Skip to main content

Office 365 to usługa subskrypcji Microsoft Cloud, która zapewnia pakiet aplikacji Microsoft Office i inne usługi, takie jak OneDrive, rozwiązanie pamięci masowej w chmurze Microsoft, za stałą miesięczną opłatą. Został uruchomiony w 2011 roku, kiedy zastąpił Business Productivity Online Suite (BPOS), który był skierowany do klientów korporacyjnych.

Office 365 jest skierowany do wszystkich użytkowników pakietu Office i jest znacznie większym krokiem w strategii Microsoft „Mobile First, Cloud First” niż BPOS kiedykolwiek wcześniej.

Istnieją trzy wersje niezwiązane z działalnością gospodarczą, trzy wersje dla małych i średnich firm oraz kilka wersji dla przedsiębiorstw. Każde urządzenie różni się nieznacznie kosztem, zestawem funkcji i liczbą urządzeń, które mogą być używane przez użytkownika, aby zapewnić elastyczność, jakiej potrzebują klienci Microsoft. Microsoft OneDrive ma 1 TB przestrzeni dyskowej w chmurze osobistej.

Myślę, że jest to lepszy wybór dla każdego użytkownika domowego lub firmy niż zakup licencji na oprogramowanie biurowe. Oprócz zmian strategii, które są obecnie nieprzewidywalne, to w przyszłości Microsoft będzie sprzedawać większość swoich produktów.

Zniknęły stare modele z długimi cyklami programowania i monolitycznymi wersjami oprogramowania (Windows 7, Office 2013), które kosztują wiele zmian związanych z aktualizacją licencji i nakładem pracy na aktualizację urządzeń i szkolenie pracowników co kilka lat. Zastępuje go nowy model miesięcznej subskrypcji z bieżącymi aktualizacjami i zintegrowanymi usługami wsparcia.

Chociaż obecnie masz wybór między tymi dwoma modelami, Microsoft uważa, że ​​sensowne jest przejście pakietu Office na pełny model subskrypcji w późniejszym terminie. Każda firma woli regularne miesięczne zarobki i możliwe do zarządzania, stopniowe zmiany w swoich produktach, a nie duże, kosztowne i ryzykowne zmiany, które mogą generować lub nie generować przychodów. Publikowanie wersji systemu Windows lub pakietu Office, która nie prowadzi do wzrostu dochodów, to źle wydane pieniądze i może prowadzić do jeszcze gorszej redukcji dochodów.

Jest to również lepsze dla nas, ponieważ możemy lepiej obsługiwać mniejsze zmiany niż duże. Dzięki naszym wszechobecnym smartfonom i iPadom jesteśmy przyzwyczajeni do stopniowych zmian w oprogramowaniu. Możemy zaoszczędzić czas i pieniądze, ulepszając pracowników i ponownie szkoląc naszych pracowników. Co trudniejsze do zmierzenia, ale nadal ważne, zakres, w jakim zmiany oprogramowania różnią się od potrzeb i potrzeb, będą mniejsze i łatwiej będzie cofnąć lub zmienić niepopularną zmianę.

Windows 8.1 i późniejsza aktualizacja systemu Windows 8.1 były poważnymi zmianami w interfejsie użytkownika systemu Windows 8, aby naprawić to, czego użytkownicy nie lubili w systemie Windows 8. Windows 10 jest ostatecznym zwieńczeniem tych zmian. Zamiast tego wyobraź sobie, że początkowe zmiany były dodawane stopniowo. Albo mamy czas, aby się do nich przyzwyczaić, albo Microsoft ma czas, aby się od nich wycofać, jeśli okażą się zbyt niepopularni. W każdym razie oboje jesteśmy sprawiedliwsi.

Możliwość uruchamiania aplikacji Office na iOS lub Android daje nam większą elastyczność w wyborze urządzeń oraz w długości i strukturze dnia pracy. Mogę czytać dokumenty na telefonie i wprowadzać niewielkie zmiany oraz dokonywać bardziej szczegółowych zmian na iPadzie lub tablecie z Androidem. W zależności od tego, ile czasu spędzam na tworzeniu dokumentów od zera i ile czasu spędzam na czytaniu lub modyfikowaniu istniejących dokumentów, mogę być bardziej produktywny w podróży niż kiedykolwiek.

Zmiana kosztów oprogramowania z kilku lat na każdy miesiąc pomaga naszym wynikom biznesowym, a także Microsoftowi, między innymi dlatego, że możemy łatwo zwiększać i zmniejszać nasze zobowiązania z powodu zmian personalnych. Jeśli ktoś odejdzie, już za niego nie płacisz. Gdy znajdziesz nowego pracownika, dodaj go do faktury.

Gdyby tylko wszystkie nasze wydatki biznesowe mogły być zarządzane w ten sposób.

[ff id=”2″]