Skip to main content

Patrząc na ziemię na sprzedaż z myślą o zakupie, chcesz zrozumieć podział na strefy nieruchomości. W Stanach Zjednoczonych federalne, stanowe lub lokalne rządy mają wpływ na wykorzystanie ziemi. W zależności od planów ta informacja jest ważna, gdy rozważasz zakup.

Zasadniczo własność można ustalić do celów mieszkalnych lub komercyjnych. W zależności od tego, czy chcesz zbudować dom, czy otworzyć firmę, znajomość podziału na strefy jest bardzo ważna. Jeśli strefa nie jest wymieniona w żadnych dokumentach promujących nieruchomość na sprzedaż, lub jeśli nie masz pewności, czy zamierzone wykorzystanie nieruchomości jest dozwolone, możesz znaleźć odpowiedź w lokalnej agencji planowania.

Plany dla Twojej firmy

Nieruchomości zastrzeżone dla celów komercyjnych mogą być wykorzystywane do sprzedaży detalicznej, biur lub innych celów komercyjnych. Jeśli zakup jest wykorzystywany do własności przemysłowej lub produkcji, konieczne może być zastosowanie dodatkowych przepisów. Mogą obowiązywać ograniczenia dotyczące wyświetlanych znaków reklamowych, parkowania, używania materiałów niebezpiecznych lub hałasu. Dlatego powinieneś zapoznać się z tymi szczegółami.

Jeśli Twoja firma prowadzi działalność rolniczą, istnieją nieruchomości zaprojektowane specjalnie do celów rolniczych. Ten rodzaj zagospodarowania przestrzennego chroni i chroni ziemię pod użytek rolny.

Administracja Stanów Zjednoczonych ds. Małych firm sugeruje zatrudnienie lokalnego prawnika zajmującego się zagospodarowaniem przestrzennym, który pomoże rozwiązać wszelkie problemy lub pytania dotyczące przeznaczenia nieruchomości. Prawnik może pomóc Ci upewnić się, że przestrzegasz przepisów, zanim zainwestujesz zbyt dużo czasu lub pieniędzy w lokalizację swojej firmy.

Plany na Twój dom

Patrząc na nieruchomość z pomysłem wybudowania domu na nieruchomości, musisz upewnić się, że przestrzeń jest do użytku mieszkalnego. Nieruchomości mieszkaniowe mogą być planowane dla domów jednorodzinnych, domów dwurodzinnych (np. Dwupoziomowy) lub domów wielorodzinnych (np. Domów mieszkalnych). Jeśli nieruchomości są przeznaczone na cele mieszkaniowe, właściciele domów mogą wiedzieć, że ich jakość życia jest chroniona przed zgiełkiem, jaki przyniesie otwarcie firmy. Jako właściciel domu nie chcesz, aby hałaśliwy zakład produkcyjny lub zajęty budynek biurowy był budowany na pustej działce obok. Odrabianie lekcji, aby poznać przeznaczenie nieruchomości, to mądra inwestycja twojego czasu.

Plany dla domu i firmy

Kupując grunty na sprzedaż, możesz również znaleźć inną alternatywę podziału na strefy: nieruchomości zastrzeżone do użytkowania mieszanego. Dozwolone są tutaj strefy mieszkalne i handlowe w bliskiej odległości od siebie. Ogromną zaletą rozwoju mieszanego jest to, że mieszkańcy mogą zaoszczędzić pieniądze na prowadzeniu samochodu, ponieważ ich dom i praca są blisko, może w odległości krótkiego spaceru.

Bądź wykształconym konsumentem, bez względu na to, co planujesz robić podczas zakupów. Przed zakupem gruntu na sprzedaż należy upewnić się, że znasz lokalne zasady zagospodarowania przestrzennego.

[ff id=”2″]