Skip to main content

W regularnych odstępach czasu właściciel, który szuka tylko informacji, dzwoni do mnie lub pisze pytanie, w jaki sposób może zmierzyć (lub zmapować) swoją własność. Często zadawane pytanie brzmi: „Jak uzyskać dokumenty własności?” Drugie pytanie, które zwykle zadaje się po tym, jak mają pod ręką swój opis, brzmi: „Jak to przeczytać?”

Ludzie zadają te pytania z wielu powodów. Niektórzy chcą ogrodzić lub zaksięgować swoją ziemię, inni ze względu na dumę z własności, chęć wiedzy, a czasem aby uchronić się przed ryzykiem ingerencji. Informacje zawarte w tym artykule nie sprawiają, że jesteś ekspertem z dnia na dzień i potrzebujesz certyfikowanego rzeczoznawcy w zakresie wszelkich problemów prawnych, z którymi możesz się spotkać. Pomaga to jednak lepiej zrozumieć swoją nieruchomość.

Czytając opis nieruchomości, przeczytaj wyimaginowane linie, które definiują „rozgraniczenie” (granicę) między twoją nieruchomością a sąsiadami, które jest zwykle określane jako „sąsiad”. Sąsiad może być innym prywatnym właścicielem lub agencją rządową, która ma udziały w nieruchomości, np. B. ulica przed twoją nieruchomością.

Opis właściwości widzisz w wielu formatach. Partie, metry lub granice są najczęstsze. W niektórych przypadkach opis może być kombinacją trzech powyższych.

Krótko mówiąc, gdy większy kawałek ziemi jest podzielony na dwie lub więcej działek, mówi się o podziale. Właściciel dzieli nieruchomość na działki. Opis każdej partii jest zwykle sporządzany przez rządowy proces platerowania. Prowadzi to do procesu zwanego „jednoczesną transmisją”, ponieważ wszystkie paczki (partie) mają takie same prawa własności w momencie rejestracji w okręgu.

Na przykład właściwość można opisać w następujący sposób:

Część 1, PODMIOT SMITH, City of Wheat Ridge, Kolorado.

Z drugiej strony opis Metes jest zapisany „ z kolei „ Linie tworzą obwód właściwości, a opis granic opisuje granice właściwości, wywołując opis „obok siebie”. Przykładami sąsiadów mogą być – „ Ograniczony na zachodzie przez County Road 119 na na wschód od nieruchomości Jones ” a może naturalną granicę, taką jak „ rzeka Platte. „ Te dwa typy opisów nazywane są „ Transport sekwencyjny ”, w których między sąsiednimi krajami istnieją tytuły juniorów i seniorów.

Aby odczytać opis nieruchomości w przypadku formatu opisu działki, potrzebujesz kopii dokumentu „ Nagrano „plat. Jeśli nie masz, możesz kupić kopię w swoim mieście powiatowym. Poszukaj„ Biuro pracownika i rejestrator „Większość płyt podziałowych oferuje wymaganą geometrię, jak pokazano obok linii twojej partii. Nowoczesne płyty wymagają, aby kierunek i długość linii, które składają się na rozmiar działki, musiały być określone na mapie platków, z pewnymi plamami Mapy, jeśli są dostępne, zwykle są to jednostki miary Magazyn i Odległości dla każdej granicy właściwości. Obóz wskazuje kierunek. Odległość (długość linii) jest na ogół podawana w stopach i jest wartością poziomą. Świadectwo dla twojej nieruchomości identyfikuje odpowiednią nomenklaturę działki, a mapa płyt pokazuje geometryczny rozmiar, kształt i położenie, a także łożyska i odległości, które jednoznacznie identyfikują twoją działkę.

Ułatwmy Ci czytanie. Pomyśl o kompasie. Nagłówek strzałki wskazuje kierunek z cyframi na końcu strzałki wskazującymi wielkość odchylenia od północy. Łożyska są celowo rozmieszczone w czterech ćwiartkach koła. Namiary na twojej nieruchomości zwykle zaczynają się na literę N lub S na północy lub południu z cyframi pomiędzy i kończą się literami E lub W na wschodzie lub zachodzie. Na przykład namiar z N 44 E oznacza przemieszczanie się wzdłuż tej linii w północno-wschodniej ćwiartce twojego kompasu w kierunku 44 stopni na wschód od północy. N 45 W oznacza 45 stopni na zachód od północy. Zaletą opisu wielu jest to, że wszystkie linie są tworzone jednocześnie.

Aby przeczytać Opis Mete Jak w poniższym przykładzie, ważne jest, aby wiedzieć, że Zamów nie można odczytać z usługi. Jeśli podano łożyska i odległości, należy je odczytać w podanej kolejności. Czasami opis zaczyna się od „ Począwszy od … „To jest twój punkt wyjścia.

Na przykład możesz zobaczyć opis w następujący sposób: Zaczynając w punkcie 247 stóp na wschód od Jacobs Fork; stąd N 51 W, 210 stóp; stamtąd N 44 E, 204 stopy do sosny; stąd S 48 E, 210 stóp do słupka cementowego; stąd S 43 W, 204 stopy na początku, z mniej więcej 0,98 akra.

Mogą istnieć inne formy określania kierunku (namiaru) właściwości, takie jak stosowanie kątów, które odbiegają od poprzedniej linii właściwości. Można je recytować jako wewnątrz, na zewnątrz, w prawo, w lewo, przedłużenie (ciąg dalszy) i wiele innych.

Aby przeczytać Opis limitów, Kolejność opisanych linii zwykle nie jest ważna. Jeśli jesteś ograniczony rzeką na północy, Autostradą 1 na wschodzie, Jones na południu i Smithem na zachodzie, kolejność nie ma znaczenia. Tego rodzaju opis jest zwykle najbardziej kosztowny i czasochłonny do zdefiniowania, ponieważ ty lub geodeta musi zbadać wszystkie inne sąsiednie właściwości w opisie granicy, aby prawidłowo przeprowadzić ankietę.

Ponownie informacje zawarte w tym artykule nie mają na celu uczynienia Cię ekspertem. Przed określeniem kosztów ułożenia tej płytki skali lub pierwszego otworu na słupek zdecydowanie zalecamy, aby zlecić sprawdzenie nieruchomości przez certyfikowanych ekspertów. Jednak przy odrobinie zrozumienia, czasu i przyzwoitego kompasu prawie każdy może zrozumieć ogólny układ swojej nieruchomości.

[ff id=”2″]