Skip to main content

Dla tych, którzy są zaangażowani w pediatrę lub lekarza rodzinnego, myśl o skorzystaniu z przychodni może być dziwnym pomysłem na opiekę zdrowotną. Jednak w przypadku nagłych wypadków na wakacjach lub w weekendy ta opieka medyczna może być jedną z najtańszych opcji dostępnych w krótkim okresie. Jeśli nie masz natychmiastowego dostępu do lekarza rodzinnego, ale masz niewielki problem medyczny, który wymaga leczenia, zadzwoń do najbliższej przychodni, zanim wybierzesz się do najbliższej izby przyjęć.

Korzyści z tej opcji zdrowia

Te obiekty medyczne są doskonałym wyborem dla drobnych problemów medycznych, które nie wymagają natychmiastowej pomocy medycznej. Zazwyczaj są one otwarte wieczorami i w weekendy, kiedy regularne praktyki medyczne są zamknięte. Więc jeśli mały problem pojawi się późnym wieczorem, być może uda Ci się uniknąć dużego rachunku za pogotowie!

Niektóre rodziny i osoby prywatne decydują się na wizytę w przychodni w celu regularnych kontroli i drobnych nagłych wypadków medycznych. Wygoda pójścia do lekarza poza godzinami pracy przemawia do tych, którzy pracują długie godziny. Wygoda związana z wizytą u lekarza bez umówionej wizyty jest również zaletą w przypadku nieoczekiwanych wizyt w chorobie lub w nagłych przypadkach.

Dla osób bez ubezpieczenia rozsądny koszt wizyt w tych obiektach jest wielką korzyścią. Typowa wizyta u lekarza w nagłych przypadkach w przypadku niewielkiej choroby kosztuje tysiące dolarów, podczas gdy wizyta lekarza w przychodni kosztuje tylko setki dolarów, jeśli tak jest.

Wady tej opcji zdrowia

Ponieważ żadne biuro nie jest w stanie ustalić, ilu pacjentów przyjdzie wieczorem lub w weekend, czasy oczekiwania mogą być nieprzewidywalne. Jeden wieczór może być niezwykle zajęty, a czas oczekiwania na pacjenta wynosi ponad godzinę, podczas gdy inny wieczór może być niezwykle powolny, a pacjenci wracają niemal natychmiast po przyjeździe! Oczywiście masz ten sam problem na pogotowiu. Dla pacjentów, którzy doceniają niższe ceny i którzy mają sytuację medyczną, która nie wymaga natychmiastowej opieki medycznej, oczekiwanie może być niewielką niedogodnością.

Jeśli placówka nie ma tego samego personelu medycznego co noc, za każdym razem przyjedziesz do innego lekarza. Osoby planujące regularne kontrole będą prawdopodobnie planować rutynowe wizyty u tego samego lekarza, jeśli to możliwe. Lekarze często pracują w ustalony wieczór lub mają zaplanowaną rotację, więc możesz umówić się z tym samym lekarzem, jeśli umówisz się na wizytę. Ale dla tych, którzy odwiedzają, ponieważ ich dziecko jest chore lub ranne, lekarz prawdopodobnie będzie za każdym razem nowy. To z kolei występuje również w pogotowiu. Więc jeśli masz sytuację, którą może poradzić sobie przychodnia blisko ciebie, zdecydowanie lepiej jest dla twojego budżetu, jeśli unikniesz pogotowia!

[ff id=”2″]