Skip to main content

Prawo nieruchomości jest kilkakrotnie kategoryzowane i ma wiele różnych aspektów. „Real” odnosi się do nieruchomości. To jest ziemia i rzeczy, które są na stałe częścią obszaru, to znaczy, co jest z tym związane.

Dotyczy to również wszystkiego „poniżej”. Jeśli więc pod nią zakopana jest ropa naftowa lub gaz ziemny, właściciel ziemi ma pierwsze prawa do tego surowca.

Istnieje ryzyko związane z własnością lub perspektywą własności. Większość to odpowiedzialność, odpowiedzialność wobec państwa i tych, którzy graniczą z mieniem. Na przykład, jeśli dużo kupujesz w mieście, obowiązują ograniczenia strefowe.

Miasto może wyznaczyć konstrukcję o określonej wielkości w kraju, a jeśli właściciel zdecyduje się na budowę czteropiętrowej rezydencji Goliath, inni właściciele jednopiętrowych domów w stylu ranczera w tym bloku mogą nie być tak zadowoleni z miasta.

Istnieje duża odpowiedzialność, która dotyczy również stron trzecich, np. B. dla właścicieli gruntów, którzy płacą pożyczkodawcy hipotekę na dom. Jest to prawdopodobnie najczęstsza znana odpowiedzialność. Jeśli właściciel nie zapłaci, zalega z pożyczką, a pożyczkodawca, na przykład bank, może domagać się nieruchomości jako płatności.

Prawo stanowe

Prawa własności sięgają monarchów, którzy rządzili większą częścią kontynentu europejskiego. Zostało to sprowadzone do Ameryki i od tego czasu wiele się rozwinęło. Prawo nieruchomości, podobnie jak większość form prawnych, rozwija się do dziś, gdy nowe sprawy są rozpatrywane przez sąd.

Ponieważ wydarzenia często dotyczą geografii, lokalnych kultur i prawa, istnieje wiele aspektów prawa nieruchomości, które to odzwierciedlają i są podzielone według państwa.

Na przykład, jeśli miałeś spór o ziemię z sąsiadem i posiadałeś kawałek ziemi w pobliżu Coeur d’Alene w stanie Idaho, najlepiej skontaktuj się z prawnikami Coeur d’Alene w dziedzinie nieruchomości – nawet jeśli masz prawnika w Pittsburghu lub inne miasto, w którym mieszkasz – aby wiedzieć, o co chodzi w statucie tego konkretnego miasta.

Prawnik od nieruchomości z Coeur d & # 39; Alene może udzielić porady na temat szczegółów prawa nieruchomości Idaho i poinformować cię o twoich prawach jako właściciela gruntów w stosunku do posiadanego gruntu, mieszkania, które mieszka w nim.

Jeśli zatrudnisz grupę prawników zajmujących się nieruchomościami, bez względu na to, gdzie chcesz kupić ziemię, możesz uzyskać pomysł i doradzić obrońcy lub adwokatowi, gdy spór z sąsiadem zakończy się w sądzie.

[ff id=”2″]