Skip to main content

Biznes muzyczny zmienił się zasadniczo w ostatnich latach. Zwłaszcza jeśli chodzi o artystów undergroundowych i niezależnych. Dość łatwo zauważyć, że w dobie internetu wprowadzono zupełnie nowe zasady i bardzo ważne jest ich pełne zrozumienie, aby można było wykorzystać sytuację. Niezależny artysta powinien dołożyć wszelkich starań, aby wiedzieć wszystko o aktualnym stanie przemysłu muzycznego, aby mógł skutecznie atakować grę. W branży muzycznej online jest kilka dobrych wiadomości, ale jak wszystko inne, jest zła strona. Na przykład obecnie znacznie trudniej jest podpisać dużą etykietę. Więc jeśli masz nadzieję wysadzić w powietrze na noc, nie wstrzymuj oddechu. Biorąc jednak pod uwagę stan podziemnej sceny muzycznej, nie stanowi to problemu, jeśli wiesz, jak odpowiednio się promować.

Jednak konkurencja jest intensywna! Nowe technologie umożliwiły nagrywanie z domu bez wydawania nadmiernej ilości pieniędzy na sprzęt i oprogramowanie. Programy do tworzenia rytmów, takie jak FL Studio i Reason, umożliwiły produkcję instrumentów przemysłowych o jakości przemysłowej w rozsądnej cenie, a także szeroka gama programów, które pozwalają miksować i masterować ścieżki na poziomie studyjnym. Sprowadza się to do tego, że jest więcej niż możliwe, aby założyć własne domowe studio i tworzyć muzykę od zera bez rozbijania banku. Minusem jest jednak to, że etykiety otrzymują więcej wersji demo niż kiedykolwiek wcześniej. Więc jeśli nie masz szczęścia lub naprawdę lubisz swoją muzykę, prawdopodobnie nie zostaniesz zauważony wśród setek zgłoszeń każdego dnia.

Ale szczerze mówiąc, kto mówi, że potrzebujesz dużej umowy, aby otrzymać zapłatę? Muzyka się zmieniła, podobnie jak gra promocyjna i dystrybucyjna. Możesz być poważnie narażony niezależnie, jeśli zrobisz to dobrze. Dlaczego nie zainwestować w siebie? Zareklamuj się online i zarabiaj na swojej muzyce bez podpisywania umowy, która normalnie pozbawiłaby cię większości praw jako artysty. Wiele dużych wytwórni nie daje nawet twórcom pełnej kontroli twórczej i nikt nie chce wiedzieć, jaki rodzaj muzyki powinien być napisany, na którym rytmie. Nie o to chodzi w tworzeniu muzyki.

Powód, dla którego większość kierunków nie radzi sobie tak dobrze w erze cyfrowej, ponieważ mają trudności z przystosowaniem się do nowego środowiska, w którym znajdują się artyści. Sztuka reklamy zmieniła się zasadniczo, a wielkie marki wciąż jej nie rozpoznają. Wraz z Internetem pojawiły się narzędzia reklamowe, z których można korzystać bezpłatnie i są dostępne dla wszystkich. Strony internetowe takie jak YouTube, Myspace i Facebook są z pewnością jednym z najbardziej wpływowych elementów gry reklamowej, jeśli chcesz wyrobić sobie markę. Jeśli zrobisz to dobrze, możesz wysadzić w powietrze za nic. O co więcej możesz prosić?

Z tego powodu niezależny przemysł muzyczny radzi sobie znacznie lepiej niż kiedyś. Billboard szacuje, że około 50% całej sprzedaży muzyki w latach 2010-2011 pochodziło od moich niezależnych wytwórni i artystów. To OGROMNE statystyki, gdy spojrzysz na gigantów branży, takich jak Capital Records i Warner Bros, którzy dosłownie kontrolowali grę od dziesięcioleci. Wynika to głównie z firm, które pozwalają dystrybuować muzykę za pośrednictwem sprzedawców takich jak iTunes i CDBaby. Powstanie i scementowanie takich firm ogromnie pomogło podziemnej scenie muzycznej. Jeśli chcesz sprzedać swoją muzykę, musisz kupić beaty online i mieć prawa licencyjne na instrument, którego używasz. Odwiedź łącza w następnym akapicie, aby kupić niedrogie rytmy rap już dziś.

[ff id=”6″]