Swędzące, wypukłe grudki na skórze po nocy snu, szczególnie z trzema, mogą oznaczać, że zjadły cię pluskwy. Pluskwy to małe bezskrzydłe owady, które podobnie jak komary pasożytują i żywią się krwią ciepłokrwistych stworzeń. Do chwili obecnej na świecie występuje prawie 100 podgatunków pluskiew, a dokładniej 92. Cimex lectularius jest najbardziej znanym gatunkiem, który żywi się ludzką krwią, ponieważ może łatwo przystosować się do środowiska ludzkiego.

Płaski, owalny, czerwono-brązowy, bezskrzydły chrząszcz pokryty mikroskopijnymi włosami wygląda jak zwykły pluskiew dla dorosłych. Mają od 4 do 5 mm długości. Chociaż sam chrząszcz jest widoczny, jego jaja są białawe i stanowią jedynie informację, która nie zawsze jest widoczna dla ludzkiego oka bez pomocy urządzenia powiększającego. Nowo wyklute lub nimfy wyglądają na bardziej przezroczyste i ciemnieją z wiekiem. Nie są one ściśle nocne, chociaż są znacznie bardziej aktywne w nocy, a szczytowy czas ataku wynosi godzinę lub dwie przed wschodem słońca. Twoje ukąszenia zaskoczą Cię nieprzygotowane, ponieważ oznaczenia, wgniecenia lub znaki niekoniecznie są natychmiast rozpoznawalne. Różni ludzie inaczej reagują na ugryzienia. W rzeczywistości niektóre osoby reagują zaniedbywalnie, a inne wybuchają gniewem.

Reakcje alergiczne na ukąszenia były oczywiste dla większości ludzi, ponieważ powtarzające się ukąszenia powodowały, że skóra stała się wrażliwa na ślinę. Ugryzienia są mylące i mogą przypominać wygląd innych owadów poszukujących krwi, takich jak pchły i komary. Ludzie, którzy po raz pierwszy gryzą, czasami mylą ugryzienia z trującym bluszczem lub ugryzieniem pająka. Cechą wyróżniającą jest mała czerwona kropka pośrodku każdego ugryzienia robaka.

Dorosłe kobiety składają do 5 jaj dziennie lub 500 jaj przez całe życie. Jak wspomniano wcześniej, te jajka są białawe, czasami są wystarczająco widoczne, aby można je było zobaczyć bez użycia lupy. Jaja te można znaleźć w pęknięciach lub pęknięciach w ścianie, w podłodze, za tapetą, w meblach, listwach przypodłogowych i tym podobnych. Ich płaska jakość ułatwia życie w małych szczelinach. Z jego imiennika często można spotkać pluskwy żyjące w łóżkach, kępkach, szwach, kolumnach materacowych, łóżkach sprężynowych, zagłówku lub samej ramie łóżka w ich rozległej dzielnicy Beverly Hills. Podczas gdy łóżko często przebywa, stoliki nocne, sofy, tapicerowane krzesła, zegary, telefony, kinkiety, a nawet lampy sufitowe, takie jak alarm przeciwpożarowy, są więcej niż wystarczające do zbudowania magazynu.

Początkowo są one zwykle blisko posiłku, więc gniazdo może rozpocząć się w szczelinach materaca, sprężyny skrzynkowej lub za zagłówkiem. Poszukaj małych czarnych plam. Czarne plamy to jej odchody. W miarę wzrostu kolonii rozgałęziają się na kilka gniazd. Najlepszym sposobem ustalenia, czy je masz, są specjalnie przeszkolone psy wykrywające pluskwy.

Nie wahaj się, musisz nauczyć się radzić sobie z pluskwami, zanim problem wymknie się spod kontroli. Na przykład ludzie często wycofują się na swoich kanapach, aby uciec przed pluskwami, ale podążają za jedzeniem przez ciepło i dwutlenek węgla, więc wkrótce będziesz miał ugryzienia na kanapie.