Skip to main content

Wiele osób ćwiczy rytuał przed snem, wielokrotnie powtarzając kłótnię z kimś w głowie. Fantazjują o różnych scenariuszach, w których mówią lub robią coś, co jest tak nietypowe, dopóki nie wygrają i nie zasną. Pisarz Ahmed Mourad w Diamentowy pył Roman warzy diabelski preparat, panaceum na wszystkie nasze śmiertelne problemy. Dobre wyłączenie!

Diamond Dust to fascynująca mieszanka kryminału, thrillera, powieści społecznej i politycznej. Pokazuje życie za kulisami i powszechną korupcję między klasami społecznymi a ludźmi prawa. Opowiada historię trzech pokoleń dwóch rodzin, El-Zahar (kara) i Bergass (zepsucie) i Walid Sultan, zdeprawowany szef detektywów.

Taha Hussein Hanafy El-Zahar jest głównym bohaterem, młodym mężczyzną, który mieszkał ze swoim kalekim ojcem w małym mieszkaniu w Dokkach. Pełnił dwie prace: przedstawiciela medycznego i farmaceutę pracującego na nocną zmianę, a jego hobby to perkusja. Jego życie było jak nieruchomy staw; Każdego dnia wkłada garnitur, krawat, skórzane etui z wszelkiego rodzaju cajoleryjnymi przedmiotami dla lekarzy i lekkomyślność sprzedawcy wysokociśnieniowego. Pierwszym kamykiem wrzuconym do stawu było straszne spotkanie z okręgiem Dokki, który trafnie nazwano tyranem Service-w aptece. Dwadzieścia cztery godziny później głaz wpadł do stawu, wypierając całą wodę, która tam była. Hussein El-Zahar został zabity, a Taha prawie umarła! Życie Husseina również wydawało się nieszczęśliwe, uwięzione na wózku inwalidzkim, który wyglądał przez okno z lornetką i przez cały dzień bazgroły. Ale po morderstwie Taha odkrył stary notatnik ojca i niezwykłe narzędzie. Hussein El-Zahar nie był żałosny!

I nastąpiła reakcja łańcuchowa morderstw …

Historia dzieje się głównie w 2008 roku. Zaczyna się od dziadka Hanafy El-Zahar Kto był właścicielem sklepu zielarskiego w Haret El-Yahud w 1954 r. i spędzać czas z przyjaciółmi Yousef Bakhoum i Kłamstwa Kto był Żydem, jak migawka z filmu „Hassan, Morcos i Cohen”. Krótko wspomniano o trójstronnej inwazji i ewakuacji egipskich Żydów. Hanafy miał siedmioro dzieci; Hussein był jego ulubionym mini-Hanafy. Postać Hanafy jest bliska delikatnej kobiecości Si-Sayed, nie autorytarny. Lieto odegrał wpływową rolę w życiu Husseina; nawet jego rudowłosa, zalotna córka „Tuńczyk” Kto był pierwszym bólem serca Husseina? Taha odziedziczył geny ojca i zakochał się w rudej. „Sarah” bomba z sąsiedztwa. Taha opisuje je jako „celowo uwodzicielski! „Pomimo mrocznych faktów w powieści, które przedstawiają ciągły upadek moralny w naszym społeczeństwie, obecny był sarkastyczny głos Ahmeda Mourada „Yasser” rozśmieszy cię. Yasser jest dziwnym, panicznym przyjacielem z dzieciństwa i kumplem z kawiarni Taha. Jest szczupły, przestarzały w kraciastych koszulach i punkowej fryzurze i, jak na ironię, kobieciarzem!

Powieść płynie gładko i kończy się szczęśliwie w Sharm Elsheikh. Nie ma zgadywania, ponieważ historia jest ujawniana w środku, ale wydarzenia nigdy nie ustępują ani nie przestają cię szokować. Fotograf i pisarz Ahmed Mourad wie, jak uwieść i zaangażować swoich czytelników, łącząc fakty z fikcją i używając codziennego języka we wszystkich trzech powieściach. Zawroty głowy, Diamentowy pyłoraz Niebieski słoń. Dwie ostatnie powieści stają się filmami, a Vertigo serial telewizyjny z ostatnim ramadanem Hend Sabry.

[ff id=”2″]