Skip to main content
Budownictwo

Raffi King – pokerzysta czy biznesmen?

By 31 marca 2020No Comments

Firmy typu start-up odgrywają obecnie ważną rolę w społeczeństwie. Apple było niegdyś startupem w garażu, dopóki nie uzyskało funduszy, których potrzebowało, aby być firmą wartą miliard dolarów. Google był także start-upem, w którym maklerzy sprzedali kiedyś akcje giganta zajmującego się wyszukiwaniem internetowym za mniej niż 5 USD. Raffi King zawsze miał trudność z decyzją, czy lubi grać w pokera, swoją pasję czy szukać świetnych startupów, takich jak Bidz.com, aby pomóc setkom lub tysiącom inwestorów stać się bogatymi zrobić.

Z jednej strony Raffi King odniósł wiele sukcesów w pokerze turniejowym z dziesiątkami zwycięstw w Kalifornii i Vegas. Jednak jego sukces ze start-upami był jeszcze bardziej imponujący.

Jako współzałożyciel internetowego giganta aukcyjnego Bidz.com, pomógł Bidz.com w 1998 roku w zebraniu 28 milionów dolarów potrzebnych do rozszerzenia działalności i upublicznienia. Akcjonariusze byli bardzo nagradzani, gdy spółka notowana była na NASDAQ za 8 USD i osiągnęła 22,50 USD w ciągu kilku miesięcy.

„Zawsze lubiłem grać w pokera” – powiedział Raffi King. Zawody naprawdę mnie pobudzają. „Kiedy naprawdę nauczyłem się grać, byłem podekscytowany”. Marzeniem Raffi King jest zdobycie upragnionej bransoletki na World Series of Poker, która odbywa się co roku w Las Vegas. „Tam wygrana może wypłacić pieniądze, które zmieniają życie” – mówi Raffi King.

Raffi King współpracuje obecnie z grupą inżynierów i biznesmenów w celu opracowania pierwszego na świecie urządzenia do wczesnego ostrzegania, aby zapobiec SIDS lub nagłej śmierci niemowląt. „Wiedziałem, że chcę być częścią tego projektu, gdy tylko go zobaczę” – powiedział Raffi. SIDS, zwana także „śmiercią łóżeczkową”, jest tragiczną rzeczą, która dotyka tysiące dzieci każdego roku.

Jeśli udało nam się uratować choć jedną z nich, było warto. Aby uzyskać więcej informacji na temat tego niesamowitego nowego projektu, odwiedź witrynę firmy w Remote Life System. Mam nadzieję, że ten produkt będzie dostępny w sklepach za rok.

[ff id=”2″]