Skip to main content

Oglądanie reklam w telewizji późno w nocy może być dobrą edukacją dla prawników zajmujących się planowaniem nieruchomości. Wygląda na to, że każdy kanał ma komercyjny jastrząb, który zawiera przygotowane lub „zachowane” dokumenty prawne w celu „zaoszczędzenia kosztów wynajmu drogiego adwokata”: „Zaoszczędź tysiące dolarów dzięki naszemu łatwemu do wypełnienia dokumentowi (wstaw typ dokumentu : Testamenty, trusty, pełnomocnictwa, certyfikaty itp.)! ”„ Są łatwe w użyciu! ” „Unikaj płacenia cen premium za coś, co możesz zrobić w domu!” Zawsze są ludzie, którzy się uśmiechają i „referencje” od „klientów”, którzy twierdzą, że formularze mają instrukcje krok po kroku i są tak łatwe w użyciu.

Myślenie, że planowanie, tworzenie i wykonywanie najważniejszych dokumentów w życiu każdego człowieka może być tak proste!

Gdyby tak było.

Jest to klasyczny przypadek: „Jeśli to brzmi zbyt dobrze, aby mogło być prawdziwe, zwykle dzieje się tak, ponieważ tak jest”. Amerykański kapitalizm jest cudowną rzeczą – i jako właściciel małej firmy z pewnością doceniam wolność, którą Amerykanie muszą zarabiać na życie – ale nie jest tak cudownie, jeśli boli konsumenta, który wydaje ciężko zarobione pieniądze na programy komputerowe lub Twórz dokumenty, które ostatecznie nie działają.

Przyszło do mnie kilku klientów z przygotowanymi dokumentami, które były albo całkowicie nieważne, nie zrobiły tego, co powinny, albo wymagały dużo pracy prawnej, aby naprawić bałagan, w który wprowadzili klienta. Niektóre były testamentami, niektóre trustami, niektóre papierami firmowymi, a niektóre kontraktami. W każdym razie klient zapłacił więcej – czasami wiele więcej – abym mógł uporządkować bałagan.

Prawnicy spędzają mniej niż cztery lata na studiach, a kolejne trzy lata w szkole prawniczej, wypełniając formularze z witryny internetowej lub sklepu z artykułami biurowymi. Większość dokumentów prawnych – zwłaszcza tych, których ludzie potrzebują w życiu codziennym – wymaga precyzji i formalności, aby były prawomocne. I muszą dokładnie przestrzegać praw państwa, w którym są stosowane. Testamenty muszą zawierać bardzo specyficzny język i być przeprowadzane z najwyższą precyzją, aby mogły zostać uznane przez sądy. Błąd i testament są nieważne. Jest to szczególnie ważne, ponieważ nie będziesz w stanie powtórzyć testamentu po jego przekazaniu. I nie chcesz tego dla swoich spadkobierców.

To samo dotyczy działań, które również muszą być wykonane prawidłowo lub są nieważne. Wyobraź sobie, że przeniosłeś – lub gorzej, otrzymane – kawałek własności, aby dowiedzieć się, że dokument nie jest wart papieru, na którym jest napisany? Kontrakty to inny rodzaj dokumentów, o których ludzie myślą, że mogą sami pisać lub korzystać z dokumentów „w puszkach” bez znajomości wymagań jurysdykcji lub prawa tego stanu. Nie potrafię powiedzieć, jak często jeden z poprzednich głupstw mojego czerwonego klienta spowodował długie i kosztowne spory sądowe.

Czy naprawdę warto oszczędzać od 750,00 $ do 1500 $ w zależności od rodzaju dokumentu, aby mieć potencjalnie nieważne dokumenty prawne? Chociaż może być kuszące, aby użyć przygotowanych dokumentów prawnych, aby trochę zaoszczędzić, ich użycie jest klasycznym przypadkiem „Penny Wise i Dollar Głupota”. Zawsze mówię moim klientom: „Zapłać mi teraz lub zapłać później. Jeśli zapłacisz mi teraz, będzie cię to kosztowało mniej niż gdybyś musiał zapłacić mi później, aby usunąć bałagan”.

Tylko członek stowarzyszenia adwokackiego w twoim stanie jest upoważniony do przedstawienia ci tych ważnych dokumentów życiowych. Znajdź odpowiedniego prawnika i bądź gotów zapłacić teraz rozsądną cenę za fachową poradę i kunszt, aby uniknąć później kosztownych problemów.

[ff id=”2″]