Skip to main content

Chcesz inwestować, ale nie wiesz dokładnie, które rynki i branże wziąć pod uwagę? Nie jesteś sam – jest wielu początkujących i okazjonalnych inwestorów, którzy również potrzebują wielu porad. Dywersyfikacja portfela nigdy nie zaszkodzi, ale zapewne już o tym wiesz. Nigdy nie inwestuj wszystkich pieniędzy w jedną inwestycję. Biorąc to pod uwagę, która z najlepszych opcji inwestycyjnych jest obecnie dostępna? Jakich rzeczy zdecydowanie powinieneś szukać?

Oto niektóre branże i rynki, które mogą się opłacić w ciągu najbliższych kilku lat.

Japonia

Japoński rynek akcji już dawno został ominięty. Są jednak obecnie jednymi z najtańszych na świecie. Istnieją dowody na to, że „Abenomics” (polityka opracowana przez Shinzo Abe) wydaje się powoli, ale realnie poprawiać gospodarkę kraju. Nie jest też tajemnicą, że Japonia jest liderem technologii od dziesięcioleci. Dla inwestorów międzynarodowych średnie firmy mogą zaoferować na dłuższą metę przekonującą stabilność, ponieważ większe firmy muszą radzić sobie z utratą udziału w rynku, a szybko rozwijające się firmy są bardziej podatne na awarie.

Drony i robotyka

Chociaż tak wiele osób inwestuje w firmy dronowe, lepiej zainwestować w producentów, którzy produkują części. Wynika to z faktu, że technologia dronów jest wciąż nieco za wczesna. Podobnie jak wszystkie produkty elektroniczne, drony będą ewoluować z czasem i będą coraz bardziej zaawansowane. Aby nieco zdywersyfikować swoje portfolio, rozważ inwestowanie w sklepy i firmy, które obecnie używają dronów i są wystarczająco stabilne finansowo, aby móc z nich korzystać w przyszłości (Amazon).

Ulta

W ciągu ostatnich 5 lat ULTA Beauty odnotowała wielki rozwój, pomimo zaległości w branży detalicznej. Sieć sklepów znacznie się rozwija. Istnieją wyraźne oznaki, że ten produkt kosmetyczny / spa oferuje najlepsze możliwości inwestycyjne w branży detalicznej. ULTA jest nie tylko gigantem handlu detalicznego online, ale ma także sieć 1100 sklepów, a liczba ta wzrośnie do 2000 w następnej dekadzie. W pierwszej połowie 2019 r. Akcje ULTA Beauty wzrosły o 42% (NASDAQ) i 17% wzrost w przypadku S&P 500.

Aerie Pharma (AERI)

Dlaczego nie dodać leku do swojego portfolio? Firma ta skoncentrowała się w szczególności na rozwoju leczenia chorób oczu, takich jak jaskra. Firma AERI opracowała już dwa leki przeciwjaskrowe z pierwszym MoA (mechanizmem działania) od prawie dwóch dekad. Dzięki solidnemu wprowadzeniu na rynek pierwszego produktu, ograniczonej konkurencji w sektorze leczenia jaskry i silnemu zarządzaniu, wszystko wskazuje na to, że warto zainwestować w tę firmę.

To tylko kilka pomysłów, od czego zacząć. Przed podjęciem jakichkolwiek decyzji zawsze szukaj najlepszych opcji inwestycyjnych. Capital Exploits to najlepsze miejsce do dalszej edukacji. Wszystkie zasoby i narzędzia są jasne i proste – nawet dla początkujących.

[ff id=”1″]