kolory wtórne i 2-5 akcentów lub kolorów. Weźmy teraz pokój i ustal, w jaki sposób kolory powinny być rozmieszczone w pokoju. Schematy kolorów mogą tworzyć magię w pomieszczeniu i być rozprowadzane na różne sposoby.

Zacznijmy od określenia funkcji pokoju. Kto korzysta z pokoju? Czy jest to przestrzeń publiczna czy prywatna, tj. Jeden lub więcej użytkowników? Czy pokój jest formalny czy nieformalny?

Przestrzenie formalne mają zwykle więcej neutralności. Odcienie szarości to nowa czerń w tym roku i są uważane za neutralne. Wiele oficjalnych pokoi ma neutralne, szare, beżowe, ciemnoszare lub białe kolory główne na ścianach, sufitach i podłogach. Kolory dodatkowe można stosować w określonych ilościach. Wszystkie meble mogą być również neutralne i mieć jakiś kolor na poduszkach akcentujących lub meble mogą mieć również kolorowe i akcentowane kolorowe poduszki. Nawet gładkie tkaniny tworzą większą formalność.

Im więcej kolorów zostanie zastosowanych, tym bardziej zrelaksowany będzie pokój. Pokoje typu casual, takie jak duże pokoje i pokoje rodzinne, często mają odważne ściany. Jeśli są drewniane podłogi lub płytki, dywan często może stanowić podstawę twojego projektu. Jeśli przestrzeń jest wykorzystywana przez publiczność, możesz chcieć przedstawić swój pełny schemat kolorów z neutralnym lub jednym kolorem jako dominacją. Dodaj także swoje dodatkowe kolory i akcent. Im więcej kolorów i faktur jest używanych, tym bardziej zrelaksowany może być pokój.

Oświetlenie zawsze odgrywa ważną rolę w twoim schemacie, ponieważ kolor nie istnieje bez światła. Zbadamy, ile światła, gdy pokój jest wystawiony na działanie naturalnego światła i jaki rodzaj sztucznego światła jest używany. Im więcej naturalnego światła masz w pomieszczeniu, tym bardziej prawdziwy staje się kolor, gdy słońce zachodzi i blaknie. Należy pamiętać, że najjaśniejszy jest kolor i sposób podświetlenia go w nocy, aby odzyskać odcień. Możesz nawet chcieć, aby reflektory akcentujące w niektórych obszarach odzyskały jasność i dodały dramatu w nocy. Oświetlenie niskonapięciowe to piękne oświetlenie akcentujące, lampy żarowe w lampach emitują żółty lub ciepły odcień, a lampy halogenowe i fluorescencyjne emitują światło niebieskie. Pamiętaj, aby wziąć pod uwagę źródło światła, rozprowadzając swoje klosze.

Wielkość pokoju jest ważna. Uwielbiam małe toalety dla gości o mocnych kolorach. Duże pokoje mogą łatwiej przybierać dużo kolorów, a małe mogą dobrze przyjmować jaśniejsze kolory. Jednak zasady te są stale naruszane w zależności od osoby. Jeśli masz odważną osobowość i odważną kolorystykę, możesz umieścić ciemne, odważne kolory, duże meble i tkaniny wielkoformatowe na małej przestrzeni. Pamiętaj, że ciemne ściany mogą zakłócić pokój i muszą być zrównoważone. To może być naprawdę zabawne. Ogólnie rzecz biorąc, jaśniejsze kolory i ciemniejsze kolory są idealne do większych pomieszczeń.

[ff id=”6″]